Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycje zmian w oprogramowaniu
#71
jak najbarsziej, gromadzimy informacje o bledach w LK2 i bedzie poprawka
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#72
wilkxt napisał(a):
kokornik napisał(a):MQTT nie jest też chyba ciężki w sensie wdrożenia skoro istnieją implementację na proste MCU typu Arduino albo ESP8266.
Ciężki w implementacji nie jest, ale w sofcie 3.xx brakuje już pamieci zarówno RAM jak i flash na taką implementację, jedynym rozwiązaniem było by wypuszczenia innej wersji softu, powiedzmy 4.xx, z obsluga MQTT, ale bez jakis funkcjonalnośi z wersji 3.xx, np. pozbycie sie schedulera lub obslugi snmp.

p.s ESP8266 to nie proste MCU, jest w nim 32 bitowy procesor mogacy pracowac z predkoscia nawet 160MHz, ma 36kB RAM i w zaleznosci od uzytej pamieci od 512KB Flash, dla porównania
w LK2 jest 8 bitowy procesor z max predkoscia 41MHz (10MIPS, ), z pamieciam RAM 4KB i flash 128KB.
Witam - posiadam wersje LK 1.2 - czy jednak jest możliwość wydania wersji softu z MQTT? - można wyrzucić wtedy cala resztę bo i tak byłby to soft do kontroli przez zewnętrzne system a wielce ułatwiło ty to integrację oraz pozwoliło na dalsze życie tych płytek. Wielka prośba o taki soft.
<t></t>
Odpowiedz
#73
Stiv32 napisał(a):Witam - posiadam wersje LK 1.2 - czy jednak jest możliwość wydania wersji softu z MQTT? - można wyrzucić wtedy cala resztę bo i tak byłby to soft do kontroli przez zewnętrzne system a wielce ułatwiło ty to integrację oraz pozwoliło na dalsze życie tych płytek. Wielka prośba o taki soft.
W nowym LK3 MQTT jest, jak juz bedzie dobrze wdrożone, to byc moze wyjdzie soft na LK1/2
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#74
Trzymam za słowo - na razie mój LK ma uptime 726 day Tongue
<t></t>
Odpowiedz
#75
tomtos napisał(a):Zainstalowałem sobie wersję 3.12p ze względu na 2 liczniki, ale pojawił się pewien problem, mianowicie nie działa u mnie funkcja "Reset time".
Zaobserwowałem, że jeżeli wstawię jakąś wartość i odświeżę stronę do pojawia się znowu wartość 0.

Mam też pytanie, czy jest możliwość zrobienia aby liczniki nie traciły swej zawartości podczas zaniku zasilania? Mam częste przerwy w zasilaniu i mam kłopoty z pomiarem energii bo co raz mi się zeruje ... Cry
prosze załadowac najnowszy soft wersja 3.46p
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#76
Witam, jestem nowym użytkownikiem LK 2.0 v.3.15, ale mam już 2szt.
Jeśli można wtrącić swoje 3 grosze to:
1. W zakładce Control Panel ustawiłem Reset time dla Out0 = 1 sek. Klikając czerwone kółko dla Out0 następuje prawidłowe załączenie OUT0 na czas 1 sek. Natomiast jeśli dodatkowo zdefiniuję zdarzenie np. spadek temperatury dla tego wyjścia to załącza się ono na stałe zamiast na 1 sek. Uważam, że jeśli zdefiniowano Reset Time >0 to dowolne zdarzenie powinno to respektować.
2. Sugeruję dodać pole "opis" wpisywany przez użytkownika wszystkich wejść a nie tylko dla IPN6-INP11. Również dla pól Power Measure.
3. Jeśli LK2 chwilowo nie ma odczytu z czujnika DS18B20 to niech nie wysyła wartości -60 stopni np. na serwer thingspeak.com.
4. Sugeruję dodać inną możliwość przypisywania czujników DS18B20? Np.po podłączeniu gotowej magistrali wywołanie wszystkich czujników i poprzypisywanie im swoich miejsc. Po wartościach temperatur można rozróżnić czujniki w trakcie przypisywania. W razie błędnego przypisania można wejść w edycję i zmienić przypisanie.

Pozdrawiam
<t></t>
Odpowiedz
#77
wilkxt napisał(a):
tomtos napisał(a):Zainstalowałem sobie wersję 3.12p ze względu na 2 liczniki, ale pojawił się pewien problem, mianowicie nie działa u mnie funkcja "Reset time".
Zaobserwowałem, że jeżeli wstawię jakąś wartość i odświeżę stronę do pojawia się znowu wartość 0.

Mam też pytanie, czy jest możliwość zrobienia aby liczniki nie traciły swej zawartości podczas zaniku zasilania? Mam częste przerwy w zasilaniu i mam kłopoty z pomiarem energii bo co raz mi się zeruje ... Cry
prosze załadowac najnowszy soft wersja 3.46p


Drobne pytanie.. skąd pobrać ten najnowszy soft...?
<r><I><s></s>----------------<br/>
Pozdrawiam<br/>
Tomek S.<e>
</e></I></r>
Odpowiedz
#78
tomtos napisał(a):
wilkxt napisał(a):
tomtos napisał(a):Zainstalowałem sobie wersję 3.12p ze względu na 2 liczniki, ale pojawił się pewien problem, mianowicie nie działa u mnie funkcja "Reset time".
Zaobserwowałem, że jeżeli wstawię jakąś wartość i odświeżę stronę do pojawia się znowu wartość 0.

Mam też pytanie, czy jest możliwość zrobienia aby liczniki nie traciły swej zawartości podczas zaniku zasilania? Mam częste przerwy w zasilaniu i mam kłopoty z pomiarem energii bo co raz mi się zeruje ... Cry
prosze załadowac najnowszy soft wersja 3.46p


Drobne pytanie.. skąd pobrać ten najnowszy soft...?

http://pvmonitor.pl/sprzet.php
dokladnie tu, wersja 3.45p, 346p jeszce w testach
http://pvmonitor.pl/do_pobrania/lan1_mod..._3_45p.bin
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#79
Drobne pytanie.. skąd pobrać ten najnowszy soft...?[/quote]

http://pvmonitor.pl/sprzet.php
dokladnie tu, wersja 3.45p, 346p jeszce w testach
http://pvmonitor.pl/do_pobrania/lan1_mod..._3_45p.bin[/quote]


Tylko że ten soft jest do wersji 1.2 a nie do 2.0 ... Cry
Mam co prawda jeden moduł 1.2, ale za żadne skarby nie mogę go zmusić do aktualizacji softu...
<r><I><s></s>----------------<br/>
Pozdrawiam<br/>
Tomek S.<e>
</e></I></r>
Odpowiedz
#80
do 2 jest tutaj wersja testowa http://tinycontrol.pl/forum/viewtopic.ph...7&start=20
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości