Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LAN Kontroler przestaje odpowiadać
#21
A może próbował sie Pan logowac do LK z dwóch róznych IP równocześnie? Lk obsługuje tylko jedną sesję www
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#22
wilkxt napisał(a):A może próbował sie Pan logowac do LK z dwóch róznych IP równocześnie? Lk obsługuje tylko jedną sesję www
Niestety po takim czasie ciężko mi to stwierdzić. Ale jest to możliwe. Ważne, że teraz działa. Zobaczymy jak dalej mu pójdzie praca. PS snmp mogłoby przekazywać cały uptime łącznie z dniami a nie tylko dalszą część czyli godziny minuty i sekundy.
<t></t>
Odpowiedz
#23
wilkxt napisał(a):
pekr napisał(a):So it seem to me there may be problem with multiple session opening.
I've noticed there is greater occurence probability of this error when I experience some packetloss on PC (it's connected by wifi).
Anyway Lancontroller responds to ping all the time.

--
pekr

LK supports only one web session. If you have more than one session with a different computer to lose the connection with LK.

one session is ok, but even when there is just one web session (or no web connection at all for whole day), LK web stops responding randomly and starts working again after some time - few hours.

I've found there is one procedure which ussually make it working again for me: when I 'repair' (disconnect and reconnect again) wireless connection in Windows XP on my laptop.

--
pekr
<t></t>
Odpowiedz
#24
What wifi switch/router you use?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#25
wilkxt napisał(a):What wifi switch/router you use?

I'm using Mikrotik routerboards as a wireless AP gateway (with NAT).
But I've noticed the same problem with web pages not responding randomly even when LK was connected directly to my laptop with LAN cable.
It may be problem with some TCP connection timeout which is set to few hours.

--
pekr
<t></t>
Odpowiedz
#26
Witam,
u mnie też LK przestaje odpowiadać, więc postanowiłem przetestować go programem Wireshark. W pewnym momencie LK chce retransmitować na siłę i nie zrywa połączenia. Ponadto zaczyna wtedy generować ruch na poziomie 600kb/s.


Załączone pliki
.jpg   lan kontroler graf przepływu.jpg (Rozmiar: 30.81 KB / Pobrań: 4,442)
.jpg   lan kontroler pakiety.jpg (Rozmiar: 482.93 KB / Pobrań: 4,460)
<t></t>
Odpowiedz
#27
Tak, znamy problem, dzieki za potwierdznie, ze to o to chodzi, aktualnie siedzimy nad naprawą
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#28
Prosze o upgrade tego softu powinno pomóc http://tinycontrol.ats.pl/forum/viewtopi...f=2&t=2545
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#29
Witam!

Ja zauważyłem ten sam problem, jak LAN kontroler przestaje odpowiadać, to po prostu zawiesza się na jednym z portów (nie zrzuca połączenia) i generuje bardzo duży ruch, wysyca praktycznie całe dostępne pasmo i dlatego nie ma do niego dostępu. Pomaga mu albo odłączenie na chwilę od sieci Eth, albo poczekanie, czasem nawet koło godzinki to trwa, albo jak ktoś ma możliwość, zrzucenie mu sesji na routerze do którego jest podpięty. Kupiłem go z wersją 2.20 i zdarzało się to rzadziej niż po wgraniu 2.28. Poza tym po wgraniu tej wersji softu przestał mi synchronizować zegar, nie wiem czemu. Po wgraniu z powrotem starszej wersji NTP działało normalnie.
Odpowiedz
#30
załaduj wersję 2.34, powinna pomóc na zrywanie połączenia.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości