Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pobieranie przez LK skryptu z serwera
#1
Witajcie.

Jak zapewne się orientujecie przy sieciach GSM jest blokada na ruch przychodzący z zewnątrz.
Chciałem wykorzystać LK do sterowania paroma rzeczami na odległość. I taki pomysł
Czy jest możliwe, żeby LK co określony czas wysyłał zapytanie do jakiegoś pliku skryptu umieszczonego na serwerze i odczytywał jego zawartość i potem wykonywał go?

np plik skrypt.txt umieszczony na serwerze ftp czy stronie www
Kod:
OUT0=ON
OUT1=ON
OUT2=OFF
OUT3=OFF
OUT4=ON

i teraz wystarczy że wyedytujemy ten plik i zmienimy z OFF na ON (lub odwrotnie) i po jakimś czasie LK zmieni parametry na wyjściu?
<t></t>
Odpowiedz
#2
potrzebna jest modyfikacja softu
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
Witam.
Wczoraj kupiłem LK i dopiero zacząłem zabawę, także proszę o wyrozumiałość.
wilkxt napisał(a):potrzebna jest modyfikacja softu
Wydaje mi się, że niekoniecznie. Kolega iwi z tego co pisze ma dostęp do serwera, a przynajmniej ma świadomość, że musi mieć.
1. Odczytujemy dane z LK przez xml lub snmp (ja to robię w OpenWrt postawionym na routerze).
2. Wysyłamy otrzymane dane na serwer.
3. Będąc gdzieś daleko ściągamy dane i je przetwarzamy,wg swoich potrzeb(np. tworzymy odpowiedni skrypt).
4. Wysyłamy to na serwer.
5. Odpowiedni skrypt pobiera dane z serwera.
6. Stworzony skrypt steruje nam LK.
U mnie ma się tym zająć router z OpenWrt z jak najmniejszym moim udziałem. Dodam, że mam taką samą sytuację jak kolega iwi, tzn. mam internet przez GSM.
<t></t>
Odpowiedz
#4
to nawet ma sens, ale trzeba miec router do którego jakiś skrypt można wpisać. Ja nie widziałem w swoim możliwości.
<t></t>
Odpowiedz
#5
Sprawdź czy na swoim routerze możesz zainstalować OpenWrt. Druga opcja - kupić inny.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości