Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: Pobieranie przez LK skryptu z serwera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie.

Jak zapewne się orientujecie przy sieciach GSM jest blokada na ruch przychodzący z zewnątrz.
Chciałem wykorzystać LK do sterowania paroma rzeczami na odległość. I taki pomysł
Czy jest możliwe, żeby LK co określony czas wysyłał zapytanie do jakiegoś pliku skryptu umieszczonego na serwerze i odczytywał jego zawartość i potem wykonywał go?

np plik skrypt.txt umieszczony na serwerze ftp czy stronie www
Kod:
OUT0=ON
OUT1=ON
OUT2=OFF
OUT3=OFF
OUT4=ON

i teraz wystarczy że wyedytujemy ten plik i zmienimy z OFF na ON (lub odwrotnie) i po jakimś czasie LK zmieni parametry na wyjściu?
potrzebna jest modyfikacja softu
Witam.
Wczoraj kupiłem LK i dopiero zacząłem zabawę, także proszę o wyrozumiałość.
wilkxt napisał(a):potrzebna jest modyfikacja softu
Wydaje mi się, że niekoniecznie. Kolega iwi z tego co pisze ma dostęp do serwera, a przynajmniej ma świadomość, że musi mieć.
1. Odczytujemy dane z LK przez xml lub snmp (ja to robię w OpenWrt postawionym na routerze).
2. Wysyłamy otrzymane dane na serwer.
3. Będąc gdzieś daleko ściągamy dane i je przetwarzamy,wg swoich potrzeb(np. tworzymy odpowiedni skrypt).
4. Wysyłamy to na serwer.
5. Odpowiedni skrypt pobiera dane z serwera.
6. Stworzony skrypt steruje nam LK.
U mnie ma się tym zająć router z OpenWrt z jak najmniejszym moim udziałem. Dodam, że mam taką samą sytuację jak kolega iwi, tzn. mam internet przez GSM.
to nawet ma sens, ale trzeba miec router do którego jakiś skrypt można wpisać. Ja nie widziałem w swoim możliwości.
Sprawdź czy na swoim routerze możesz zainstalować OpenWrt. Druga opcja - kupić inny.