Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa wersja softu 2.29 dodatkowa funkcjonalność
#1
Witam
Dodano możliwość ustawienia w schedulerze załączania wyjść jako auto switch (automatyczne załączanie i wyłączanie wyjsc w określonycvh przedziałach czasowych- ustawienia w control panel) załączanie w określonym dniu i czasie pod warunkiem że wejście INP1D jest w konkretnym stanie (0- LOW lub 1-HIGH, ustawiane checkboxem na stronie schedulera).

.bin   lan_module_ver_2_29.bin (Rozmiar: 324.81 KB / Pobrań: 297)

W tym (http://tinycontrol.ats.pl/forum/viewtopi...p=860#p860) wątku jest przyklad jak to ustawić
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#2
Witam.
Wgrałem soft 2.29 i ma błędy.
Wyjścia OUT 0-4 przypadkowo się włączając i wyłączają i niema reguły czemu tak się dzieje.
Reset time nie działa.
Temperatura na Inp6 pokazuje się od czasu do czasu na Inp9
Brak info o numerze softu na stronie
<t></t>
Odpowiedz
#3
eloo
Co do poprzedniego wpisy!! Więc system na wgranym 2.28 dział prawie idealnie ale widzi mi 2 czujniki na 1-wire kolejne 2 czujniki podpięte się dublują Inp6 na Inp8 a Inp7 na Inp9. po podpięci kolejnych system ma problemy z wystartowaniem i szuka czegoś do puki nie wypnę czujników na 1-wire. Po wypięciu i podpięciu system rusza ale widzie mylnie 2 czujniki zdublowane.
Ciekawostką do poprzedniego wpisu, po wgraniu softu 2.29 system sobie przepisał mylne wpisy Reset time !! i dopiero naciśnięcie klawisza Set State i wpisanie Reset time na 0 przywraca prawidłowe działanie systemy!! ( nie testowane na ver 2.29)
<t></t>
Odpowiedz
#4
nakstudio napisał(a):Witam.
Wgrałem soft 2.29 i ma błędy.
Wyjścia OUT 0-4 przypadkowo się włączając i wyłączają i niema reguły czemu tak się dzieje.
Reset time nie działa.
Temperatura na Inp6 pokazuje się od czasu do czasu na Inp9
Brak info o numerze softu na stronie
Musisz zrobić reset ustawień i odswierzyć stronkę, bo jesli nie pokazuje wersji to znaczy że nie załadował dobrze strony z nowej wersji.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
nakstudio napisał(a):eloo
Co do poprzedniego wpisy!! Więc system na wgranym 2.28 dział prawie idealnie ale widzi mi 2 czujniki na 1-wire kolejne 2 czujniki podpięte się dublują Inp6 na Inp8 a Inp7 na Inp9. po podpięci kolejnych system ma problemy z wystartowaniem i szuka czegoś do puki nie wypnę czujników na 1-wire. Po wypięciu i podpięciu system rusza ale widzie mylnie 2 czujniki zdublowane.
Ciekawostką do poprzedniego wpisu, po wgraniu softu 2.29 system sobie przepisał mylne wpisy Reset time !! i dopiero naciśnięcie klawisza Set State i wpisanie Reset time na 0 przywraca prawidłowe działanie systemy!! ( nie testowane na ver 2.29)
ALe max można podpiac tylo 4, jak nie startował to ile było podpiętych?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#6
Wgrałem 2.29 i reset i zapamiętał nazwy jakie powpisywałem w 2.28. Zapamiętał także prawidłowo Reset time. Przekaźniki teraz nie wariują. Ale jest inna dolegliwość z nimi w wersji 2.29 czego nie było w 2.28. Po załączeniu zasilania losowo ustawia przekaźniki albo na włączone albo na wyłączone. Tego nie było w 2.28. (tu było zgodne ze Set State)
Czujniki 18B20 widzi tylko 2 szt. Jak podepnę trzeci to dzieje się tak że system nie może wystartować. Odepnę na sekundę wtyczkę z czujnikami i system załącza się i widzi czujniki ale w kolejności 3 i 2 a pierwszego już niema i choć są trzy podpięte to Inp6=Inp8 -3czujnik Inp7=Inp9 -2czujnik (pokazuje temperaturę tak jakby były 4 czujniki)
<t></t>
Odpowiedz
#7
nakstudio napisał(a):Po załączeniu zasilania losowo ustawia przekaźniki albo na włączone albo na wyłączone. Tego nie było w 2.28. (tu było zgodne ze Set State)
A co masz ustawione w config events? Zrób screna
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#8
w sumie nic niema bo dopiero zamierzam to po konfigurować do załączania pomp w kotłowni.


Załączone pliki
.jpg   config.JPG (Rozmiar: 206.45 KB / Pobrań: 5,064)
<t></t>
Odpowiedz
#9
CONTROL PANEL
Inp6 - góra zbiornika jest podłączony ale nie czyta go tylko podaje wartość z 3 czujnka
Inp7 - duł zbiornika ten pokazuje ale dubluje wynik na Inp9
Inp8 - dubluje z Inp6


Załączone pliki
.jpg   config 1.JPG (Rozmiar: 189.54 KB / Pobrań: 5,064)
<t></t>
Odpowiedz
#10
nakstudio napisał(a):w sumie nic niema bo dopiero zamierzam to po konfigurować do załączania pomp w kotłowni.

A odznacz to inp6 w config events i zobacz czy po restarcie znowu załacza pprzekaxniki

Te wartosci z DS18 to masz przy 2 podpiętych czujnikach?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości