Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycje zmian w oprogramowaniu
#81
Mam prośbę do autorów LK, aby postarali sie odpowiedzieć na moje propozycje sprzed tygodnia . Zwłaszcza zależy mi na pkt 1. Uważam, że to jest niedopatrzenie softwerowe.
http://tinycontrol.pl/forum/viewtopic.ph...=70#p10295
Bardzo zależy mi na "dobrym" wykorzystaniu tego urządzenia. Ma duże możliwości.
Pozdrawiam
<t></t>
Odpowiedz
#82
punkt 1 napewno poprawimy chociaz to powinno dzialc, co do reszty to raczej trochę w poźniejszym czasie
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#83
O! Bardzo by mi zależało. Kiedy można by się spodziewać?
Wykorzystuję LK do resetowania pieca CO, który w czasami zawiesza się i należy wtedy wcisnąć na nim reset. Obecnie LK wciska ten reset po obniżeniu temparatury pieca lecz jak gdyby nie puszcza go. Wg mnie wyjścia OUT0...5 powinny zawsze działać tak jak ustawia się dla nich Reset Time. Jeśłi ktoś będzie używał tych wyjść np go załączania grzałki to oczywiście ustawia wtedy Reset Time "0".
<t></t>
Odpowiedz
#84
pierwszy punkt po weekendzie (poniedzialek-wtorek)
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#85
jwmega napisał(a):Witam, jestem nowym użytkownikiem LK 2.0 v.3.15, ale mam już 2szt.
Jeśli można wtrącić swoje 3 grosze to:
1. W zakładce Control Panel ustawiłem Reset time dla Out0 = 1 sek. Klikając czerwone kółko dla Out0 następuje prawidłowe załączenie OUT0 na czas 1 sek. Natomiast jeśli dodatkowo zdefiniuję zdarzenie np. spadek temperatury dla tego wyjścia to załącza się ono na stałe zamiast na 1 sek. Uważam, że jeśli zdefiniowano Reset Time >0 to dowolne zdarzenie powinno to respektować.


Pozdrawiam

sprawdzalem i opcja z reset time dla tablicy działa OK, prosze sprawdzic ustawienia i czy nie jest cos wpisane przy histerezach dla OUt w tablicy zdarzen
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#86
Czy któryś soft 3.13, 3.15 obsługuje conajmniej dwa wejścia impulsowe jako liczniki energii ? Byłbym skłonny zmienić na taki jeżeli działałby normalnie events config i miałbym dalej możliwość monitorowania produkcji pv i zużycia domu dla pvmonitor.pl
<t></t>
Odpowiedz
#87
Cos obrazki  źle załączyłeś.
Co do OUT5 to jest w stanie wydolić 1A, więc z załączeniem przekaznika nie bedzie problemu
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#88
wilkxt napisał(a):
jwmega napisał(a):Witam, jestem nowym użytkownikiem LK 2.0 v.3.15, ale mam już 2szt.
Jeśli można wtrącić swoje 3 grosze to:
1. W zakładce Control Panel ustawiłem Reset time dla Out0 = 1 sek. Klikając czerwone kółko dla Out0 następuje prawidłowe załączenie OUT0 na czas 1 sek. Natomiast jeśli dodatkowo zdefiniuję zdarzenie np. spadek temperatury dla tego wyjścia to załącza się ono na stałe zamiast na 1 sek. Uważam, że jeśli zdefiniowano Reset Time >0 to dowolne zdarzenie powinno to respektować.


Pozdrawiam

sprawdzalem i opcja z reset time dla tablicy działa OK, prosze sprawdzic ustawienia i czy nie jest cos wpisane przy histerezach dla OUt w tablicy zdarzen

Witam, porusze temat bo widze, że ten wątek jednak admin czyta.
Odpowiadając do cytatu twierdzę, że opcja reset time nie działa, przynajmniej w takim układzie jak opisałem. Raz działa, raz nie działa. Trzeba się przyzwyczaić.
Mam już 5szt Waszych urządzeń w użyciu i moge coś na ich temat powiedzieć. Mimo niewatpliwych zalet mają wiele wad i niedoróbek w sofcie- mógłbym powiedzieć - zaniedbań programisty. Może po kolei:
1. Jak w cytacie, jesli ustawimy reset time np 2 sek oraz zdarzenie zadziałania któregoś OUT po spadku temperatury to po spadku powinien się załączyc OUT na określiny czas - nie zawsze działa.
2. Zapis tablicy Events Config działa co 3-5 raz. W większości przypadków albo nie zapisuje tego co się ustawi, albo nie zapisuje wogóle, albo zapisuje głupoty np. NaN, albo Undefined, albo sie zawiesza, albo wpisuje takie dziwne wartości do tej całej tablicy, że potem pół godziny schodzi, żeby to "wyprowadzić" do normalności.
3. Zdarzenie na INP1D działa jak chce. Chcąc aby sygnał na INP1D załączał przekaźnik OUT3 nie ma pewności że a każdym razem zadziała.
4. Albo proszę usytawić sobie Auto Switch Out aby migał co 1 sek i posłuchać. Nawet nie uzbrojonym uchem słychać, że przekaźnik pstryka nie równo. Sprawdziłem - w ciągu 1 minuty pstryka średnio 45-50 razy.
5. Temu urządzeniu nie można do końca zaufać. Trzeba go kontrolować co jakiś czas i sprawdzać czy nie ustawiło się coś dziwnego.
6. Wysyłanie danych np. na Thingspeak - dość często wysyła dane typu -100 st C w przypadku nie poprawnego odczytania temperatury z czujnika. Pytam po co? Czy to tak trudno wyłapać, że dane są nie prawidłowo odczytane?
7. Wysyłanie na ThingSpeak wartości 255A przy prądzie bliskim 0A bądź przy przechodzeniu z przez 0 na prąd ujemny.

Pozdrawiam
<t></t>
Odpowiedz
#89
cenne uwagi, posprawdzamy i staramy sie to poprawic
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#90
Zapytam inaczej:
1 Jaki zewnętrzny tranzystor polecacie stosować dla OUT1-4 aby sterować przekaźnikiem RM85-2011-35-1012 ?
2 Czy są plany nowego SW dla pvmonitor.pl opartego na aktualnym 3.15 ? Obecny SW: 3.48p poza najważniejszą funkcją 4 liczników jest chyba niedopracowany i szczerze nieprzewidywalny. Brak sterowania dla wyjścia tranzystorowego OUT5, mocno wycięta tabela events config, brak wyboru komend wysyłanych TRAP dla SNMP. Niepoprawne sterowanie wyjść dla "INPD suma kW" oraz "INPD 1 + 2 +3 kW".

Np: (nie wybrany żaden inny warunek, cała tabela na domyślnych wartościach, podłączone jedynie INP3D, NOC produkcja chwilowa PV 0.00kW, dodatkowo INP1D i 2D odpięte od sumowania)
dla "INPD suma kW" ustawiam zakres dla wszystkich OUT [1.50] [10.00], save, czekam 3s sprawdzam-> OUT 0 i 1 załączone, 2,3,4 wyłączone;
to samo [1.00] [10.00]-> wszystkie OUT załączone;
[2.00] [10.00] -> 0,1 załączone 2,3,4 wyłączone
[9.00] [10.00] -> 0,1 załączone 2,3,4 wyłączone

Przy ""INPD 1 + 2 +3 kW" OUT 2,3,4 działają tak samo i załączają dobrze w stosunku do chwilowej różnicy INPD1+2+3 - 4. OUT 0 i 1 loteria.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości