Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomiar prądu i napięcia na LK2
#1
Jest już opublikowany firmware 3.03 mający 3 nowe funkcje dla Lan Kontrolera HW2.0:
- pomiar prądu na we INP4 za pomocą płytek z układem ACS711ex (efekt Halla), są 2 wersja 15,5A i 31A, soft pozwala na wybranie wersji.
- pomiar napięcia na INP5, standardowo do 3,6V, ale za pomocą dzielnika rezystorowego można zwiększyc jego zakres, odpowiednie okienko do multiplikacji też jest
- pomiar mocy P (W) i pracy Pt (Wh) z powyższych wejść.
Płytki mogą być zasilane z LK napięciem 3,3V, tolerują maksymalne napięcie obwodu (we prądowe jest izolowane) 100V, tak więc do monitorowania typowych instalacji PV z akumulatorami wystarczą.
Jutro będzie dostępna poprawiona instrukcja z dokładna rozpiską co i jak podłączyć.

.jpg   current_board.jpg (Rozmiar: 9.7 KB / Pobrań: 7,752)
<t></t>
Odpowiedz
#2
I gdzie można znaleźć ta instrukcję? A co z pomiarem prądu w LK HW 1.1 HW 1.2 ?
<t></t>
Odpowiedz
#3
A co z pomiarem prądu w typowych instalacjach PV z napięciem 400-600V? Bo jest standard w PV.
Szkoda jednak, że producent wycofał się z LK 1.2
Nowe i bardziej wypasione rozwiązanie nie zawsze jest lepsze. Tu nie jest na pewno, przynajmniej w zastosowaniach PV.
<t></t>
Odpowiedz
#4
To że instalacja pracuje na 600V nie oznacza że nie da się pomierzyć prądu po stronie masy :-)
<t></t>
Odpowiedz
#5
adamgoo napisał(a):A co z pomiarem prądu w LK HW 1.1 HW 1.2 ?

bedzie soft z taka sama obsluga, moze do konca tygodnia
putas napisał(a):Szkoda jednak, że producent wycofał się z LK 1.2
Nowe i bardziej wypasione rozwiązanie nie zawsze jest lepsze. Tu nie jest na pewno, przynajmniej w zastosowaniach PV.
Stary LK tez bedzie niedługo dostępny
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#6
czy długość przewodu pomiędzy LK a płytką ACS ma jakieś znaczenie? Jaka jest dokładność pomiaru prądu po przez ta płytkę? Zrobiłem małe testy i pomiędzy płytka ACS a amperomierzem różnica wynosi +- 1A do (mierzyłem tylko do 5A)
<t></t>
Odpowiedz
#7
+- 100mA, a kalibrowales wskazanie na 0 prze zerowym pradzie?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#8
zaraz po podłączeniu ACS pokazywało mi 0,3 A więc skalibrowałem na 0 A
<t></t>
Odpowiedz
#9
Potrzebuje mierzyc prad przetwornikiem LA100-P firmy LEM. Pomiar jest dokladny i bez bocznika mierzy prad do 100A.
Moglby ktos sie podjac przystosowania tego przetwornika do LK2 , zamiast napiecia trzeba mierzyc prad od 0-50 mA.
<t></t>
Odpowiedz
#10
Janusz15813 napisał(a):Potrzebuje mierzyc prad przetwornikiem LA100-P firmy LEM. Pomiar jest dokladny i bez bocznika mierzy prad do 100A.
Moglby ktos sie podjac przystosowania tego przetwornika do LK2 , zamiast napiecia trzeba mierzyc prad od 0-50 mA.

LK mierzy napiecie od 0 do 3.6V, wiec trzeba dać rezystor około 72 omy, przy tej weartosci rezystora i pradzie 50mA mamy na nim napiecie 3,6V, rozdzielczosc takiego pomiaru to 0,1A. W następnej wersjo softu dolozymy taka opcje.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości