Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NOWY SOFT 2.55 i 3.18 dla HW=1_0, 1_1 i 1_2
#41
wilkxt napisał(a):a w wersji 3.18 działalo?
Zapamiętywanie czy ma być TEMP czy V nie działało,
Czy pokazywanie temperatury działało - wydaje mi się że nie działało, ale tego nie jestem pewny bo v.3.18 miałem tylko jeden dzień.

W wersji którejś starszej w miarę działało - tzn jako NTC10 a nie KTY84, ale wyniki były w oC a nie w mV.
Jeśli Ci zależy to mogę poszukać na której wersji to działało - jeśli LK lubi downgrade oczywiście.
<t></t>
Odpowiedz
#42
nie nie trzeba, zastanawia mnie ze nie przelacza Ci na rodzaj czujnika, bo u mnie przelacza, a masz inne LK zeby sprawdzic czy przelacza?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#43
mi na 3.18 działa przełączanie dla INP1 i INP2 (przy KTY84 wyświetla N/A bo mam NTC10) - obydwie wartości wysyłane są poprawnie na thingspeak
<t></t>
Odpowiedz
#44
wilkxt napisał(a):nie nie trzeba, zastanawia mnie ze nie przelacza Ci na rodzaj czujnika, bo u mnie przelacza, a masz inne LK zeby sprawdzic czy przelacza?
Niestety nie mam innego - a o problemie nie przełączania napisałem już posta jak był firmware 3.11. Potem pzy 3.15 już się przełączało (nie zawsze, ale czasami) a potem przestało.
TO że nie wyświetla mi [V] tylko [oC] to mi za bardzo nie przeszkadza, bo wynik jest ten sam tylko inna jednostka, ale przeszkadza mi że KTY nie działa a działał.

Ale skoro wszystkim działa a mi nie działa - to czy jest jakiś selftest do wykonania? np przez RS232?
<t></t>
Odpowiedz
#45
Iwi niestety masz rację :/
KTY na 3.18 nie działa są jakieś kosmiczne wyniki pomiaru . Mam HW 1.1. , który w starej wersji 2.34 działa jak trzeba , lecz w nowych już nie Sad
Próbowałem nawet 3.18 1.2hw , który się wgrywa ale też nie odczytuję KTY poza tym tablica zdarzeń nie działa jak powinna.
Właśnie chciałbym korzystać z większej ilości DS-ów niż 4-ry plus KTY to jaki soft byłby odpowiedni ? do hw. 1.1 oczywiście .

Pozdr.
PS
<t></t>
Odpowiedz
#46
na tą chwilę przy kilku DS + KTY to wersja 3.15 dla HW1.1 lub poczekaj jeszcze parę dni to może będzie aktualizacja np 3.20
<t></t>
Odpowiedz
#47
PiotruS napisał(a):I poza tym tablica zdarzeń nie działa jak powinna.
co jest nie tak?
KTY sotsujecie z jakich powodów?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#48
KTY bo mierzy temp. do +300C na wyjściu z pieca do komina ( czopuchu) .
Także jest niezbędny jak dla mnie .
A w nowej wejsji do 1.1 czyli 2.55 i 3.18 (obie) odczyt jest +700-900C i w miarę wzrostu temp wskazanie maleje . A w wersji, którą obecnie używam 2.34 jest wszystko OK Smile
pozdr.
PS
<t></t>
Odpowiedz
#49
Możesz zamienić na Pt1000 do czasu poprawki. Ten działa na 100%
<t></t>
Odpowiedz
#50
Niestety wersja 2.55 działa znacznie gorzej od 2.51. A dodam, że moim zdaniem 2.51 działa najstabilniej ze wszystkich.
Odnośnie 2.55 oprócz zgłaszanych już problemów dodam jeszcze:
1. próba zmiany stanu przez klik w aplikacji powoduje półsekundowy efekt i powrót do stanu poprzedniego,
2. wydaje się, LK po każdym kolejnym załadowaniu softu działa inaczej niż po wcześniejszym załadowaniu,
3. działanie LK jest bardzo ospałe - tak było kiedyś w jakich wczesnych wersjach.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości