Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomiar Napięcia
#1
Witam. Jak w temacie czy istnieje możliwość pomiaru napięcia innego niż napięcie zasilania. Jeżeli tak to proszę o odpowiedź jak to zrealizować (gdzie znajduje się złącze analogowe i jakie nap. obsługuje).
Pozdrawiam.
<t></t>
Odpowiedz
#2
Witam,
wiec tak można mierzyc napiecie w zakresie takim jak w opisie od kontrolera opisującym jego zasilanie.
podłączamy Plus jak na rys.
Pomiar pomiedzy wskazanym klokiem a masa.

Tomek


Załączone pliki
.jpg   gsmv2-pomiar napiecia zewn.JPG (Rozmiar: 12.53 KB / Pobrań: 9,953)
Odpowiedz
#3
Dzięki za informacje. Działa poprawnie.
Pozdrawiam.
<t></t>
Odpowiedz
#4
Witam. Czy przy zasilaniu np. 12V można mierzyć mierzyć inne napięcie do 35V? Z jaką rozdzielczością mierzymy to napięcie? (0,1V?). Czy można zmienić zakres mierzone napięcia, nawet przez ingerencję na płycie, np. przez zmianę dzielnika wejściowego?
Pozdrawiam, Jurek
Odpowiedz
#5
jurjoz napisał(a):Witam. Czy przy zasilaniu np. 12V można mierzyć mierzyć inne napięcie do 35V? Z jaką rozdzielczością mierzymy to napięcie? (0,1V?). Czy można zmienić zakres mierzone napięcia, nawet przez ingerencję na płycie, np. przez zmianę dzielnika wejściowego?
Pozdrawiam, Jurek

1.Tak mozna mierzyć do 35 przy zasilaniu 12
2.rozdzielczosc 0,1V
3.można zmienić dzielnik, ale odczytywana wartość napięcia będzie nieprawidłowo pokazywana, trzeba bedzie to uwzględnić
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#6
tomek@ats.pl napisał(a):Witam,
wiec tak można mierzyc napiecie w zakresie takim jak w opisie od kontrolera opisującym jego zasilanie.
podłączamy Plus jak na rys.
Pomiar pomiedzy wskazanym klokiem a masa.

Tomek


Hej, mógłbyś jeszcze raz przesłać ten załącznik, bo w żaden sposób nie mogę go odczytać.
<t></t>
Odpowiedz
#7
tomek@ats.pl napisał(a):Witam,
wiec tak można mierzyc napiecie w zakresie takim jak w opisie od kontrolera opisującym jego zasilanie.
podłączamy Plus jak na rys.
Pomiar pomiedzy wskazanym klokiem a masa.

Tomek


Witam, czy ktoś może przesłać rysunek tego schematu ponownie? Mam podobny problem i przydałoby mi się to.
<t></t>
Odpowiedz
#8
Laki napisał(a):
tomek@ats.pl napisał(a):Witam,
wiec tak można mierzyc napiecie w zakresie takim jak w opisie od kontrolera opisującym jego zasilanie.
podłączamy Plus jak na rys.
Pomiar pomiedzy wskazanym klokiem a masa.

Tomek


Witam, czy ktoś może przesłać rysunek tego schematu ponownie? Mam podobny problem i przydałoby mi się to.

Przy złaczu IDC10 jest zworka, jak jest zalozona to mierzy napiecie zasilania, jak ja zdejmiesz to mozesz podpiac do drugiego pina (ten blizej kondensatora) jakies zewnetrzne napiecie.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#9
okej, doszedłem już to tego iż kontroler informuje mnie o różnicy w napięciu jakie otrzymuje. Ustawiłem je na 24V, z tym że smsa otrzymuje już po zmianie o 0,5V co jest nie wygodne.

O co generalnie chodzi, ktoś może z doświadczenia się wypowiedzieć jak podłączył i ustawił kontroler pod zasilacz buforowy. Znika 230V i urządzenia zaczynają być zasilane z baterii, więc automatycznie spada napięcie aż do momentu kiedy wszystko zgaśnie, czyli czy da się ustawić kontroler aby wysyłał smsa, kiedy napięcie spada z 24V na 16-18V, następnie kiedy zaczyna rosnąć (czyli powrót 230V) również otrzymać Informacje sms?
<t></t>
Odpowiedz
#10
jak ustawisz 20 to dostaniesz sma w dwóch przypadkach:
1. Jak przekroczy 20
2. Jak spadnie ponizej 20

to chyba Ci wystarczy, jak ponizej to batria jak powyzej to z sieci
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości