Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sterowanie CO CWU
#11
Testuję od marca w dużym kotle sterowanie nadmuchem, wyciągiem ,podajnikiem, pompą i brakuje mi funkcji ,żeby czasówka chodziła w zakresie np.38-45 stC, niestety jak załączę auto switch to nie reaguje na zakres temperatury ustawionej w ewents config (ds18b20) ,tak jest czy ja mam coś źle ustawione? Druga sprawa to jeżeli w auto switch np. w out1 w górnym okienku ustawię czas pracy w dolnym mam czas przewy to w następnym out2 mam w górnym okienku czas przerwy a w dolnym czas pracy tez ma tak być ?
<t></t>
Odpowiedz
#12
jaka wersja LK i softu?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#13
LK 2.0 i soft 3.0 i teraz najnowszy 3.03
<t></t>
Odpowiedz
#14
all12 napisał(a):Testuję od marca w dużym kotle sterowanie nadmuchem, wyciągiem ,podajnikiem, pompą i brakuje mi funkcji ,żeby czasówka chodziła w zakresie np.38-45 stC, niestety jak załączę auto switch to nie reaguje na zakres temperatury ustawionej w ewents config (ds18b20) ,tak jest czy ja mam coś źle ustawione?
To tak działa, on reaguje na ustawiona temperaturę, tylko ze jak masz auto switch (nie wiem jakie czasy) ustawione to mimo to bedzie przełączał wyjscia

all12 napisał(a):Druga sprawa to jeżeli w auto switch np. w out1 w górnym okienku ustawię czas pracy w dolnym mam czas przewy to w następnym out2 mam w górnym okienku czas przerwy a w dolnym czas pracy tez ma tak być ?
To sprawdziwmy, bo nie powinno tak byc
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#15
zauważyłem jeszcze dziś ,że jak mi się piec wyłączył o godz.7.00 i miał być wyłączony do 19.00 to załączył go później prawdopodobnie termostat, da się z tym coś zrobić?
<t></t>
Odpowiedz
#16
all12 napisał(a):zauważyłem jeszcze dziś ,że jak mi się piec wyłączył o godz.7.00 i miał być wyłączony do 19.00 to załączył go później prawdopodobnie termostat, da się z tym coś zrobić?
opisz dokaldniej jak masz to polaczone i o jaki termostat chodzi?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#17
ok, termostat to miałem na myśli zdarzenie temperatury z tablicy przy której ma się załączać piec ,napiszę jak to mam

pierwszy przekaźnik załącza dmuchawę na podstawie ustawionej temperatury w tablicy (10-43stC) i podaje napięcie na przekaźnik2 wentylatora wyciągowego i przekaźnik 3 podajnika miału
przekaźnik 2 załącza się w auto switch co 10min na 3min (tu bym chciał żeby auto switch dział też w zakresie temperatury 35-43stC)
przekaźnik 3 działa na w zakresie temperatury 10-41stC(jest ok)
przekaźnik 4 załącza tylko dmuchawę w auto switch co 10min przez 5min tylko wtedy kiedy temperatura na pierwszym przekaźniku została osiągnięta (43stC) (tu by się też przydał zakres temperatur w którym by działał auto switch ,żeby przekaźnik nie załączał się na daremno wtedy kiedy nie potrzeba)
przekaźnik 5 pompa zakres (38-43) jest ok

do tego całość ma się załączać o np. 19.00 i wyłączać o godz. 7.00
tak to bym chciał dopracować
<t></t>
Odpowiedz
#18
all12 napisał(a):Druga sprawa to jeżeli w auto switch np. w out1 w górnym okienku ustawię czas pracy w dolnym mam czas przewy to w następnym out2 mam w górnym okienku czas przerwy a w dolnym czas pracy tez ma tak być ?
To sprawdziwmy, bo nie powinno tak byc[/quote]

żeby nie wprowadzać w błąd przyjrzałem sie dokładniej i auto switch działa różnie ,czasami tak jak napisałem ,czasami czas pracy na dole ,czasami u góry zaley jak się załączy ,nie wiem od czego to zależy


dziś się piec sam nie załączył, czyli musiała być inna przyczyna ,ze się sam załączył po wyłączeniu w scheduler, będę to jeszcze obserwował jednak zwracam uwagę na problem z auto switch jak wyżej

a dzisiaj znowu coś załączyło przekaźniki po wyłączeniu scheuduler 0 7.00 ,miały być wyłączone do 19.00, przyjechałem a wszystko chodzi ,chyba coś jest nie tak z oprogramowaniem


03.05.2014 dziś się wcale nie wyłączył (przy wpisie 0,##,07:00:00 off)

04.05.2014 w nocy musiałem zrobić reset bo się zawiesił zdarzało się już tak temp.127stC ,rano wszystko zadziałało prawidłowo , przydała by się funkcja autoresetu i zdalny reset ,niestety programem lan controler tools się nie da przez dwa routery

05.05.2014 zawiesił się o 00.15 i o 6-tej rano (temp 127 stC pokazuje wtedy) przypuszczam ,że dzieje się to podczas załączani styczników przekaźnikami ,jakby nagły spadek napięcia ,może mocniejszy zasilacz dać? Teraz mam 12V3A
<t></t>
Odpowiedz
#19
all12 napisał(a):żeby nie wprowadzać w błąd przyjrzałem sie dokładniej i auto switch działa różnie ,czasami tak jak napisałem ,czasami czas pracy na dole ,czasami u góry zaley jak się załączy ,nie wiem od czego to zależy
To zalezy od tego w jakim stanie jest dane wyjscie jak zalaczasz auto switch.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#20
Już listopad za pasem zimno coraz zimniej a nowego softu z mozliwością porównywania temperatur brak.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości