Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NOWY SOFT 2.55 i 3.18 dla HW=1_0, 1_1 i 1_2
#51
cam1 napisał(a):1. próba zmiany stanu przez klik w aplikacji powoduje półsekundowy efekt i powrót do stanu poprzedniego,
Była mała zmiana w tablicy zdarzeń, polegająca na tym, że jak wartość z danego czujnika przekroczy próg + histereze to załączy wyjscie, jak spadine poniżej progu ale jeszce bez histerezy i ktoś teraz recznie wylaczy wyjscie to po ponownym przekroczniu progu znów wyjscie zaostanie załączone, ponizej przyklad jak to dzialalo w wersji poprzedniej i aktualnej.

wartoś w górnym okienku 10 histereza 3.
Dla wczesniejszej wersji:
1.czujnik osiaga 13, wyjscie ON
2.czujnik spada do 7 wyjscie OFF
3.czujnik osiaga 13 wyjscie ON
4.czujnik spada do 11 wyjscie bez zmian
5.ktos recznie ustawia wyjscie na OFF
6.czujnik ponownie osiaga 13 wyjscie bez zmian czyli OFF
7.czujnik spada do 7 wyjscie bez zmian czyli OFF
8.czujnik osiaga 13 wyjscie ON

W obecnej wersji :
1.czujnik osiaga 13, wyjscie ON
2.czujnik spada do 7 wyjscie OFF
3.czujnik osiaga 13 wyjscie ON
4.czujnik spada do 11 wyjscie bez zmian
5.ktos recznie ustawia wyjscie na OFF
6.czujnik ponownie osiaga 13 wyjscie na ON - tu jest roznica do starej wersji
7.czujnik spada do 7 wyjscie OFF
8.czujnik osiaga 13 wyjscie ON

Ta zmian ma plusy i minusy, plusem jest to że kazde przekroczenie zadanego progu powoduje zalacznie, na wypadek kgy ktos recznie wylaczy, wczesniej ponowne zalaczenie nastepowalo dopiero jak wartośc czujnika osiagnelo dolna granice z histereza i powrocila do górnej.
Minus jest taki, że jak akurat sygnal z czujnika bedzie oscylowal w granicy 13+-1 i ktos go recznie wylaczy to po przekroczeniu 13 zostanie znowu zaloczony.

Co do zamulania to muimu sprawdzic zmiany zwiazane z TCP
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#52
Zmiana niby drobna, a zamieszanie było - ale ok.
Mimo tego wyjaśnienia jest nadal coś nie tak i zaobserwowałem, że ten efekt widać też jak np odłączymy któryś z czujników DS. Wtedy głupieją wszystkie wyjścia i nie pomaga ponowne podłączenie czujnika. Trzeba jeszcze zrestartować moduł.
Druga sprawa, to opisane wyżej działanie występuje poprawnie jeżeli ustawimy histerezę różną od zera. Jak ustawiona była na 0 to działał tylko próg narastający. Dla stanu opadającego nie było reakcji. Dopiero jak ustawiłem histerezę np 0.1 to zaczęło działać drugie zbocze.
Odnośnie mulastego działania - to widać wyraźnie jak w ten sam LK wrzucam 2.51 i chodzi żwawo, potem bez zmian hardware wrzucam 2.55 i nawet zwykłe przełączanie działa ospale.
No i jeszcze w tej wersji "ERROR: Connection to board was lost." występuje średnio co 3 do 5 min przez 20 do 40 sek. Na 2.51 występowało to bardzo rzadko.
Jeszcze jedna sprawa: coś przestał działać watchdog. Ustawienia bez zmian i brak reakcji. Ustawiłem dodatkowe kanały dla jeszcze dwóch IP i nic, nie reaguje.
<t></t>
Odpowiedz
#53
cam1 napisał(a):Mimo tego wyjaśnienia jest nadal coś nie tak i zaobserwowałem, że ten efekt widać też jak np odłączymy któryś z czujników DS. Wtedy głupieją wszystkie wyjścia i nie pomaga ponowne podłączenie czujnika. Trzeba jeszcze zrestartować moduł.
To raczej kwestia ustawie w tablicy, standardowo jest 100 i 0, DS jak jest niepodlaczony na stronir wyswietla N/A, a w rzeczywistosci daje -60 i te -60 jest analizowane w tablicy, wiec przy odłaczeniu czujnika, wszytskie warunki ponizej 0 są spelnione i pewnie dlatego załacza wszytskie wyjscia. Najlepiej ustawić w dolnych okienkach poniżej -60 np. -90.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#54
Witam A kiedy nowy soft będzie się dało wrzucić bezpośrednio do LK bez klienta tftp czyli jak na większości urządzeń sieciowych
Kupiłem już 3 sztuki LK
Pierwszy zmarł w wyniku zwarcia na taśmie łączącej LK z modułem przekaźnikowym która dostałem wraz ze sprzętem,
drugi nie przeżył aktualizacji firmweru stary nie działa nowego nie da się wgrać
w trzecim firmweru na wszelki wypadek nie ruszam

Do żadnego nie mogłem bezproblemowo dostać się z innej sieci raczej okazjonalnie się udało. Myślę że można by pozbyć się wyników pomiarów i klikania live na koszt stabilizacji działania.
Odpowiedz
#55
No tak. Uczymy się intensywnie... ale warto bardzo by te niuanse gdzieś w instrukcji zebrać...
Watchdog przetestowany i wygląda że nie działa.
A teraz może do działania Watchdog'a potrzebne są również jakieś dodatkowe warunki?
Taka drobna uwaga jeszcze:
Przy zapisie zmian w tablicy Events Config jest info WAIT 3 SECOND....SAVE DATA.
Pomocne bardzo by było aby po zapisie czy po tych kilku sekundach ten napis zmieniał się na np "data stored correctly" cy cóś.
Albo jeszcze lepiej aby wraz z info o poprawnym zapisie następowało odświeżenie strony.
No i brak jest jakiejkolwiek informacji o zapisie danych na pozostałych kartach.
<t></t>
Odpowiedz
#56
mkaminski napisał(a):Myślę że można by pozbyć się wyników pomiarów i klikania live na koszt stabilizacji działania.

Zdecydowanie jestem "ZA" !!!
Po co komu więcej "bajerów" jak stabilność i niezawodność działania podstawowej funkcjonalności będzie zachwiana ich kosztem?!
<t></t>
Odpowiedz
#57
mkaminski napisał(a):drugi nie przeżył aktualizacji firmweru stary nie działa nowego nie da się wgrać


jaki objaw?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#58
mkaminski napisał(a):Myślę że można by pozbyć się wyników pomiarów i klikania live na koszt stabilizacji działania.
rzirzi napisał(a):Zdecydowanie jestem "ZA" !!! Po co komu więcej "bajerów" jak stabilność i niezawodność działania podstawowej funkcjonalności będzie zachwiana ich kosztem?!
Mocno polemizowałbym, bo
- "wyniki pomiarów" w panelu to jedna z podstawowych i niezbędnych funkcji,
- "klikania live" są również niezbędne i sprawdzają się w sytuacjach awaryjnych i innych zdalnych operacjach.
Ponadto sądzę, że Wasze takie wnioski odnoszą się bardziej do wersji home i do zastosowań lokalnych. W zastosowaniach sieciowych i w odległych instalacjach obie te funkcje są niezbędne.
Sądzę, że mogę się wypowiedzieć nt., bo mam łącznie 9 odległych LK w większych sieciach i dwa w kolejce do montażu czekają na dobry firmware. Oczywiście stabilizacja działania LK jest bardzo mocno oczekiwana i zamiast quizów nt. rozszerzenia funkcjonalności może warto by zebrać opinie odnośnie znacznego podniesienia stabilności kosztem ograniczenia niektórych funkcji.
<t></t>
Odpowiedz
#59
w tablicy zdarzen jest blad, bedzie niedługo poprawka
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#60
Nie mogę ustawić, wyjścia z przekaźnikiem na powrót do stanu przed zmiana po np 10 sek. JAk ustawie w górnym okienku np 10 w dolnym 0 to pracuje z klapnięciem cały czas, jak zmieniam dolne to jest obwiednia czasowa z ciągłym klapaniem...
Nie mogę po prostu wrócić do wyłączenia po np 10 sek od włączenia. W/g instrukcji powinno działąć
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości