Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NOWY SOFT 2.55 i 3.18 dla HW=1_0, 1_1 i 1_2
#11
No tu nie do końca się zgodzę. Jak ustawię jeden przekaźnik na stan ON to przy przeładowaniu w starym i nowym sofcie, słychać kliknięcie. Zawsze tak było.
<t></t>
Odpowiedz
#12
mattai napisał(a):No tu nie do końca się zgodzę. Jak ustawię jeden przekaźnik na stan ON to przy przeładowaniu w starym i nowym sofcie, słychać kliknięcie. Zawsze tak było.

Jak ustawisz na ON, to tak, ponieważ przy ponownym starcie LK, stany wyjsc sa resetowane
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#13
Ustawiłem na dhcp, kilknąłem wyłączenie autoryzacji - save, po chwili connection lost... i urządzenia
brak - przełączyło sie na 192.168.1.100 - znów zaznaczony jest przekaźnik do włączenia, ale nie włączył się.

Czy jest realna szansa że to będzie działać do końca października?
<t></t>
Odpowiedz
#14
zmienilem wersje softu w pierwszym poscie, jest w nich poprawione wysylanie mail, problem zglaszany powyzej.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#15
No i kiszka. Przełączyłem resetem , tryb aktualizacji, zrobiłem linie poleceń poleciał update, w pewnym momencie jakoś tak dziwacznie zaczeła mrugać lampka zielona...i tak juz zostało. Wywalił tylko
Upłynął limit czasu.
Nie udane żądanie połączenia

Udało mi się na default IP wcisnąć update jeszcze raz..ale dziwacznie się to zachowuje.

Ustawiam dhcp... dostaję adres wszystko działa poprawnie.
Chcę zmianić domyślne ustawienie przekaźników, save reboot i znow wraca do 192.168.1.100 ...i przekaźniki oczywiście nie ustawiają sie tak jak powinny.
Wyłączam zasilanie - i dopiero uzyskuję żądane ustawienia - poza przekaźnikami. To chyba nie jest normalne... troszkę zmęczony jestem tymi błędami. Chciałbym to w końcu wdrożyć
<t></t>
Odpowiedz
#16
W nowe wersji programu HW:1.2 SW:3.18 natknąłem się na następujący problem:

reset przyciskiem do nastaw fabrycznych
Instalacja wersji 3.18 hw 1.2
na zakładce "Control Panel" sprawdzam czy wszystkie wyjścia są w stanie OFF
przechodzę na zakładkę "Events Config" i robię ptaszka przy pozycji INP5 A (nic innego nie zmieniam)
klik przekaźnika
wracam na zakładkę "Control Panel" i stwierdzam wszystkie wyjścia są w stanie ON

działa to tylko w jedną stronę ptaszkiem załącza wyłączyć trzeba ręcznie.
coś robię nie tak?

po odptaszkowaniu można przełączyć na OFF
w przypadku pozostawienia samo wraca na ON
<t></t>
Odpowiedz
#17
Cofnąłem się z ciekawości do wersji 2.42... działa lepiej... poza przekaźnikami ... nie można ustawić stanu startowego.
Nie mam do końca pojęcia na czym polega problem, ale coś zaczeło działać.
Wrzuciłem kolejno 4 wersje oprogramowania , po aktualizacji do 2.55 o dziwo na razie reaguje na zmianę startowych parametrów dla przekaźników - po każdej aktualizacji wyłączałem kontroler na 10 min. Anomalie są jeszcze na dhcp

Dzień kolejny
Można uznać że działa..poza dhcp.
<t></t>
Odpowiedz
#18
Yogi12V napisał(a):W nowe wersji programu HW:1.2 SW:3.18 natknąłem się na następujący problem:

reset przyciskiem do nastaw fabrycznych
Instalacja wersji 3.18 hw 1.2
na zakładce "Control Panel" sprawdzam czy wszystkie wyjścia są w stanie OFF
przechodzę na zakładkę "Events Config" i robię ptaszka przy pozycji INP5 A (nic innego nie zmieniam)
klik przekaźnika
wracam na zakładkę "Control Panel" i stwierdzam wszystkie wyjścia są w stanie ON

działa to tylko w jedną stronę ptaszkiem załącza wyłączyć trzeba ręcznie.
coś robię nie tak?

po odptaszkowaniu można przełączyć na OFF
w przypadku pozostawienia samo wraca na ON

sprawdz jaka wartosc sie wyswietla przy inp5 i jakie sa ustawione w tablicy, prawdopodobnie jest spelniony warunek i dlatego zalacza wyjscia
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#19
mattai napisał(a):Chcę zmianić domyślne ustawienie przekaźników, save reboot i znow wraca do 192.168.1.100 ...i przekaźniki oczywiście nie ustawiają sie tak jak powinny.

save rebot to tylko jak zmieniasz ustawinia zwiazane z siecia.
Przekaxniki ustawiasz na dole i tam masz osobny przycisk do zapisu usawien
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#20
Tak robię, najpierw save w tej sekcji która się kończy klawiszem... tu raczej błędów nie robię - zauważyłem że tak jest. Wcześniej też tak robiłem ale ten save nie działał, bo reboota to robiłem po wykonaniu wszystkich ustawień, na końcu ustawiałem dhcp albo IP i restart.
Dla uniknięcia zrobiłbym coś w rodzaju reload i reboot...od razu sugeruje możliwości.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości