Forum Tiny Control Solution
ver 3.18 HW1, tablica zdarzeń - zmaiana stanu wyjść - Wersja do druku

+- Forum Tiny Control Solution (https://forum.tinycontrol.pl)
+-- Dział: LanKontroler - sprzęt i wersje wsadów, problemy, zastosowanie (https://forum.tinycontrol.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: LanKontroler - wersje oprogramowania (https://forum.tinycontrol.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: ver 3.18 HW1, tablica zdarzeń - zmaiana stanu wyjść (/showthread.php?tid=324)

Strony: 1 2


ver 3.18 HW1, tablica zdarzeń - zmaiana stanu wyjść - witekprytek - 10-27-2013

Witam wszystkich.
Chciałbym za pomocą kontrolera zrealizować funkcję zmiany stany przekaźnika po przekroczeniu pewnej temperatury i powrotu do stanu wejściowego, gdy temperatura spadnie poniżej zadanego progu.
Np. przekroczenie temp czujnika na wejściu 6, powyżej 40C, włącza przekaźnik na wyjściu nr 1. Jeśli temperatura mierzona przez czujnik 6 spadnie do poziomu 39C wyjście 1 zostaje zresetowane do stanu 0.

Z pierwszą częścią nie mam zupełnie problemu i wszystko działa ok, jednakże nie wiem jak zrobić, aby po spadku temp. mierzonej przez czujnik zresetować wyjście do stanu "0". Wszystkie funkcje zmiany temperatury w tablicy zdarzeń pozwalają jedynie na włączenie wyjścia a nie na jego wyłączenie.
Próbowałem ustawić czas "reset time" da danego wyjścia jednakże po spadu temp. poniżej alarmowej, system nie odlicza czasu do resetu i nie zmienia funkcji wyjścia.

Czy w Lankontrolerze można jakoś zrestartować wyjście wykorzystując mierzone temperatury, czy jedyna forma restartu (zmiana stanu po obniżeniu temp na 0) to ręczne wyłączenie wyjścia?

pozdrawiam
WPP


Re: ver 3.18 HW1, tablica zdarzeń - zmaiana stanu wyjść - witekprytek - 10-28-2013

...no to mogę sam sobie odpowiedzieć. Funkcja zadziałała z ustawioną histerezą dla wejścia, jednakże dopiero po resecie.


Re: ver 3.18 HW1, tablica zdarzeń - zmaiana stanu wyjść - wilkxt - 10-28-2013

a wiec tak zakladam histereze 1, okienko górne 40, okienko dolne 0, jak temperatura przekroczy 41 to załczy przekaxnik, jak spadnie poniżej 39 to wyłączy przekaxnik, tak działa tablica.


Re: ver 3.18 HW1, tablica zdarzeń - zmaiana stanu wyjść - ZKTECH - 11-18-2013

Witam,

Mam problem z ustawieniem zakresu temperatur. Przypadek analogiczny. Chciałbym osiągnąć załączenie się przekaźnika Out0 jak temp na Inp6 spadnie poniżej 23st. i jak osiągnie ponad 23st. aby się wyłączył.

HW:1.2 SW:3.18 S/N:7762

kombinowałem już chyba na wszelkie sposoby, ale nie działa to coś Sad (restart robiłem, wartości zapisuje poprawnie)

mogę wystawić dostęp do LK, obecnie ustawione mam tak:
INP6 histereze=1.0 górne okienko np. 100.0 dolne 23.0

Prośba o pomoc, bo staram się ogarnąć w konfiguracji i testować następne funkcji Wink


Re: ver 3.18 HW1, tablica zdarzeń - zmaiana stanu wyjść - prychol - 11-18-2013

@ZKTECH
Histerezę ustaw na 0.0, górne na 0.0 a dolne na 23.0


Re: ver 3.18 HW1, tablica zdarzeń - zmaiana stanu wyjść - ZKTECH - 11-18-2013

Hej,

dzięki za szybką odpowiedz !

ustawione jak mówisz i po save&reboot :

jak temp spadnie do 23st to się włącza, ale jak spada dalej 29,9 to się niestety wyłącza.
jak rośnie i osiągnie 23st to się włącza i już nie wyłącza ...

już sam zwariowałem czy nie potrafię tego ustawić .... Sad czy coś jest nie ok?


Re: ver 3.18 HW1, tablica zdarzeń - zmaiana stanu wyjść - ZKTECH - 11-18-2013

chyba się udało Smile

ustawione tak jak mówiłeś ale włączony "Reverse out state" - teraz podpinam na gotowo i robię dłuższe testy.

Dzięki za pomoc!!


Re: ver 3.18 HW1, tablica zdarzeń - zmaiana stanu wyjść - ZKTECH - 11-19-2013

Niestety nie działa to w żaden logiczny sposób ...

Prośba o info i potwierdzenie że w tej wersji softu nie ma problemu z ustawieniem tak prostej funkcjonalności. [HW:1.2 SW:3.18]


Re: ver 3.18 HW1, tablica zdarzeń - zmaiana stanu wyjść - wilkxt - 11-19-2013

nie dzila bo w tej wersji softu jest blad w tablicy, bedzie poprawka za dzien dwa


Re: ver 3.18 HW1, tablica zdarzeń - zmaiana stanu wyjść - ZKTECH - 11-19-2013

Uff... dzięki za to bardzo istotne potwierdzenie !

już kompletnie powątpiewałem w sposób swojego myślenia :?:

### Mam jeszcze problem na tym sofcie z:

- ustawieniem "Email client settings" testowałem na o2.pl i swoim serwerze (zgodnie z http://tinycontrol.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=3124) - nie działa mi Sad

- serwer czasu się nie aktualizuje ???
- snmpwalk zwraca mi tylko
:

iso.3.6.1.2.1.1.1.0 = STRING: "3.18"
iso.3.6.1.2.1.1.2.0 = OID: iso.3.6.1.4.1.17095
iso.3.6.1.2.1.1.3.0 = Timeticks: (219829) 0:36:38.29
iso.3.6.1.2.1.1.4.0 = STRING: "LAN_SWITCH-SENS"