Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycje zmian w oprogramowaniu
#61
Zainstalowałem sobie wersję 3.12p ze względu na 2 liczniki, ale pojawił się pewien problem, mianowicie nie działa u mnie funkcja "Reset time".
Zaobserwowałem, że jeżeli wstawię jakąś wartość i odświeżę stronę do pojawia się znowu wartość 0.

Mam też pytanie, czy jest możliwość zrobienia aby liczniki nie traciły swej zawartości podczas zaniku zasilania? Mam częste przerwy w zasilaniu i mam kłopoty z pomiarem energii bo co raz mi się zeruje ... Cry
<r><I><s></s>----------------<br/>
Pozdrawiam<br/>
Tomek S.<e>
</e></I></r>
Odpowiedz
#62
Witam,

Mam propozycję wykonania specjalnego oprogramowania które zamienia 4 wejścia cyfrowe w liczniki impulsów, z możliwością ustawienia mnożnika (jak to można wykonać obecnie na jednym wejściu INP3D) oraz liczby początkowej. Odczyt ds18b20 oraz sterowanie wyjściami może pozostać bez zmian.

Przykład zastosowania:
- odczyt zdalny licznika energii elektrycznej,
- odczyt zdalny licznika gazu,
- odczyt zdalny licznika wody "wodociągi",
- odczyt zdalny licznika wody "studnia",

Czy producent lan Kontrolera może stanąć na wysokości zadania???
Asemka

ps. Jeśli soft zostanie wprowadzony administracje osiedlowe bardzo się zainteresują zaproponowaną funkcjonalnością Smile ja już bym kupił ok. 40 szt.
Posty: 7
Dołączył(a): 22 lis 2013, o 11:44
<t></t>
Odpowiedz
#63
Witam
Czy pojawi się nowa wersja softu do fotowoltaiki do HV2. Chciał bym mieć możliwość pomiaru prądu za pomocą czujnika LA-100P. Nowe zwykłe wersje softu mają tą możlliwość a niestety do Fotowoltaiki nie.
<t></t>
Odpowiedz
#64
bicker napisał(a):Witam
Czy pojawi się nowa wersja softu do fotowoltaiki do HV2. Chciał bym mieć możliwość pomiaru prądu za pomocą czujnika LA-100P. Nowe zwykłe wersje softu mają tą możlliwość a niestety do Fotowoltaiki nie.
Tak bedzie soft dla LK2 dla fotowoltaniki, napewno jeszce w tym roku
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#65
Asemka napisał(a):Witam,

Mam propozycję wykonania specjalnego oprogramowania które zamienia 4 wejścia cyfrowe w liczniki impulsów, z możliwością ustawienia mnożnika (jak to można wykonać obecnie na jednym wejściu INP3D) oraz liczby początkowej. Odczyt ds18b20 oraz sterowanie wyjściami może pozostać bez zmian.

Przykład zastosowania:
- odczyt zdalny licznika energii elektrycznej,
- odczyt zdalny licznika gazu,
- odczyt zdalny licznika wody "wodociągi",
- odczyt zdalny licznika wody "studnia",

Czy producent lan Kontrolera może stanąć na wysokości zadania???
Asemka

ps. Jeśli soft zostanie wprowadzony administracje osiedlowe bardzo się zainteresują zaproponowaną funkcjonalnością Smile ja już bym kupił ok. 40 szt.
Posty: 7
Dołączył(a): 22 lis 2013, o 11:44

Soft z strony pvmonitor daje takie mozliwosci, ale w pełni dobrze konfigurowalna obsluga takich licznikow bedzie(może nie w pierwszej wersji softu) w nowym LK3 (w sprzedaży za około tydzien-dwa) z dużo większymi możliwościami softwerowymi i hardwerowymi.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#66
Tylko czy jednym lan Kontroler v3. będzie posiadał 4 wejścia zliczające do odczytu liczników???
<t></t>
Odpowiedz
#67
Asemka napisał(a):Tylko czy jednym lan Kontroler v3. będzie posiadał 4 wejścia zliczające do odczytu liczników???
Tak, bedzie mial 4 wejscia cyfrowe, z duza mozliwoscia konfiguracji, takze jako wejscia licznikowe, tylko na pewno nie w pierwszej wersji softu
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#68
To od kiedy można zamówić nowy Lan kontroler?
<t></t>
Odpowiedz
#69
Asemka napisał(a):To od kiedy można zamówić nowy Lan kontroler?
prawdopodobnie przyszły tydzien, ale poczatkowy soft nie bedzie mial tej funkcjonalnosci
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#70
Wiem że twórcy skupili się na nowej wersji LK3, ale czy stare wersje będą dalej wspierane ?
Można liczyć na poprawki błędów i udoskonalenia LK2 i LK1?
Zależy mi na funkcji działaniu "Reset time" na wersji 3,12p (LK2) opcji aby liczniki nie traciły swej zawartości podczas zaniku zasilania.

--------------
Pozdrawiam
<r><I><s></s>----------------<br/>
Pozdrawiam<br/>
Tomek S.<e>
</e></I></r>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości