Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
INPUT2 *wartość na Thingspeak
#1
Koledzy,
borykam się z takim problemem. Potrzebuję wysłać wartość czujnika INP2 pomnożoną przez 0,43 aby otrzymać prawidłową dla mnie wartość na wykresie w Thingspeak.

.jpg   obrazek.JPG (Rozmiar: 323.83 KB / Pobrań: 2,864)
Mnożnik ten pozwala mi na zamianę wartości podanej w Voltach na interesującą mnie w metrach, obecnie muszę używać opracowanej przeze mnie tabeli przeliczeń wartości a wygodniej byłoby - nie tylko dla mnie - odczytywać prawidłową wartość bezpośrednio na wykresie w oknie Thingspeak.
Podanie wartości w polu kalibracji LK nic nie daje - tam nie można używać mnożenia, podobnie nic nie daje wpisanie komendy GET /update?key=numerapi&field2=#14*0.43 - na wykresie jest tylko wartość z czujnika w voltach, mnożnik jest ignorowany.
Nie mam pomysłu jak ugryźć ten problem...
<t></t>
Odpowiedz
#2
Na LK tego nie wymusisz, ale mozesz to zrobic na thingspeak. Jest tam cos takiego jak pluginy, dodaj sobie taki i mozesz daene wejsciowe odpowiednio obrobić, taki przyklad https://thingspeak.com/plugins/2292
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
wilkxt napisał(a):Na LK tego nie wymusisz, ale mozesz to zrobic na thingspeak. Jest tam cos takiego jak pluginy, dodaj sobie taki i mozesz daene wejsciowe odpowiednio obrobić, taki przyklad https://thingspeak.com/plugins/2292
Próbowałem już tego pluginu lecz chyba nie potrafiłem go odpowiednio zaprogramować - wartości uzyskiwane nijak się miały do tych realnych. Ale słaby jestem w skryptach i to pewnie dlatego.
<t></t>
Odpowiedz
#4
trotyl napisał(a):Koledzy,
borykam się z takim problemem. Potrzebuję wysłać wartość czujnika INP2 pomnożoną przez 0,43 aby otrzymać prawidłową dla mnie wartość na wykresie w Thingspeak.
[ATTACHMENT NOT FOUND]
Mnożnik ten pozwala mi na zamianę wartości podanej w Voltach na interesującą mnie w metrach, obecnie muszę używać opracowanej przeze mnie tabeli przeliczeń wartości a wygodniej byłoby - nie tylko dla mnie - odczytywać prawidłową wartość bezpośrednio na wykresie w oknie Thingspeak.
Podanie wartości w polu kalibracji LK nic nie daje - tam nie można używać mnożenia, podobnie nic nie daje wpisanie komendy GET /update?key=numerapi&field2=#14*0.43 - na wykresie jest tylko wartość z czujnika w voltach, mnożnik jest ignorowany.
Nie mam pomysłu jak ugryźć ten problem...


A ja mam problem z konfiguracją Thingspeak. Czy możesz wkleić widok konfiguracji, mi to wogóle nie działa
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości