Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LAN kontroler HW:1.2 SW:3.22 NTP nie działa
#1
Witam, posiadam 4 lan kontrolery i na żadnym z nich nie działa synchronizacja czasu. Postanowiłem jednego z nich zaktualizować do wersji 3.22 lecz to nic nie pomogło. Po jakimś czasie ustawia się data z 1970 roku. Serwer czasu jaki jest ustawiony domyślnie to: pl.pool.ntp.org (był zmieniany na inny lecz to nic nie dało). Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu ??
<t></t>
Odpowiedz
#2
Mariusz91 napisał(a):Po jakimś czasie ustawia się data z 1970 roku.??

Co to znaczy po jkaims czasie? To jednak zczytuje date z serwera, a pozniej ja traci czy jak?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
Tzn. że mam ustawioną ręcznie datę aktualną, ale jeśli np. jest zanik prądu to ustawia się domyślna: 1970. Gdyby działał NTP to by się zsynchronizował czas.
<t></t>
Odpowiedz
#4
zrobilem test na ver.3.22 i dzila, sprawdz czy masz dobrze wpisana bramę, i DNS. Samo właczenie NTP zatwierdzasz przyciskiem save na samym dole strony, natomiast zmianja serwera portu NTP to przycisk save pod opjami SNMP settings.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
wilkxt: 'NTP Settings' powinno być w grupie 'Date and Time' bo tam jest jego miejsce a nie porozrzucane. Czy nie można tego poprawić?
Mariusz91: spróbuj prócz powyższego ustawić adres IP w postaci xxx.xxx.xxx.xxx tzn. bez nazwy pl.pool.itd. NTP na 100% działa.
<t></t>
Odpowiedz
#6
Potwierdzam, że działa na wersji 3.22. Teraz nastąpił kolejny problem na jednym z urządzeń przy wgrywaniu firmware niby przesłało ładnie plik, a po zalogowaniu się były puste pola po czym zrobiłem reboot i już się nie podniósł. Jest jakaś sytuacja awaryjna ??
<t></t>
Odpowiedz
#7
reset do ustawien fabrycznych
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości