Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem przy aktualizacji 2.15 do 2.20
#1
Witam,

Klika minut temu próbowałem zrobić upgrade softu w LanKontrolerze. Była wersja 2.15, wgrywałem 2.20. wersja HW - 1.0.
Przy aktualizacji LAN Controler Toolsem (przy około 98%) wyskoczył błąd tftp. Od tego czasu nie można zalogować się
do urządzenia. Swieci dioda od zasilania a zielona dioda od portu LAN miga (mniej więcej raz na sekundę). Kontroler
nie odpowiada na ping. Nic nie daje reset (przytrzymanie przycisku ponad 10s). Czy coś się da jeszcze zrobić aby
przywrócić go do życia?

Pozdrawiam
Mirek
<t></t>
Odpowiedz
#2
jest w trybie boot i czeka na załądowanie softu, poprostu załduj soft od początku, co prawda aplikacja "LAN Controler Tools" go nie wykryje i nie bedzie go na liscie ale wystarczy wpisyać poprawny adres ip i można zrobic upgrade.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
Pomogło. Restarter uratowany. Dzięki za pomoc.

Mirek
<t></t>
Odpowiedz
#4
Witam
Próbowałem załadować w ten sposób soft jednak następuje brak odpowiedzi LK był klientem DHCP podczas aktualizacji próbowałem adresu który przypisuje mu DHCP próbowałem zrobić reset guziczkiem i aktualizować adresem domyślnym i nic to nie dało

Ogólnie zawsze były problemy żeby się z nim połączyć tj bardzo szybko tracił połączenie dosłownie po 1 s od wyświetlenia panelu dlatego próbowałem wgrać nowy soft

Dodatkowo widzę że TOOL do wgrywania firmwaru zawiesza się na Windows 7
<t></t>
Odpowiedz
#5
użuj programu tftp z lini poleceń "cmd"

taka komenda tftp –i 192.168.1.100 put „plik_upgradu.bin”, komende nalezy wydać (jest na to 5 sekund) jak miga zielona dioda na złaczu rj45, dioda miga po resecie LK przy pomocy przycisku.
Najnowszy soft to wer 2.29
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości