Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: Propozycje zmian w oprogramowaniu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Oczywiście że głośniki w kompie. U mnie w domu zawsze są włączone kompy w ilości 1-4, nieraz muszę przypominać aby domownicy zerkali na stronkę lan kontrolera aby sprawdzić parametry CO i solarów. Idealna sytuacja była by taka, że przekroczenie ustawionych parametrów np. na przekaźniku 1 odpala dźwięk w kompie na którym jest odpalona strona w tle. Ewentualnie stronka lana kontrolera z tła przenosi się na główny pulpit dając znać o przekroczeniu jakieś wartości. Gdyby połączyć obie takie sytuacje to mamy ideał: Alarm dźwiękowy plus wyskakująca stronka z tła z informacją o przekroczeniu parametrów. tak jak wołanie w skypie. Pozdrawiam, gratuluję i życzę owocnej pracy na d takim fajnym urządzeniem.
wilkxt napisał(a):
boe666 napisał(a):Dorzucę swoje..

- Możliwość wykonania zaprogramowanego resetu LK (np. o określonej godzinie w danym dniu).
W jakim celu?

boe666 napisał(a):- Zmiana strony internetowej LK, na bardziej przejrzystą.
jakies propozycje :-)


Co do resetu - cóż, osobiście mi się zdarzyło że się sprzęt zawiesił - w sumie nie wiem dlaczego. Malutka funkcja a jakże przydatna....

Co do strony... Nie wiem, jakoś bym pozmieniał ale to oczywiście tylko propozycja - myślę że jeśli ma dojść do zmiany to na samym końcu - funkcje ponad wszystko Smile

twardyboro

Witam Wszystkich.

Moja propozycja to dodanie komparatora - możliwości sterowania wyjściem na podstawie temperatury z dwóch czujników z mozliwością ustawienia róznicy temperatury załączenia.
Potrzebuję urządzenia do sterowania 2 pompami na podstawie informacji z 4 czujnikow po 2 na kazdą pompę i LANKontorler byłby idealny tylko brak mu komparatora - chyba że jest taka funkcja a ja się jej nie doszukałem.

Pozdrawiam.
1.Zmiana z DTH11 na 22. 11 to jakaś zabawka: zakres od zera w górę, b.duże niedokładności. DTH22 nie jest wiele droższy.
2.Przerzucenie Board Temperature do Inp0 i umożliwienie nadania własnej nazwy. Czujnik można przelutować i umieścić go w innym miejscu. Ewentualnie rezygnacja z tego elementu jeśli przyniosłoby to korzyści w postaci większej ilości pamięci lub obniżenia kosztu układu. Obecnie ten czujnik to tylko niedokładny wskaźnik.
3.Rezygnacja z KTY84 - jest na tyle mało popularny, że szkoda na niego miejsca
4.Zamiast Pt1000 miejsce na wpisanie własnej nazwy. Można pomyśleć o przełączniku Pt1000/Pt100

To te prostsze propozycje. Trudniejsze:
- terminal RS232 lub modbus
- rejestracja wartości w czasie na karcie SD chyba że ruszy coś z serwerami zewn. W wielu przypadkach wystarczyłoby rejestrowanie wartości Max i Min + ich reset
- wgrywanie firmware z poziomu www + brak konieczności resetownia do ustawień fabrycznych
PWM - automatyczna regulacja wypełnienia. W tej chwil jest tylko po przekroczeniu napięcia idąc od dołu w górę, a może opcja że po spadku napięcia poniżej zadanego uruchamia się PWM
PWM - zmiana częstotliwości z 2,6kHZ do 1Hz albo przynajmniej 50Hz

NIe wiem czy pamięć to wytrzyma, ale może zamiast przypisać wejścia INP1 do V INP2 do temp itp to może zrobić pole wyboru tak jak to jest w INP1 - czyli żeby każde wejście było uniwersalne, albo jeszcze tak jak to jest w centralach alarmowych Satela żeby można było konfigurować dowolnie jako wejście / wyjście i dla wejść określony zakres a dla wyjść Open Collector.

Wyświetlanie temperatury z dodatkową strzałką czy się zmienia w górę czy w dół.
Np program co sekundę mierzy temperaturę i wyświetla ją w postaci 17,1. Ale wiadomo że nie są wyświetlane miejsca setne. Jeżeli średnia z ostatniej minuty była wyższa to strzałkę rysuje w dół, jezeli była wyższa to rysuje w górę.
Jak się rzuca okiem na temperaturę to przydałaby się informacja w którą stronę się to zmienia. Teraz trzeba po jakimś czasie drugi raz sprawdzać temperaturę żeby widzieć jaka jest tendencja.
1. Czy jest możliwość dołożenia wypełnienia PWM do Event Control?
2. Czy jest możliwość dołożenia wyświetlacza LED lub LCD do nowego LK (który słyszałem, że ma być niedługo) z wyświetlaniem parametrów z wybranych przez użytkownika wejść
iwi napisał(a):1. Czy jest możliwość dołożenia wypełnienia PWM do Event Control?
2. Czy jest możliwość dołożenia wyświetlacza LED lub LCD do nowego LK (który słyszałem, że ma być niedługo) z wyświetlaniem parametrów z wybranych przez użytkownika wejść
ad1. ALe jest tam wypelnienie, o co dokladnie chodzi?
ad2. Wyswietlacza, nie bedzie w samym LK, ale robilismy kiedys testy z wyswietlaczem podpietym do UARTa LK i działało dosc dobrze, moze pomysl zostanie "odswieżony"
wilkxt napisał(a):
iwi napisał(a):1. Czy jest możliwość dołożenia wypełnienia PWM do Event Control?
ad1. ALe jest tam wypelnienie, o co dokladnie chodzi?
Niby jest ale jest do czegoś innego.
Chodzi mi o to żeby można było wysterować OUT w zależności od wypełnienia.
Np jeśli wypełnienie jest większe niż 30% to aktywny jest OUT1 itp.
Nie jest to sprawa życia i śmierci, ale mi akurat by się przydało.

mlinux

LanKontroler zastosowanie do monitorowania parametrów środowiska w serwerowni.

Testuję LK od 3 miesięcy do zastosowania jak wyżej. Planuje monitoring 20 pomieszczeń rozrzuconych kilometrowo, ale połączonych LAN po IP.
Planuję sterowanie klimatyzatorami dla pracy naprzemiennej, monitorowanie ich stanu (awaria, wyłączony, wyłączony), temperatura w 3 miejscach pomieszczenia.
Klimatyzatory mają specjalne wyjścia, do pokazywania w jakim są stanie, i wejścia do włączenia i wyłączenia.
Praca w harmonogramie naprzemienna, a razie gdy jedna jednostka nie nie wydoli (podwyższy się temperatura do zadanej wartości) włączy się bezwzględnie drugi i będzie dochładzał informując mailem o przekroczeniu temperatury.
I to spokojnie mogę zrobić z tym softem co jest dostępny.
Problem zaczyna się, gdy mam 2 LAN kontrolery w magazynie kilku pracowników i w razie awarii muszą wymienić LK.
Zrezygnowałbym z funkcji WatchDog na rzecz:
- możliwości zapisania konfiguracji do pliku i odtworzenia jej na innym LK
- potrzebował bym namiastkę role based management co najmneij 3 poziomy logowania:
- użytkownik "read only" - może podglądać stan temperatur wejść wyjści itd ...,
- użytkownik zaawansowany, może zmieniać stan wejść/wyjść nastaw temperatury...
- administrator: może wszystko.

Czy jest możliwość edytowania nazw pól np w Control Panel żeby zamianst INP 1 mieć kliama 1 itd ...

Poza tym bardzo mi się podoba urządzenie (rewelacyjne funkcje do ceny).

7zark7

Witam

Czy jest możliwość dołożenia (a może jest już ta opcja) automatycznego wysyłania maili wg określonego terminarza (np 3 razy w ciagu dnia o ustalonych godzinach i np 4 razy w tygodniu w ustalonych dniach) ze odczytem stanów na poszczególnych wyjściach i wejściach.
Interesują mnie zwłaszcza zrzuty temperatury z wejść INP6 - INP9

Dzięki.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11