Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WatchDog
#21
witam, tak bedzie taka opcja, myśle że w przeciągu miesiaca
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#22
Według mnie istotny jest sposób zliczania pingów. Czy pingi nie powinny być liczone seriami? Po kolei? Czyli że np. tylko 3 pod rząd stracone pingi się liczą a nie 3 w ogóle. Zawsze może się zdarzyć że jakiś gdzieś się zagubi i kontroler zresetuje/wyłączy nam coś w niewłaściwym momencie. Coś takiego albo jakiś reseter pingów to według mnie istotna sprawa.
Odpowiedz
#23
kisiox napisał(a):Według mnie istotny jest sposób zliczania pingów. Czy pingi nie powinny być liczone seriami? Po kolei? Czyli że np. tylko 3 pod rząd stracone pingi się liczą a nie 3 w ogóle. Zawsze może się zdarzyć że jakiś gdzieś się zagubi i kontroler zresetuje/wyłączy nam coś w niewłaściwym momencie. Coś takiego albo jakiś reseter pingów to według mnie istotna sprawa.

Według mnie to bardzo istotna sprawa. Bo jeśli dobrze rozumiem - teraz WatchDog liczy sobie nieodebrane pingi i restartuje urządzenie - niezaleznie czy utracone pingi są co minute czy co 10 godzin - jesli zliczy sobie np 5 to restartuje urządzenie - chyba ze się mylę - zliczanie seriami np co określony czas to niezbędna funkcja.
<t></t>
Odpowiedz
#24
watchdog zlicza nieodebrane pingi i restartuje urządzenie tylko wtedy gdy te nieodebrane pingi występią jeden po drugim(czyli seriami), jeśli jest odpowiedz na ping to watchdog resetuje licznik i zlicza od początku. To resetowanie licznika jest od wersji softu 2.11, więc jeśli ktos używa starszej wersji to prosze sobie zrobić upgrade.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#25
Wydaje mi się, że watchdog nie do końca działa prawidłowo i nie wiem czy to wina uszkodzonego kontrolera czy też błędu w sofcie. Otóż mam modem od providera, który czasami się zawiesza. Do modemu podpięty jest router i do routera między innymi lan kontroler. Lan kontroler sprawdza dostępność internetu ( na serwery google 8.8.8.8 ) i gdy zgubi 10 pingów powinien nastąpić restart. Tak zresztą się dzieje. Niestety czasami również ( i to kilka razy dziennie ) restarty ( wywoływane przez watchdoga ) są moim zdaniem nieuzasadnione. Komputer podłączony do routera pokazuje , że wszystkie ping idą, a watchdog stwierdza, że jednak nie i restartuje modem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości