Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NOWY SOFT 2.55 i 3.18 dla HW=1_0, 1_1 i 1_2
#31
Rado
<t></t>
Odpowiedz
#32
Radość trwała krótko. tydzień i znów powtórka z rozrywki. Ping leci strony nie ma. Zaczynam się zastanawiać czy to w ogóle ma szansę działać poprawnie.
Włączony jeden czujnik dallasa, dwa przekaźniki reagujące na zmianę temperatury i jeden ping z mailem o tym ze host nie odpowiada...nic wielkiego i z tym sobie nie radzi.
Jak to zdebugować żeby błędu resetem nie wykasować?


Tak otworzył się po 20 min(!)
<t></t>
Odpowiedz
#33
Problem masz w sieci lokalnej czy jak łaczysz się z internetu, kiedy lk stoi za routerem?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#34
W tej chwili problem się pojawia jak pracuje w VPN i jak pracuje z przekierowaniem portu. Czy występuje bezpośrednio to sprawdzę jak będę na lokalizacji.
Co nie zmienia faktu że przez tydzień z przekierowaniem portu przez ssh działało niemal idealnie - trzy NAT nie przeszkadzały i nagle przestało.

Przy okazji przydałaby się nowa instrukcja bo ustawienia zakresów temperatur, wrażenie mam że działają inaczej niż jest to opisane w pdf-ach - choć tu na 100 % się nie wypowiem, bo nie miałem tyle czasu aby to zaobserwować.
<t></t>
Odpowiedz
#35
Wysyłam dane z licznika energii elektrycznej na serwer thingspeak i zbiera/pokazuje mi niewłaściwe wartości tzn. nieuwzględniające wpisanej wartości pulsów na kWh (u mnie 800). Np. na www mam 15kWh a na thingspeak 12kWh. SW ver.3.18 dla HW 1.2. field6=#32 (#define PINP3D (32))
Czy #32 jest nieprawidłową wartością dla licznika?
<t></t>
Odpowiedz
#36
tak 32 to PINP3D, sprawdzilem faktycznie dane wysylane na serwer nie sa przeliczane, zanczy się są ale zawsze 1000 impulsów/kwh. W kolejnej wersji softu bedzie poprawka.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#37
W wersji softu 3.19 nie działa wyświetlanie INP2 - mam podpięty czujnik KTY84 i pokazuje cały czas N/A
Ale na thingspeek wysyła cały czas dane (dla 19 stopni około 900)
oraz cały czas dla INP1 i INP2 nie da się zmienić z oC na V oraz z NTC10 na KTY84 - tzn naciskać guziczek się naciska, ale po odświeżeniu wraca do oC i NTC10

.jpg   inp2.jpg (Rozmiar: 18.44 KB / Pobrań: 3,334)
Wykres odczytów przez INP2 dla temperatury około 10 stopni
<t></t>
Odpowiedz
#38
a w wersji 3.18 działalo?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#39
a gdzie jest 3.19 i co się zmieniło?
<t></t>
Odpowiedz
#40
adzik napisał(a):a gdzie jest 3.19 i co się zmieniło?
iwi ma wersje testowa, tylko zmiana w PWM które on testuje, nie jest ta wersja jeszcze udostepniona
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości