Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z wysyłaniem maili
#21
do obercika

tak lk2 i lk3 sprawdzam na tym samym koncie wp, wpięte do tego samego switcha, w tej samej siec,
port mam 80.


obercik post_id=15866 time=1540051035 user_id=6343 napisał(a):Ja jeszcze mam pytanie do krzychor czy na LK2 testujesz to samo konto pocztowe co Ci nie działa na LK3?
Bo jeżeli tak, to problem musi być gdzieś w LK3... U mnie, jak pisałem na LK3 darmowe konta z wp i Gmaila nie chcą działać Cry
A otrzymałem (o dziwo bardzo szybko, bo po 1 dniu!) odpowiedź z supportu wp:

Cytat:Prosimy o skonfigurowanie programu pocztowego zgodnie z zaleceniami na stronie:
https://pomoc.wp.pl/jak-skonfigurowac-program-pocztowy

Jeżeli problem nadal występuje należy zrobić zrzuty ekranu pełnej konfiguracji swojego programu pocztowego.
Proszę w odpowiednim momencie wcisnąć na klawiaturze klawisz Print Screen (PrtSc). Następnie należy otworzyć program typu: Word lub Paint i klikając prawym klawiszem myszki wybrać wklej. Plik proszę zapisać i przesłać do nas.

[EDIT]
Jeszcze jedno pytanie do krzychor: na jakim porcie (w Konfiguracja/sieci LK3 "http port") masz lankontroker? Bo ja mam na innym niż 80 i może to jest problem...
<t></t>
Odpowiedz
#22
Założyłem darmowe konto na o2 i ... Zadziałało Smile także chyba zostaw w spokoju WP Wink

ustawienia:
serwer smtp: poczta.o2.pl
port: 587
użytkownik: pełna_nazwa@o2.pl
(...)
od: pełna_nazwa@o2.pl
<t>-----------------------------<br/>
pozdrawiam </obercik></t>
Odpowiedz
#23
ok tak zrobiłem, założyłem konto na o2, skonfigurowałem wg twoich wskazówek,
no i cisza, nie wysyła albo nie dochodzi.

obercik post_id=15868 time=1540065757 user_id=6343 napisał(a):Założyłem darmowe konto na o2 i ... Zadziałało Smile także chyba zostaw w spokoju WP Wink

ustawienia:
serwer smtp: poczta.o2.pl
port: 587
użytkownik: pełna_nazwa@o2.pl
(...)
od: pełna_nazwa@o2.pl
<t></t>
Odpowiedz
#24
Hmm.
A nie masz LK3 za jakimś firewallem?
Zobacz też - tak jak pisał wilkxt - czy masz poorawnie wpisane DNS i gateway w ustawieniach sieciowych LK3.

Jezeli chcesz to na priv wyślę Ci mojego meila. Możesz wysłać screen ustawień meila i/lub sieciowych LK3 - spróbujemy znaleźć rozwiązanie... to musi działać.
<t>-----------------------------<br/>
pozdrawiam </obercik></t>
Odpowiedz
#25
dzięki pomocy kolegi Obercik problem rozwiązany:

LK3 nie toleruje znaków specjalnych ( w moim przypadku było to #) w haśle do poczty email;
po wywaleniu # z hasła, lk3 wysyła powiadomienia mailowe :-)

czyli że dobra zmiana dotknęła lk3 bo lk2 nie ma z tym problemu :-)

krzychor

obercik post_id=15872 time=1540145025 user_id=6343 napisał(a):Hmm.
A nie masz LK3 za jakimś firewallem?
Zobacz też - tak jak pisał wilkxt - czy masz poorawnie wpisane DNS i gateway w ustawieniach sieciowych LK3.

Jezeli chcesz to na priv wyślę Ci mojego meila. Możesz wysłać screen ustawień meila i/lub sieciowych LK3 - spróbujemy znaleźć rozwiązanie... to musi działać.
<t></t>
Odpowiedz
#26
krzychor post_id=15875 time=1540375416 user_id=5774 napisał(a):LK3 nie toleruje znaków specjalnych ( w moim przypadku było to #) w haśle do poczty email;
po wywaleniu # z hasła, lk3 wysyła powiadomienia mailowe :-)

No właśnie; to mogłoby się zgadzać, bo jak pisałem wcześniej, ze mi na koncie WP nie działa - też w haśle mam "#" Wink
<t>-----------------------------<br/>
pozdrawiam </obercik></t>
Odpowiedz
#27
krzychor post_id=15875 time=1540375416 user_id=5774 napisał(a):czyli że dobra zmiana dotknęła lk3 bo lk2 nie ma z tym problemu :-)

Bedzie jeszce lepsza niż dobra zmiana i to poprawimy ;-)
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#28
Cytat:(...)
Bedzie jeszce lepsza niż dobra zmiana i to poprawimy ;-)

8-) Smile
<t>-----------------------------<br/>
pozdrawiam </obercik></t>
Odpowiedz
#29
Działa wam na poczcie z o2.pl? Konfigurowałem tak jak było wyżej opisane, ale niestety mi nie chciało ruszyć, testowałem także na yahoo i nic.
<t></t>
Odpowiedz
#30
radioamator post_id=15992 time=1552657765 user_id=5797 napisał(a):Działa wam na poczcie z o2.pl? Konfigurowałem tak jak było wyżej opisane, ale niestety mi nie chciało ruszyć, testowałem także na yahoo i nic.

U mnie na o2 nadal działa Smile choć pierwsze przyszły po kilku minutach.... potem już od razu..
Moje ustawienia w LK3, sekcja Email:

------------------------------------------------
Serwer SMPT
poczta.o2.pl
Port
587
Użytkownik
mojanazwa@o2.pl
Hasło
xxxxxxxx
Do
moj_inny_email@jakas_domena.pl (lub spróbuj na ten sam na O2)
Od
mojanazwa@o2.pl
Temat
LANKONTROLER coś tam
Tekst
LK3
---------------------------------


A w haśle nie masz znaków specjalnych?
A nie masz za nazwą użytkownika lub hasła, itp. "pustej spacji", która "lubi" się wstawiać przy wklejaniu...?
A zapisałeś ustawienia?
A zrobiłeś restart w zakladce "Konfiguracja/Sieci"?
A wysłałeś testowo na ten sam e-mail na o2 w zakładce "Do" co "Od"?
<t>-----------------------------<br/>
pozdrawiam </obercik></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości