Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ver 3.18 HW1, tablica zdarzeń - zmaiana stanu wyjść
#1
Witam wszystkich.
Chciałbym za pomocą kontrolera zrealizować funkcję zmiany stany przekaźnika po przekroczeniu pewnej temperatury i powrotu do stanu wejściowego, gdy temperatura spadnie poniżej zadanego progu.
Np. przekroczenie temp czujnika na wejściu 6, powyżej 40C, włącza przekaźnik na wyjściu nr 1. Jeśli temperatura mierzona przez czujnik 6 spadnie do poziomu 39C wyjście 1 zostaje zresetowane do stanu 0.

Z pierwszą częścią nie mam zupełnie problemu i wszystko działa ok, jednakże nie wiem jak zrobić, aby po spadku temp. mierzonej przez czujnik zresetować wyjście do stanu "0". Wszystkie funkcje zmiany temperatury w tablicy zdarzeń pozwalają jedynie na włączenie wyjścia a nie na jego wyłączenie.
Próbowałem ustawić czas "reset time" da danego wyjścia jednakże po spadu temp. poniżej alarmowej, system nie odlicza czasu do resetu i nie zmienia funkcji wyjścia.

Czy w Lankontrolerze można jakoś zrestartować wyjście wykorzystując mierzone temperatury, czy jedyna forma restartu (zmiana stanu po obniżeniu temp na 0) to ręczne wyłączenie wyjścia?

pozdrawiam
WPP
<t></t>
Odpowiedz
#2
...no to mogę sam sobie odpowiedzieć. Funkcja zadziałała z ustawioną histerezą dla wejścia, jednakże dopiero po resecie.
<t></t>
Odpowiedz
#3
a wiec tak zakladam histereze 1, okienko górne 40, okienko dolne 0, jak temperatura przekroczy 41 to załczy przekaxnik, jak spadnie poniżej 39 to wyłączy przekaxnik, tak działa tablica.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#4
Witam,

Mam problem z ustawieniem zakresu temperatur. Przypadek analogiczny. Chciałbym osiągnąć załączenie się przekaźnika Out0 jak temp na Inp6 spadnie poniżej 23st. i jak osiągnie ponad 23st. aby się wyłączył.

HW:1.2 SW:3.18 S/N:7762

kombinowałem już chyba na wszelkie sposoby, ale nie działa to coś Sad (restart robiłem, wartości zapisuje poprawnie)

mogę wystawić dostęp do LK, obecnie ustawione mam tak:
INP6 histereze=1.0 górne okienko np. 100.0 dolne 23.0

Prośba o pomoc, bo staram się ogarnąć w konfiguracji i testować następne funkcji Wink
<t></t>
Odpowiedz
#5
@ZKTECH
Histerezę ustaw na 0.0, górne na 0.0 a dolne na 23.0
<t></t>
Odpowiedz
#6
Hej,

dzięki za szybką odpowiedz !

ustawione jak mówisz i po save&reboot :

jak temp spadnie do 23st to się włącza, ale jak spada dalej 29,9 to się niestety wyłącza.
jak rośnie i osiągnie 23st to się włącza i już nie wyłącza ...

już sam zwariowałem czy nie potrafię tego ustawić .... Sad czy coś jest nie ok?
<t></t>
Odpowiedz
#7
chyba się udało Smile

ustawione tak jak mówiłeś ale włączony "Reverse out state" - teraz podpinam na gotowo i robię dłuższe testy.

Dzięki za pomoc!!
<t></t>
Odpowiedz
#8
Niestety nie działa to w żaden logiczny sposób ...

Prośba o info i potwierdzenie że w tej wersji softu nie ma problemu z ustawieniem tak prostej funkcjonalności. [HW:1.2 SW:3.18]
<t></t>
Odpowiedz
#9
nie dzila bo w tej wersji softu jest blad w tablicy, bedzie poprawka za dzien dwa
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#10
Uff... dzięki za to bardzo istotne potwierdzenie !

już kompletnie powątpiewałem w sposób swojego myślenia :?:

### Mam jeszcze problem na tym sofcie z:

- ustawieniem "Email client settings" testowałem na o2.pl i swoim serwerze (zgodnie z http://tinycontrol.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=3124) - nie działa mi Sad

- serwer czasu się nie aktualizuje ???
- snmpwalk zwraca mi tylko
:

iso.3.6.1.2.1.1.1.0 = STRING: "3.18"
iso.3.6.1.2.1.1.2.0 = OID: iso.3.6.1.4.1.17095
iso.3.6.1.2.1.1.3.0 = Timeticks: (219829) 0:36:38.29
iso.3.6.1.2.1.1.4.0 = STRING: "LAN_SWITCH-SENS"
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości