Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problem z uruchomieniem LK v2.0
#1
Kupiłem w sklepie firmowym nowy LK v2.0 i nie mogę go uruchomić. Po podaniu napięcia zasilania (ok 19V) i podłączeniu kabla sieciowego zapala się dioda LED czerwona (POWER) oraz zielona przy złączu RJ. Próbowałem dla domyślnych ustawień (IP=192.168.1.100) ale nie chodzi http i ping. Próbowałem przytrzymać reset 20s. Przekaźnik "klapie" ale nic to nie pomaga. Czy coś jeszcze mogę sprawdzić czy od razu przesłać do serwisu?
<t></t>
Odpowiedz
#2
a polaczenie cieciowe w komputerze masz dobrze usatwione?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
Utworzyłem sieć 102.168.1.xxx. Ustawiłem komputer (Linux) na adres 192.168.1.10. Uruchomiłem 'autoscan network'. LK nie jest widoczny w sieci. Dioda pomarańczowa mruga na zapytania ping.
<t></t>
Odpowiedz
#4
bezposrednie polaczenie czy jakis switch?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
switch, który używam na co dzień.
<t></t>
Odpowiedz
#6
zrób jeszce restart do ustawien fabrycznych (przytrzymac przycisk około (20 sekund), az przekaxnik kliknie, jak nie pomoze to reklamacja
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#7
Za radą osoby z serwisu podłączyłem bezpośrednio LK i komputer i jest ok. Czyli problem jest przy współpracy ze switchem. Używam dość starego switcha 8. portowego ASMAX. Do tej pory nie miałem problemu przy współpracy z różnymi urządzeniami IP (np. rasp pi, sterowniki itd). Czy są jakieś ograniczenia przy współpracy LK ze switchami?
<t></t>
Odpowiedz
#8
raczej nie ma ogranicznen Lk pracuje na 10Mbit half duplex
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#9
Podłączyłem do innego switcha i jest ok. Widocznie za pierwszym razem trafiłem na ten niewłaściwy switch. Dziękuję za pomoc i zamykam temat.
<t></t>
Odpowiedz
#10
Witam,

Mam podobny problem, nie mogę się połączyć z LK, na początku wszystko działało ok, dziś nie mogłem się połączyć, ping jest ok,
po wgraniu oprogramowania (pomyślałem że to pomoże) LK łączył się z siecią i rozłączał, a teraz juz nie reaguje na nic.
Czy coś jeszcze mogę zrobić żeby go wskrzesić?
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości