Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Events config - problem
#1
Witam,
Juz dawno mialem o tym pisac ale jakos zawsze mi umykalo. Mamy taki problem: raz, czasami kilka ale raczej nie wiecej niz dwa-trzy razy na dobe dostaje mejlem informacje o przekroczeniu ustawionych wartosci w events config. Wszystkich, ktore maja ustawione wysylanie mejli. Poczatkowo myslalem, ze jest to fajtycznie problem przekroczenia tych wartosci ale kiedy np chodzi o spadek napiecia zasilania do 0V to dziwne, ze uptime LK na to nie wskazuje. Podobnie jest z temperatura - dostaje nagle mejla, ze temperatura jest nizsza niz 12*C podczas gdy w monitorowanym pomieszczeniu NIGDY nie spadla ponizej 25*C.
Problem dotyczy m.in.
HW:1.2 SW:2.39 S/N:5442
HW:1.2 SW:3.08 S/N:5716
HW:1.2 SW:3.12 S/N:5718
HW:1.2 SW:3.12 S/N:6080
Jest to bardzo frustrujace, bo na tych alarmach w ogole nie mozna polegac i stosowanie ich mija sie z celem.
<t></t>
Odpowiedz
#2
a sprawdzales na najnowszym sofcie? Była mala zmiany w tablicy zdarzen
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
W tamtych przypadkach nie sprawdzalem na nowszym sofcie bo mialem problemy z jego wgraniem (pisalem o tym w osobnym watku) a dodatkowym problemem jest to, ze te LK sa o kilkadziesiat km ode mnie. Jak bedzie okazja to zmienie soft i dam znac.
<t></t>
Odpowiedz
#4
Aktualizacji jeszcze nie robilem ale mam nowy trop. Patrzylem, ze ostatnio jednak w wiekszosci przypadkow kiedy dostaje mejla uptime jest liczony od zera. Zasilanie oczywiscie caly czas jest. Wyglada na to, ze z jakichs powodow LK sie restartuje i przy okazji wysyla mejle z events config jak leci. Czy ktos moze jeszcze potwierdzic ten problem? Dotyczy on u mnie wszystkich wymienionych wersji FW.
<t></t>
Odpowiedz
#5
czyli 2 -3 razy na dobe sie resetuje? Lk masz w jakiejśc wiekszej sieci (dużo broadcastów)?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#6
Z restartowaniem bywa roznie - czasem 3x na dzien, czasem raz na 3 dni. Czy duza siec? Akurat ta, gdzie mam te LK ma kilkadziesiac hostow. Broadcastow raczej malo - tam gdzie mozna to sa wycinane.
<t></t>
Odpowiedz
#7
zrobie wersje softu, taka testowa i wrzucisz na takiego LK co sie czesto resetuje, bedzie informacja czy powodem resetu był np. spadek napiecia czy cos innego.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#8
Ok, nie sadze jednak ze to kwestia wahan napiecia bo ten problem wystepuje przy LK zasilanych z roznych zrodel: zasilacz AC-DC i zasilacz buforowy (odbiornik podlaczony bezp. do akku).
Mam jednak kolejna ciekawostke. Nie wiem czy to moze miec zwiazek ale kto wie. Otoz jeden z LK, ktory najbardziej 'sra' eventami pracuje w pomieszczeniu gdzie temperatura wynosi okolo 25C. Oprocz mejli z temperaturami 'od czapy' (np 7C) o ktorych pisalem wczesniej pojawiaja sie czasem mejle z temperatura minimalnie wyzsza lub rowna tej ustawionej w events config. Np ustawione jest 29C a ja dostaje dziennie 50 mejli z informacja o przekroczeniu temperatury o 0.1C czy z temperatura identyczna jak ustawiona albo nawet o 0.1C nizsza. Do tej pory to zlewalem ale gdy za ktoryms razem zwiekszylem o kolejne kilka stopni prog (teraz mam 30C) a takie mejle (+- 0.1C) ciagle przychodzily uznalem ze cos jest nie tak. Kilkanascie razy zaraz po otrzymaniu takiego mejla logowalem sie na LK i sprawdzalem jaka jest temperatura PCB i oscylowala ona zawsze kolo 25C. Moze to miec zwiazek z poprzednimi zgloszeniami ale moze wskazywac tez na problemy z odczytem czujnika na plytce (kolejny argument zeby analogowy czujnik zastapic DS1820). Co o tym sadzic?
<t></t>
Odpowiedz
#9
a masz ustawionma histerezę, wtedy nie powinno tak zarzucac mailami?
Co do czujnika analogowego to jest on mniej podatny na zakłocenia niz cyfrowy DS i raczej nie ma z nim problemów. Jedynie przy starcie LK moze miec niższe wartosci i wtedy wysylac maila, ale zmieni sie to w kolejnym sofcie.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#10
Rzucanie mailami to nie jest problem w tej chwili - zastanawia mnie dlaczego dostaje alert z temperatura, ktora nigdy nie zostala osiagnieta a gdy prog alertu zwieksze to okazuje sie ze i na wieksza temperature lapia sie alerty. Opisalem to w poprzednim poscie i uwazem ze na teraz to jest podstawowy problem a nie poprawna czy nie histereza. Co do DS1820 to sie srednio zgodze. W jednej z instalacji mamy kilkanascie czujnikow na jednej magistrali (i to z parasite power), odczyty za pomoca digitempa (gnu/linux) via DS9097/RS232C i nigdy nie bylo problemow (pomimo braku zasilania czujnikow i magistrali podwojnej gwiazdy o maks odleglosci okolo 25m). Dla pewnosci we wszystkich strategicznych punktach mamy po dwa czujniki obok siebie (bez odstepu, dotykaja sie) i soft patrzy przy kazdym odczycie czy roznia sie odczyty o wiecej niz 0.5C. jesli nie - wartosc jest usredniana. Jesli tak, to sprawdzany jest trend i automatycznie ingorowany jest bledny odczyt. Poki co taka sytuacja miala miejce RAZ - gdy ds18s20 po prostu padl... (a instalacja chodzi od 5 czy 6 lat) [oczywiscie nie wspominam o problemach z odczytem gdy gdzies sie zrobi zwarcie czy uszkodzi okablowanie]

EDIT: jak to pomoze to moge skonfigurowac aby wyslal mejle do Ciebie, moze bedzie latwiej namierzyc problem (moge dac tez dostep z zewnatrz)
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości