Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
poszukiwane możliwości LK
#11
@notek
Co do instrukcji/manuala to mam taką propozycję:
Na pierwszy strzał jako pakowany wraz z urządzeniem mógłby być ten "plan wyprowadzeń" bo jest bardzo dobrze zrobiony, ale chyba zaniechano aktualizacji. Dodatkowo dodałbym tam jeszcze szersze informacje i parametrach zasilania, tj zakres prawidłowego napięcia pracy, pobierany prąd i polaryzacje w gnieździe.

To takie zadowalające minimum. I pierwsze wrażenie nie będzie spaskudzone.

Powinna tam też być umieszczona rzetelna informacja skąd wytrzasnąć pełną instrukcję ze szczegółowa dokumentacją, oraz kilkoma przykładami konfiguracji. Oczywiście o ile takowa dokumentacja nie będzie dołączana.

O ile Panowie nie macie czasu to rozważcie ogłoszenie konkursu na forum, na wykonanie dokumentacji dla stosownych wersji. Jako marchewka mogą być nagrody rzeczowe w postaci kontrolerów i/lub modułów dodatkowych. Dla chętnych udostępnicie bardziej specyficzne informacje aby instrukcja była dobra i szczegółowa.

O ile propozycja przypadnie do gustu, mogę zgłosić swoją kandydaturę ;-) do wersji domowej. Ale muszę bardziej zapoznać się z możliwościami tego fajnego cacka. Do tej pory znalazłem czas tylko na testy różnych typów sensorów temperatury. Oraz uruchomienie monitoringu w Cacti.

notek napisał(a):
Cytat:My planujemy połączenie bezprzewodowe na 868MHz z MESH-em (każdy punkt radiowy może przekazywać dalej sygnał), wybrane są już ciekawe moduły.
proszę się trochę pochwalić
<r><SIZE size="85"><s></s>Czyś mędrcem, czy głupcem, natura nad tobą przewagę ma, a po piętach depcze czas. <br/>
Więc nic to, że twe ambicje sięgają gwiazd, gdy zapominasz się cieszyć tym co już masz.<e>
</e></SIZE></r>
Odpowiedz
#12
@ notek
Cytat:Mógłbyś przybliżyć o co chodzi z ta wirtualna stacją? Korzystasz z prognozy meteo.pl na lokalny obszar czy masz dostęp do odczytu pobliskiego meteo?
W bardzo dużym skrócie dane zbierane są ze stron internetowych bliskich miejscu zamieszkania np.taka:
http://www.traxelektronik.pl/pogoda/stac...?lokid=193
na serwer metodą GET lub POST, zapisywane w postaci zmiennej i przesyłane na serwer Thingspeak
Skrypt napisany w lua przez guru z innego forum "sztywniaka" trochę zmodyfikowany przeze mnie.

.jpg   kursy walut.JPG (Rozmiar: 19.14 KB / Pobrań: 2,117)
Można też wyciągać dane z depesz METAR (lotnicze) albo z prywatnych ogólnodostępnych , dobrych serwisów
np http://infometeo.pl/

Można też wyciągać dowolnie inne dane np. takie:

.pdf   pogoda 1.pdf (Rozmiar: 370.41 KB / Pobrań: 390)
Cytat:My planujemy połączenie bezprzewodowe na 868MHz z MESH-em (każdy punkt radiowy może przekazywać dalej sygnał), wybrane są już ciekawe moduły.

W związku z Waszymi planami gorąco polecam wejść w standard
open Z-wave http://www.sigmadesigns.com/solutions_su...y=products
spełniający Wasze założenia , co przy udanym produkcie dostarczyło by kilka tysięcy nowych odbiorców.
Pozdrawiam.
<t></t>
Odpowiedz
#13
@kaktus
Cytat:Co do instrukcji/manuala to mam taką propozycję:
Tak mnej więcej to zrobimy, ale w ciut innej wersji jesli chodzi o współpracę z użytkownikami.

Co do radia z MESH-em, to rozpracowujemy czeskie moduły IQRF.
Są małe, gotowe,bardzo energooszczędne, na dodatek jest miejsce i we/wy na procesorze na swój kod.
Na dodatek własnie wypuścili poprawkę z nową funkcjonalnością DPA - Direct peripheral addressing.
W skrócie polega to na stosowaniu wstępnie zaprogramowanych komend, sterujących i odbierających dane bez programowania kodu.
Potrzebna jest tylko konfiguracja pracy modułów, może nie banalna, ale dla bardziej zaawansowanych użytkowników lub firm możliwa do wykonania we własnym zakresie. Ma to dać przy okazji kompatybilnośc pracy urządzeń od różnych wykonawców.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości