Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK3-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE
radioamator post_id=15959 time=1548711638 user_id=5797 napisał(a):Witam,
ostatnio jestem na etapie budowy ogrzewania elektrycznego w raz z sterowanie przez LK na działce. Zauważyłem problem, że po zaniku zasilania urządzenie pozostawia wszystkie wyjścia wyłączone pomimo, że przed wyłączeniem były załączone. Udało mi się to tylko raz (pierwszy i ostatni) uruchomić w poprzednim stanie. Zaktualizowałem także do najnowszego softu, wcześniej był ostatni, ale to też nic nie pomogło.
Po tej aktualizacji nie wiem, czy z mojej winy, czy z jakiegoś błędu przestała mi działać chmura. Po wgraniu najnowszego softu musiłem jako jedyną ponownie wypełnić zakładkę od klienta mqtt. LK nie reaguje zarówno na komendy z telefonu z aplikacją (wszystko szare) jak i ze strony www.

Proponuje przywrócic ustawieni fabryczne i poustawiac jeszce raz.
Co do zapamiątywania stanu wyjsc po utracie zasilania to musimy dodac taka funkcjonalnosc dopiero
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
octavvian post_id=15957 time=1548621606 user_id=6211 napisał(a):Hi, have you tried to add some schedule events lately?
Mine retain info like this... see image.
Any ideas?

So?!
Odpowiedz
witam,
czy wersje v1.50.b z forum i v1.50.b1 z działu dokumentacja i firmware różnią się czymś???

pozdr

krzychor
<t></t>
Odpowiedz
Witam

Zaktualizowałem mój LK3 do najnowszej wersji, i niestety nie działa mi teraz MQTT (przywróciłem ustawienia ręcznie). W zakładce MQTT widzę status jako połączony ale dane w serwerze mqtt.ats.pl nie są zapisywane.

Pozdrawiam
Michał
<t></t>
Odpowiedz
zobacz czy masz na dole strony zaznaczone które czujniki są nadawane do mqtta, u mnie te ptaszki też po updacie były wyczyszczone


michalwy post_id=15964 time=1548943222 user_id=5537 napisał(a):Witam

Zaktualizowałem mój LK3 do najnowszej wersji, i niestety nie działa mi teraz MQTT (przywróciłem ustawienia ręcznie). W zakładce MQTT widzę status jako połączony ale dane w serwerze mqtt.ats.pl nie są zapisywane.

Pozdrawiam
Michał
<t></t>
Odpowiedz
Sprawdziłem soft 1.50b1 i nie potwierdzam, żeby wyświetlanie temperatury/wilgotności się poprawiło.
W wersji 1.49b6 wartości T1 i H1 wyświetlają się poprawnie i poprawnie pokazywane są na mqtt.
W 1.50b1 w zakładce inputs wartości nie pojawiają się w ogóle, a na mqtt wyświetla dla obu -60stopni C

1.50b1 nie wykrywa zaplanowanych zadań, kasuje ustawienia mqtt.
Powrót do 1.49b6 przywraca przynajmniej zaplanowane zadania, więc one nie wyparowały z urządzenia, tylko 1.50b1 ich nie widzi.
Odpowiedz
Ptaszki w MQQT miałem zaznaczone, jedną rzecz którą dzisiaj zrobiłem to zmieniłem hasło do LK3 na takie które miałem poprzednio (prawdopodobnie zostało zmienione po aktualizacji), teraz działa.
Pozdrawiam
Michał
<t></t>
Odpowiedz
Faktycznie występuje problem z zapisem do schedulera, wkrótce zostanie poprawiony.
Co do wersji 1.50b1 to jest tam tylk mała róznica w komunikacji i2C
Co do problemóz z czujnikiem wilgotności to proszę sprawdzic czy w zakladce "I2c and 1-wire sensors" zostal wybrany odpowiedni czujnik
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
Załączam nowy soft v 1.51b

.gz   lk3_firmware_1_51b.tar.gz (Rozmiar: 319.21 KB / Pobrań: 245)
Dzisiaj same poprawki ;-)
Poprawiono:
- zapisywanie schedulera
- wyświetlanie kropki na OLED w lewym górnym rogu
- uruchamianie wszystkich funkcji czasowych (auto switch, wysylanie http, wysylanie mqtt, itp.), teraz sa one załaczane z większa precycją, wcześniej zdarzało się ze np. wysylanie http client ustawione co 1 minute wysyłalo się co 1 minute i 3 sekundy
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
OK, dopasowałem czujnik i zaczął wskazywać znowu właściwe wartości temperatury i wilgotności.
Ustawień MQTT i starych ustawień ze schedulera nie przyjął, ale na to już machnąłem ręką.

Tzn może i by przyjął, ale jeżeli konfiguracja wgrana z backupu wymaga restartu, to zdalnie nie mogę tego zrobić inaczej jak wpisując do schedulera wpis z autorestartem, a tu nie wiem czy nowy wpis w schedulerze nie będzie nadpisywał dopiero co załadowanej konfiguracji z backupu.
Pewnie gdyby można wykonać reset dodatkowo ręcznie-zdalnie obok schedulera to nie miałbym tej wątpliwości.

Mam nadzieję, że kolejne wersje będą bardziej kompatybilne wstecznie, bo często poprawki wymagają konfigurowania urządzenia od nowa w wybranych zakładkach.

Na razie będę testował czy cykliczny autorestart pomoże w utrzymaniu ciągłości pracy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości