Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa wersja softu 2.29 dodatkowa funkcjonalność
#21
nakstudio napisał(a):Witam.
Mam na Out0 pompę Cyrkulacji i ustawiony Reset time 300 ale jak ją wcześniej wyłączę ręcznie Out0 na OFF to odlicza 300 i ja złączy na stałe i studzi niepotrzebnie zbiornik
Rozumiem, że recznie załączasz pompę i ona się wyłącza po 300 sekundach i to jest ok, natimiast wyłaczać ją chciałbyś bez zbędnej zwłoki?
piszesz też
nakstudio napisał(a):i każde jej ręczne wyłączenie powoduje, że co 300 następuję załączenie. Muszę wyłączyć i włączyć dopiero odliczy Reset time 300 i Out0 jest na OFF.
Ręczne wyłaczenie, czyli rozumiem, ze załącznie było przy spadku lub wzroście temperatury, w tablicy zdarzen (wartości przy OUTX) tez możesz wpisać czas po którym automatycznie się wyłączy, używasz tej opcji??
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#22
No teraz to nie sprawdzę już numerków czujników bo mnie nie ma na miejscu. Problem występował na różnych czujnikach. Podłączałem kilka bo myślałem, że są uszkodzone.
Kiedy jakimś cudem kontroler zaczął odpowiadać na pingi to wartości w polach temperatur były zdublowane - identycznie jak pisał wcześniej kolega. Znikał pierwszy czujnik i dublowały się 2 i 3.
<t></t>
Odpowiedz
#23
do Out0 cyrkulacji nie mam żadnego zdarzenia przypisanego. Włączam na razie ręcznie i jak wyłączę wcześniej to Reset time ją załączy. Jest w planach podpięcie czujek ruchu do INP1D. Ale czekam na dostawę kolejnych LK żebym sobie mógł to po testować czy kolejne impulsy na INP1D np. nie będą załączać i wyłączać Out0 i czy Reset time nie będzie się mylić.
No i muszę powalczyć z czujnikami 18B20 bo nadal nie udało mi się podpiąć więcej niż 2. Albo 2 pierwsze albo 2 ostatnie ale wtedy pomiar przepisuje mi na Inp6 i Inp7 odczytu na Inp8 i Inp9 mi się nie udało uzyskać. Na Inp9 pokazuje się temperatura z Inp6 to już pisałem. Bardzo regularnie.
<t></t>
Odpowiedz
#24
bedziemy sprawdzac co sie dzieje z tymi czujnikami i damy znać
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#25
U mnie również jest problem z czujnikami temp. Jak podłączę 1 lub 2 czujniki, wszystko działa ok, natomiast jeśli 3 lub 4 to pojawiają się problemy
LK przy 4 czujnikach bardzo często nie chce się włączać, błędnie pokazuje odczyty temperatury (np.na dwóch pozycjach ta sama temperatura) nie reaguje na zmianę temperatury, a nawet na odłączenie/ podłączenie czujnika. Wgrywałem różne wersje oprogramowania - bez zmian. Wysłałem nawet swój LK wraz z czujnikami, na reklamację ale został mi odesłany, że wszystko jest ok, a tu dalej kicha.

Moim zdaniem problem nie leży po stronie softu, tylko sprzętu (albo LK, albo DS18B20). Posiadam inny egzemplarz LK ze wcześniejszych dostaw, który ma wgrane oprogramowanie 2.20, na którym wszystkie 4 czujniki działają prawidłowo. Wgrywałem ten sam soft (2.20)do nowego LK, ale działa on tak samo jak soft 2.29 - czyli jak opisałem.

Niestety nie mam już dostępu do tego "starego" LK, wiec nie mam jak sprawdzić nowego LK ze "starymi" czujnikami. Czy ktoś może sprawdzić działanie LK z czujnikami, które nie były kupione w sklepie z LK ?
Ostatnia partia czujników DS18B20 miała źle zarobione wtyczki Rj11 ( 6cio pinowe) więc może jest jakaś wadliwa partia czujników.
<t></t>
Odpowiedz
#26
Pierwsza wersja czujników była 2 przewodowa, czyli w tzw wersji zasilania parasitic (linia danych i masa). Niestety przy większej ilości czujników są problemy z wydajnością prądową i pomiarami i dlatego zalecamy stosowanie zasilania czujników z płytki w układzie 3 przewodowym: zasilanie, masa i linia danych. Obecnie w sklepie są już sprzedawane czujniki z 3-ma przewodami, czyli z doprowadzonym zasilaniem.
<t></t>
Odpowiedz
#27
LK z wcześniejszej dostawy, działa u mnie bardzo dobrze z 4 czujnikami "2 przewodowymi" gdzie łączna długość kabli wynosi około 30m
<t></t>
Odpowiedz
#28
Ja czujniki mam zupełnie z innego źródła i podłączone na trzech żyłach. Efekt ten sam.
<t></t>
Odpowiedz
#29
Załadujecie ten http://tinycontrol.ats.pl/forum/viewtopi...f=2&t=2143 soft i sprawdźcie czy jest lepiej
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#30
niestety, zmiana softu nic nie pomogła
w dalszym ciągu LK nie działa prawidłowo
poniższy screen obrazuje dwa podłączone czujniki - dublują się temperatury
przy 3 i 4 DS18B20 LK nie włącza się.
Jak uruchomię LK bez czujników, to podłączając czujniki pojedynczo LK w ogóle ich nie widzi. (Wcześniejszy LK reagował na podłączanie czujników na włączonym urządzeniu)


[Obrazek: 830_lk_tn.jpg]
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości