Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa wersja softu 2.29 dodatkowa funkcjonalność
#31
qenq napisał(a):Jak uruchomię LK bez czujników, to podłączając czujniki pojedynczo LK w ogóle ich nie widzi. (Wcześniejszy LK reagował na podłączanie czujników na włączonym

LK widzi tylko te czujniki, które są podłączone przy starcie urządzenia, jak je wykryje po uruchomieniu to pózniej można je odłaczyć i podłaczyć i bedą widoczne, ale jesli czujnika nie było przy starcie to po uruchomieniu nie będzie wykrywany.
A czujniki sa na kablu 2 czy 3 żyłowym?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#32
czujniki są na 2 żyłowym kablu. Próbowałem podłączać czujniki na włączonym urządzeniu, ponieważ jak podłączę 4 czujniki na wyłączonym, to LK nie startuje
<t></t>
Odpowiedz
#33
Wgrałem nowy soft 2.31 i nic się nie zmieniło. Nadal widzi tylko 2 czujniki a kolejne czujniki blokuje start LK. Ja czujniki mam na 3 żyłowym przewodzie telefonicznym. Właściwie 4 żyłowym ale jeden jest odcięty. Podpięcie 3 i 4 powoduje dublowanie się temperatury i to jescze trzeba na chwilkę wypiąć kabel od czujników bo LK nie startuje.
Kolejne to wejścia INP1D i INP2D po podłączeniu do masy blokują działanie LK (brak komunikacji brak reakcji) INP3D i INP4D działa prawidłowo.
<t></t>
Odpowiedz
#34
nakstudio napisał(a):Kolejne to wejścia INP1D i INP2D po podłączeniu do masy blokują działanie LK (brak komunikacji brak reakcji) INP3D i INP4D działa prawidłowo.
A na wczesniejszej wersji softu było ok?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#35
Nie sprawdzałem. W związku z chęcią podłączenie do czujek ruchu by włączało mi pompę cyrkulacji Out0 sprawdziłem działanie DIGITAL Inputs State. Stwierdziłem dodatkowo nieprzydatność tych wejść dlatego że stan niski na INP3D załącza mi pompę Out0 ale do momentu występowania tego stanu.
Reset time wtedy nie działa. Natomiast w Events Config jak wpiszę owe 300 przy Out0 tak jak mam w Reset time to stan Out0 zmieni się ale dopiero po 300 występowania sygnału na INP3D i na kolejne 300 dopiero załączy Out0. A taki stan rzeczy jest zbędny. Wystąpienie impulsu na DIGITAL Inputs State powinno być powiązane albo z Reset time albo załączać się od razu na określony czas w Events Config.
<t></t>
Odpowiedz
#36
poprawka odnośnie czujników 1-wire http://tinycontrol.ats.pl/forum/viewtopi...f=2&t=2143
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości