Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: Propozycje zmian w oprogramowaniu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
jak najbarsziej, gromadzimy informacje o bledach w LK2 i bedzie poprawka
wilkxt napisał(a):
kokornik napisał(a):MQTT nie jest też chyba ciężki w sensie wdrożenia skoro istnieją implementację na proste MCU typu Arduino albo ESP8266.
Ciężki w implementacji nie jest, ale w sofcie 3.xx brakuje już pamieci zarówno RAM jak i flash na taką implementację, jedynym rozwiązaniem było by wypuszczenia innej wersji softu, powiedzmy 4.xx, z obsluga MQTT, ale bez jakis funkcjonalnośi z wersji 3.xx, np. pozbycie sie schedulera lub obslugi snmp.

p.s ESP8266 to nie proste MCU, jest w nim 32 bitowy procesor mogacy pracowac z predkoscia nawet 160MHz, ma 36kB RAM i w zaleznosci od uzytej pamieci od 512KB Flash, dla porównania
w LK2 jest 8 bitowy procesor z max predkoscia 41MHz (10MIPS, ), z pamieciam RAM 4KB i flash 128KB.
Witam - posiadam wersje LK 1.2 - czy jednak jest możliwość wydania wersji softu z MQTT? - można wyrzucić wtedy cala resztę bo i tak byłby to soft do kontroli przez zewnętrzne system a wielce ułatwiło ty to integrację oraz pozwoliło na dalsze życie tych płytek. Wielka prośba o taki soft.
Stiv32 napisał(a):Witam - posiadam wersje LK 1.2 - czy jednak jest możliwość wydania wersji softu z MQTT? - można wyrzucić wtedy cala resztę bo i tak byłby to soft do kontroli przez zewnętrzne system a wielce ułatwiło ty to integrację oraz pozwoliło na dalsze życie tych płytek. Wielka prośba o taki soft.
W nowym LK3 MQTT jest, jak juz bedzie dobrze wdrożone, to byc moze wyjdzie soft na LK1/2
Trzymam za słowo - na razie mój LK ma uptime 726 day Tongue
tomtos napisał(a):Zainstalowałem sobie wersję 3.12p ze względu na 2 liczniki, ale pojawił się pewien problem, mianowicie nie działa u mnie funkcja "Reset time".
Zaobserwowałem, że jeżeli wstawię jakąś wartość i odświeżę stronę do pojawia się znowu wartość 0.

Mam też pytanie, czy jest możliwość zrobienia aby liczniki nie traciły swej zawartości podczas zaniku zasilania? Mam częste przerwy w zasilaniu i mam kłopoty z pomiarem energii bo co raz mi się zeruje ... Cry
prosze załadowac najnowszy soft wersja 3.46p
Witam, jestem nowym użytkownikiem LK 2.0 v.3.15, ale mam już 2szt.
Jeśli można wtrącić swoje 3 grosze to:
1. W zakładce Control Panel ustawiłem Reset time dla Out0 = 1 sek. Klikając czerwone kółko dla Out0 następuje prawidłowe załączenie OUT0 na czas 1 sek. Natomiast jeśli dodatkowo zdefiniuję zdarzenie np. spadek temperatury dla tego wyjścia to załącza się ono na stałe zamiast na 1 sek. Uważam, że jeśli zdefiniowano Reset Time >0 to dowolne zdarzenie powinno to respektować.
2. Sugeruję dodać pole "opis" wpisywany przez użytkownika wszystkich wejść a nie tylko dla IPN6-INP11. Również dla pól Power Measure.
3. Jeśli LK2 chwilowo nie ma odczytu z czujnika DS18B20 to niech nie wysyła wartości -60 stopni np. na serwer thingspeak.com.
4. Sugeruję dodać inną możliwość przypisywania czujników DS18B20? Np.po podłączeniu gotowej magistrali wywołanie wszystkich czujników i poprzypisywanie im swoich miejsc. Po wartościach temperatur można rozróżnić czujniki w trakcie przypisywania. W razie błędnego przypisania można wejść w edycję i zmienić przypisanie.

Pozdrawiam
wilkxt napisał(a):
tomtos napisał(a):Zainstalowałem sobie wersję 3.12p ze względu na 2 liczniki, ale pojawił się pewien problem, mianowicie nie działa u mnie funkcja "Reset time".
Zaobserwowałem, że jeżeli wstawię jakąś wartość i odświeżę stronę do pojawia się znowu wartość 0.

Mam też pytanie, czy jest możliwość zrobienia aby liczniki nie traciły swej zawartości podczas zaniku zasilania? Mam częste przerwy w zasilaniu i mam kłopoty z pomiarem energii bo co raz mi się zeruje ... Cry
prosze załadowac najnowszy soft wersja 3.46p


Drobne pytanie.. skąd pobrać ten najnowszy soft...?
tomtos napisał(a):
wilkxt napisał(a):
tomtos napisał(a):Zainstalowałem sobie wersję 3.12p ze względu na 2 liczniki, ale pojawił się pewien problem, mianowicie nie działa u mnie funkcja "Reset time".
Zaobserwowałem, że jeżeli wstawię jakąś wartość i odświeżę stronę do pojawia się znowu wartość 0.

Mam też pytanie, czy jest możliwość zrobienia aby liczniki nie traciły swej zawartości podczas zaniku zasilania? Mam częste przerwy w zasilaniu i mam kłopoty z pomiarem energii bo co raz mi się zeruje ... Cry
prosze załadowac najnowszy soft wersja 3.46p


Drobne pytanie.. skąd pobrać ten najnowszy soft...?

http://pvmonitor.pl/sprzet.php
dokladnie tu, wersja 3.45p, 346p jeszce w testach
http://pvmonitor.pl/do_pobrania/lan1_mod..._3_45p.bin
Drobne pytanie.. skąd pobrać ten najnowszy soft...?[/quote]

http://pvmonitor.pl/sprzet.php
dokladnie tu, wersja 3.45p, 346p jeszce w testach
http://pvmonitor.pl/do_pobrania/lan1_mod..._3_45p.bin[/quote]


Tylko że ten soft jest do wersji 1.2 a nie do 2.0 ... Cry
Mam co prawda jeden moduł 1.2, ale za żadne skarby nie mogę go zmusić do aktualizacji softu...
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11