Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: Propozycje zmian w oprogramowaniu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Czy planujecie Panstwo zasiegnac opinii uzytkownikow odnosnie propozycji zmian w oprogramowaniu? Podejrzewam, ze sporo uzytkownikow, ktorzy maja juz po kilka wdrozen maja uwagi i oczekiwania odnosnie zmian. Obecnie na forum robi sie maly balagan, co kto chce, co sie komu dorabia, co bedzie dorobione itp - moze by zalozyc jeden watek z ankieta i komentarzami do niej? Jesli chodzi o mnie to chcialbym kilka rzeczy, ktore nie powinny byc klopotliwe do zaimplementowania, m.in.:

- konfigurowanie wejsc cyfrowych, aby mogly sluzyc jako liczniki impulsow (np zliczania impulsow z gazomierza, wodomierza i watomierza w jednym LK)
- obsluga DHT22 (DHT11 nie jest wystarczajaco dokladny)
- zrezygnowanie z analogowych czujnikow temperatury (wszystkich lub czesci) i wykorzystanie tych wejsc w inny sposob (np z drobnym ukladem elektronicznym mozna mierzyc prad)
Przyłączam się do pytania ,myślę że taka możliwość zainteresuje wielu potencjalnych użytkowników LK.
Co do feedbacku to uważam ,że jet świetny i nieczęsto spotykany na forach.Po tygodniu od zgłoszenia prośby
o możliwość deklarowania własnych jednostek i mnożnika został wypuszczony nowy soft.
Tak trzymać i pozdrawiam cały Zespół Big Grin
Popieram taką inicjatywę.
Można by dzięki temu zrobić klika niezależnych wersji softu, do różnych zastosowań. Bo nie każdy potrzebuje np. wejść logicznych, a nie każdy potrzebuje np. tylu pomiarów temperatury. Jedni mierzą napięcia kilkadziesiąt V, inni kilkaset V. Jedni mierzą kilka A, inni kilkadziesiąt A. Itd.
Jakby podzielić np. na wersje bardziej logiczne i bardziej pomiarowe. Lub coś w tym stylu.
Chyba było by też łatwiej soft zmieniać i zwolniła by się pamięć w procku.
W tej chwili są 4 niezależne wersje softu, znane 2.xx, 3.xx, 6.xx do listwy i jeden na razie niepubliczny do odczytu przez RS-232 danych z inwertera PV.
Jeśli będzie potrzeba podzielimy soft jeszcze bardziej w zależności od zastosowań, jednak w tej chwili bardziej ograniczeniem są porty wejściowe (zakres napięcia, dokładność, dostępność na płytce w postaci złacza lub pinu), aby bez dodatkowego hardwaru móc coś jeszcze mierzyć. Cały czas wsłuchujemy się w potrzeby klientów i zwłaszcza to co można szybko zrobić i może być potrzebne większej grupie nadajemy najwyższy priorytet. Myślę, że w tej chwili oprócz propozycji softwaru, bardziej chcemy poznać co trzeba zrobić sprzętowo aby poszerzyć możliwości pomiarowe lan kontrolera. Obecnie moduł pomiaru dużych prądów i wyższych napięć jest przygotowywany, jeśli są jakieś inne propozycje to proszę o posty tutaj. Testujemy też moduł bezprzewodowy na 868MHz do bezprzewodowego podłączania sensorów lub układów wykonawczych- jeśli są do tego jakieś pomysły - piszcie. Wiemy też, że potrzebna jest bardziej zaawansowana logika w Even Config do realizowania zależności od kilku czujników. Niestety zrobienie tego na skromnej płytce, tak aby nie przypominało to skomplikowanego zadania z logiki jest dość karkołomne.
Niedługo przygotujemy ankietę z pytaniami gdzie używacie lan kontrolera obecnie i jakie widzicie potencjalne jego zastosowania, aby wiedzieć w którą stronę powinniśmy rozwijać projekt. Bardzo wtedy będziemy prosili użytkowników o szeroki udział.
notek napisał(a):Niestety zrobienie tego na skromnej płytce, tak aby nie przypominało to skomplikowanego zadania z logiki jest dość karkołomne.

Aż takie trudne dla użytkownika nie musi być. Może być na zasadzie rozwijanych pól z opcjami i wyborem poszczególnych pól, coś na zasadzie ról w programach pocztowych... W normalnych, domowych warunkach zależności mogą wynikać z dwóch, góra trzech parametrów. Np. napięcie na czujniku, a potem porównanie tego z temperaturą i uruchomienie przekaźnika. Kolejność tu nie ma znaczenia, bo jeśli U będzie za małe, to warunek t sam nic nie zrobi. W drugą stronę tak samo. Napięcie dobre, a temperatura za niska albo za wysoka, to też nic nie zadziała. A trzeci warunek to naprawdę trzeba elektrownię atomową budować Smile. No może jeszcze histereza czasowa od wystąpienia wartości, np. 10 s po ustabilizowaniu się napięcia i czas po jakim zmniejszenie wartości powoduje reakcję, aby za bardzo inne urządzenia po lutach nie dostawały od dużych skoków napięcia. Zauważyłem jednak, że histereza czasowa dla warunku przed i po o jednej wartości, czasami jest dość ułomna w zastosowanym układzie, ale jak się nie da, to da radę dopracować na wspólnej histerezie.
Dorzucę swoje..
- Możliwość odpytywania LK o rejestr i jego wartość , ew. zadawanie wartości do rejestru (trochę tak jak dla SNMP) - dla MODBUS RTU (RS sprzętowy jest więc jest to kwestia softu).
- Możliwość wykonania zaprogramowanego resetu LK (np. o określonej godzinie w danym dniu).
- Dopracowanie liczników, tj. dla przykładu zapisywanie stanu licznika co jakiś czas w pamięci nieulotnej bo po zdjęciu napięcia liczniki się kasują.
- Zmiana strony internetowej LK, na bardziej przejrzystą.

No i to tyle. Pozdrawiam cały zespół LK.
Moja propozycja - ustawialny alarm dźwiękowy. Okazało się że ciągłe podglądanie stronki lan kontrolera jest męczące, a "ptaszek" postawiony np. przy przekaźniku powodowałby że stronka wytworzyłaby alarm dźwiękowy, podobnie jak przy aplikacjach profesjonalnych scada. Wyłączenie alarmu kliknięciem na jakiś związany z alarmem element skutkowałoby wyciszeniem do następnego wystąpienia alarmu. Równie dobrze mogłaby być dodatkowa kolumna w event config do konfigurowania takiego alarmu. Sądzę że aplikacja kontrolera byłaby w stanie odtworzyć jakiś dźwięk po spełnieniu określonego kryterium. Nie zawsze mamy pod ręką brzęczyk podłączony do przekaźnika, a spoglądanie na stronkę i sprawdzanie czy już kocioł CO zagotował nam wodę czy jeszcze nie nie jest komfortowe...
Pozdrawiam
boe666 napisał(a):Dorzucę swoje..

- Możliwość wykonania zaprogramowanego resetu LK (np. o określonej godzinie w danym dniu).
W jakim celu?

boe666 napisał(a):- Zmiana strony internetowej LK, na bardziej przejrzystą.
jakies propozycje :-)
mcz1 napisał(a):Sądzę że aplikacja kontrolera byłaby w stanie odtworzyć jakiś dźwięk po spełnieniu określonego kryterium.
Co miało by byc elementem generującym dzwięk?
wilkxt napisał(a):
mcz1 napisał(a):Sądzę że aplikacja kontrolera byłaby w stanie odtworzyć jakiś dźwięk po spełnieniu określonego kryterium.
Co miało by byc elementem generującym dzwięk?
Głośniki w kompie lub chociaż pikanie głośniczka w obudowie. :lol: :lol: :lol:
Bo jak sądzę ma pikać otwarta aplikacja w kompie, a nie sam LK.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11