Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa wersja softu 2.29 dodatkowa funkcjonalność
#11
Wyzerowałem wszystko przy Inp6 i odłączyłem czujniki i po wyłączeniu zasilania nie załączył żadnego przekaźnika. Kolejna próba z czujnikami i też nie załączył żadnego przekaźnika. Kolejna próba czyli wpisałem przy Inp6 to co było i znów wyłączyłem zasilanie i po załączeniu jest ok. Ustawienia zostały z wer 2.28 mogło mieć to związek?? Bo jak patrze na dziwne zachowania po zmianie softu no to po każdym wgraniu należało by wszystko zerować i na nowo ustawiać żeby system nie świrował.
Odczyt temperatur jest przy trzech podłączonych czujnikach. Taki sam efekt dublowania jest przy 4. Jedynie jak są 2 to pokazuje poprawnie i na Inp8 i Inp9 jest N/A. Gdy był tylko jeden czujnik to wartość niekiedy z niego pojawiała się na Inp9
<t></t>
Odpowiedz
#12
odczekałem kilka minut jak zbiornik się nagrzał i wyłączyło Out3 (COW) i poszedłem wyłączyć zasilanie i ponownie załączyłem. I znów załączył wszystkie przekaźniki i po chwili wyłączył tylko Out3 bo tak było w Events Config. Czyli problem nadal istnieje.
<t></t>
Odpowiedz
#13
nakstudio napisał(a):Kolejna próba czyli wpisałem przy Inp6 to co było i znów wyłączyłem zasilanie i po załączeniu jest ok.
Przy tej próbie inp6 było włączone (zaznaczony checkbox przy histerezie), czy tylko wpisane wartości temperatur?
nakstudio napisał(a):Ustawienia zostały z wer 2.28 mogło mieć to związek?? Bo jak patrze na dziwne zachowania po zmianie softu no to po każdym wgraniu należało by wszystko zerować i na nowo ustawiać żeby system nie świrował
NIe to nie ma znaczenie, jedynie może trochę ustawienia zmienić, ale je wystarczy zmienić na takie jak się chce i ma być ok.
nakstudio napisał(a):Odczyt temperatur jest przy trzech podłączonych czujnikach. Taki sam efekt dublowania jest przy 4. Jedynie jak są 2 to pokazuje poprawnie i na Inp8 i Inp9 jest N/A. Gdy był tylko jeden czujnik to wartość niekiedy z niego pojawiała się na Inp9
A jak długie są kable od czujników?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#14
nakstudio napisał(a):odczekałem kilka minut jak zbiornik się nagrzał i wyłączyło Out3 (COW) i poszedłem wyłączyć zasilanie i ponownie załączyłem. I znów załączył wszystkie przekaźniki i po chwili wyłączył tylko Out3 bo tak było w Events Config. Czyli problem nadal istnieje.
Tutaj rozumiem, że inp6 juz było włączone,a czy jeszcze jakies inne wejście było włączone(zaznaczony chechbox)?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#15
Długość kabla na których są czujniki to 4,5m do pierwszego czujnika który jest na górze zbiornika. Kolejne czujniki są montowane na tym samym kablu czyli odległości się zmniejszają.
Próba pierwsza była z wykasowaniem wszystkiego tak jak fabrycznie czyli i histereza i temperatury ustawione jak było.
Jak się zawiesiło że załączył wszystkie przekaźniki to Reset time na Out0 nie działało aż ręcznie wyłączyłem przekaźnik i ponownie załączyłem wtedy Reset time zadziałał prawidłowo.
Odłączyłem pozostałe czujniki i teraz są tylko dwa i na razie jest oki. Za chwilę wykonam kolejne odłączenie zasilania i zobaczę co się dzieje. Może te dodatkowe czujniki wprowadzają zamieszanie.
<t></t>
Odpowiedz
#16
Na dwóch czujnikach system dział w miarę stabilnie. Po wyłączeniu zasilania nie załączają się przekaźniki. 2 Testy.
Ale obserwacja odczytów temperatury pokazała, że jak są podpięte dwa lub jeden czujnik to i tak na Inp9 co 4minuty na 4 sekundy pojawia się ta sama temperatura co Inp6 a Inp9 jest niepodłączony N/A.
Kolejne zapytanie czy udało by się zrobić tak, że po zaniku zasilania i ponownym załączeniu załączały się odpowiednie wyjścia? Ustalone na stałe lub zapamiętane poprzednie stany?
<t></t>
Odpowiedz
#17
nakstudio napisał(a):Kolejne zapytanie czy udało by się zrobić tak, że po zaniku zasilania i ponownym załączeniu załączały się odpowiednie wyjścia? Ustalone na stałe lub zapamiętane poprzednie stany?
W network configuration jest opcja relay after start, czyli jaki stan maja miec przekaźniki po właczeniu/restarcie LK.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#18
Mam ten sam problem. Na dwoch czujnikach DS18b20 bylo wszystko ok. Na 3 kontroler nie startuje po odlaczeniu zasilania. Wszystko niezaleznie czy dlugi kabel czy 20 cm. Przekaznik wtedy wariuje. Raz sie wlacza po restarie raz nie. Lampka na gniezdzie eth zielona przerywa. Troche wyglada to na problem z zasilaniem. Po odlaczeniu trzeciego czujnika kontroler startuje bez problemu i bez restartu.
<t></t>
Odpowiedz
#19
Witam.
Mam zapytanie o działanie funkcji Reset time. Czy udało by się tak zrobić ją żeby działał tylko od włączenia do wyłączenia?? Bo obecnie działa w dwie strony. Objawia się to dość niepożądanym efektem. Mam na Out0 pompę Cyrkulacji i ustawiony Reset time 300 ale jak ją wcześniej wyłączę ręcznie Out0 na OFF to odlicza 300 i ja złączy na stałe i studzi niepotrzebnie zbiornik i każde jej ręczne wyłączenie powoduje, że co 300 następuję załączenie. Muszę wyłączyć i włączyć dopiero odliczy Reset time 300 i Out0 jest na OFF.
<t></t>
Odpowiedz
#20
Pawel napisał(a):Lampka na gniezdzie eth zielona przerywa
Podpięcie 3 czujnika powoduje zawieszenie mikrokontrolera, a że działa wewnętrzny watchdoog to go restartuje i stąd to miganie diody.
Pytanie dlaczego sie zawiesza. mógłbyś podać numerki(chodzo o te ostatnie z dołu) z tych czujników, rozumiem, że nie przy zamianie czujników zawsze wystepuje problem przy trzech sztukach? Linia zasilania tez jest podpięta?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości