Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycje zmian w oprogramowaniu
#51
postaramy sie dodac tą opcje
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#52
Załaczam soft do LK2 wersja 3.12p, z różnicą temperatur

.zip   lan2_module_ver_3_12p.bin.zip (Rozmiar: 303.8 KB / Pobrań: 834)
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#53
Przydało by się, aby do pomiaru mocy można by wymienić imp5 na imp2 (imp2 używam do pomiaru napięcia aku w instalacji fotowoltaicznej, imp 5 - pomiar napięcia tylko do wartości dziesiętnych)
<t></t>
Odpowiedz
#54
Czy jest możliwość zrobienia większej ilości ustawień czasowych w schedulerze, (soft 3.08p) dwadzieścia by starczyło,
wykorzystuje to do sterowania obrotnicą paneli.
Odpowiedz
#55
Smyti napisał(a):Czy jest możliwość zrobienia większej ilości ustawień czasowych w scheduler (soft 3.08p) dwadzieścia by starczyło,
wykorzystuje to do sterowania obrotnicą paneli.
Dołączam się do propozycji.
Rozbudowa ilości pozycji schedulera jest mi również potrzebna. Te 20 pozycji by wystarczyło, aczkolwiek najlepszym rozwiązaniem była by możliwość dodawania linijek jak w crontabie.
<t></t>
Odpowiedz
#56
Czy istniałaby szansa dorobienia obsługi protokołu MQTT? MQTT jest obsługiwane przez sporą część oprogramowania home automation, takich jak Home Assistant, Domoticz, OpenHAB, Node RED, etc.

Protokół jest na tyle prosty i przyjazny, że mając brokera MQTT np. Mosquitto można "z ręki" sterować urządzeniami obsługującymi MQTT i czytać publikowane przez nie informacje.

MQTT nie jest też chyba ciężki w sensie wdrożenia skoro istnieją implementację na proste MCU typu Arduino albo ESP8266.
Odpowiedz
#57
Witam, czy jest możliwość wypuszczenia softu z opcją pracy p2p client/serwer tak aby wykorzystać wszystkie wejścia cyfrowe klienta do sterowania wyjściami serwera.
Odpowiednio In1 do out1, in2 do out2, in3 do out3 i in4 do out4.
Wtedy byłoby to pełne p2p.
Pozdrawiam.
<t></t>
Odpowiedz
#58
sskorpion napisał(a):Witam, czy jest możliwość wypuszczenia softu z opcją pracy p2p client/serwer tak aby wykorzystać wszystkie wejścia cyfrowe klienta do sterowania wyjściami serwera.
Odpowiednio In1 do out1, in2 do out2, in3 do out3 i in4 do out4.
Wtedy byłoby to pełne p2p.
Pozdrawiam.

Bedzie wypuszczona wersja z poprawkami, wieć ta opcje tez moze uda sie zaimplementować
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#59
kokornik napisał(a):MQTT nie jest też chyba ciężki w sensie wdrożenia skoro istnieją implementację na proste MCU typu Arduino albo ESP8266.
Ciężki w implementacji nie jest, ale w sofcie 3.xx brakuje już pamieci zarówno RAM jak i flash na taką implementację, jedynym rozwiązaniem było by wypuszczenia innej wersji softu, powiedzmy 4.xx, z obsluga MQTT, ale bez jakis funkcjonalnośi z wersji 3.xx, np. pozbycie sie schedulera lub obslugi snmp.

p.s ESP8266 to nie proste MCU, jest w nim 32 bitowy procesor mogacy pracowac z predkoscia nawet 160MHz, ma 36kB RAM i w zaleznosci od uzytej pamieci od 512KB Flash, dla porównania
w LK2 jest 8 bitowy procesor z max predkoscia 41MHz (10MIPS, ), z pamieciam RAM 4KB i flash 128KB.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#60
Witam
Wgrałem wersję 3.12p, gdyż zależy mi na 2 licznikach, i mam problem z wyjściami...
Nie działa mi funkcja "Reset time", LK ignoruje ustawienia czasu resetu. Co ciekawe po wpisaniu wartości dla poszczególnych wyjść i odświeżeniu strony pojawiają się ponownie wartości "0"
Czy jest możliwość aby zawartość liczników nie resetowała się w przypadku zaniku zasilania (mam częste, krótkotrwałe przerwy w zasilaniu Sad )
<r><I><s></s>----------------<br/>
Pozdrawiam<br/>
Tomek S.<e>
</e></I></r>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości