Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycje zmian w oprogramowaniu
#31
pawelradom87 napisał(a):Witam
Propozycji i prośba Aby móc móc mieć wybór miedzy inp2 a inp4 * inp5
Na inp2 jest zakres do 36v na wyższe napięcia po zastosowaniu dzielnika było by bardziej dokładny
Dokładność zależy od dzielnika, na INP2 jest 1/10 więć jesli na INP4 damy mniejszy zakres to nawet będzie dokładniej.
Ale zrobimy ten wybór o ile uda się to zmieścić w kodzie, bardziej dla osób które chcą skorzystać z gotowego dzielnika a nie robić swój.
<t></t>
Odpowiedz
#32
and napisał(a):jestem nowym użytkownikiem Lan Kontrolera V2.0 (wgrałem firmware 2.00).
Mam kilka spostrzeżeń/propozycji i wątpliwości, stąd lekki OT:
Dopiero zauważyłem ten post, więc jeśli coś jest jeszcze niejasne to postaram się wyjaśnić.
Przede wszystkim wersja firmwaru 2.0 jest pierwsza na nową wersje płytki i wymaga jeszcze trochę uzupełnień i poprawek.
Są one we wersji 3.03, ale rozumiem że potrzebny jest watchdog,
and napisał(a):1) Czy można w schedulerze dodać obsługę wyjścia out5? (obecnie tylko: 0-4)
tak będzię, w 3.xx jest.
and napisał(a):2) Proponuję dodanie w schedulerze dla każdego wiersza flagi (checkboxa), aby czasowe wysterownie zdefiniowanego wyjścia mogło być uzależnione od aktualnego (rozumiem - ostatniego) warunku wynikającego z tablicy "Events config" (iloczyn logiczny). Obecnie wyjście z "Events config" trzeba przepuszczać przez przekaźnik innego wyjścia sterownego schedulerem. (Np. sterowanie ogrzewaniem z załączaniem, gdy jest niska taryfa).
Wiem że bardzo by się to przydało, ale taka funkcja zwłaszcza dla wszystkich wejść znacznie komplikuję tablicę wyboru. Ale przede wszystkim nie ma na to miejsca. Coś należałoby wyciąć, a są jeszcze głosy dodania DHT22 do tabeli wyboru.... Generalnie rozwiązaniem jest nadrzędny serwer, który bedzię front endem do np zarządzania domem i ustawiania programów np wyjście, noc itp i włączania odp funkcji w Lan Kontrolerze.
and napisał(a):3) Na czym polega nieopisana w instrukcji funkcja "Auto switch if INP1D" ? Czy dobrze to interpretuję, że zwarcie wejścia INP1D powoduje zignorowanie schedulera, gdy zaznaczę kwadracik przy "0/1"?
tak, faktycznie brak w opisie ....
and napisał(a):4) Czy można otrzymać (umieścić na stronie) plik MIB dla HW2.0 SW2.00 ? Na forum znalazłem plik "mchip.mib" dla HW:1.2 SW:2.37. O ile przerobienie we/wy nie stanowiło większego problemu, to część dla trapów jest magią i dla HW2.0 może powinna wyglądać inaczej...
w instrukcji jest lista OID, ale jeśli MIB jest do czegos potrzebny postaramy sie dodac poprawiony dla HW2.0
and napisał(a):5) Czy można zmienić reprezentowanie sygnałów logicznych w SNMP, aby wysterownie wejść, a także wyjść dawało wartość "1"? W końcu istotny jest fakt pojawienia się sygnału (logiczna "jedynka"), a nie jego reprezentacja napięciowa (high/low).
dobra uwaga, postaramy się tak zmienić jeśli dotychczasowi użytkownicy nie będą protestować
and napisał(a):6) Czy opcjonalna płytka z 4 przekaźnikami ma LED-y sygnalizujące wysterowanie?
LEDow nie ma, jest miejsce do ich zalutowania, ale pod płytką (SMD)
and napisał(a):7) Czy wyjścia out1-4 łączą z potencjałem GND czy VCC?
sterowanie potencjałem masy (tranzystor dołącza masę), gdzieś na forum był schemat wyjść. Dodamy i dla nowej płytki do instrukcji.
and napisał(a):8) Na koniec sugestia wymagająca przeprojektowania płytki, aby oprócz NTP zastosować też RTC. Gdy padnie łącze internetowe, nie mam pewności, że jest ciągłość zasilania, a sterownik pracuje wg zdefiniowanego harmonogramu (UPS tylko zmniejsza tę niepewność). OK, na tę chwilę rozwiązaniem może być... dokupienie GSM Kontrolera.
NIestety RTC jest drogie i zajmuje miejsce, Lan Kontroler był pomyślany przede wszystkim jako urządzenie sieciowe, a dopiero później automat. Ja polecam do sterowania newrlalgicznych punktów (także el. wykonawczych) zasilacz buforowy i duży akumulator. Jesli mamy tka podłączone lącznie z routerami, to żadny blackout niestraszny ;-)
Co do GSM, to wkróte będzie nowa wersja GSM Controlera o funkcjach Lan Kontrolera. Niestety na razie bez SNMP, tylko GET/POST.
and napisał(a):Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony funkcjonalnością Lan Kontrolera i podejściem Konstruktorów do uwag Klientów. Teraz pora przetestować to co najważniejsze: niezawodność. Zwłaszcza, że do nadzorowanego obiektu mam kilkadziesiąt kilometrów. (Przy innym urządzeniu przekonałem się, ze nieprzewidywalny watchdog jest gorszy niż brak watchdoga pilnującego odległy router).
Mam nadzeję że tak będzie, pisząc ten post zajrzałem na jeden ze swoich w domu: uptime 125 dni - tyle czasu w nim nie grzebałem ;-)
<t></t>
Odpowiedz
#33
Oczywiście, zależy mi na watchdogu.

ad. 1)
Skoro we wspomnianej wersji >2.00 będzie w schedulerze obsługa wyjścia Out5, to pewnie też obsługa tego wyjścia pojawi się w zakładce Watchdog. Jest na to szansa?

ad. 2)
LK jako moduł wykonawczy w parze z nadrzędnym serwerem. Słuszna koncepcja. Dająca szanse na bardziej rozbudowane algorytmy. Jeśli ten projekt przypadnie mi do gustu, będę potencjalnym nabywcą Smile

ad. 6)
Właśnie kupiłem płytkę z przekaźnikami (GSMKON-019). Czy mam do cewek przekaźników dolutować LED-y z odpowiednimi rezystorami?

Odnośnie stabilności pracy..
notek napisał(a):Mam nadzeję że tak będzie, pisząc ten post zajrzałem na jeden ze swoich w domu: uptime 125 dni - tyle czasu w nim nie grzebałem ;-)
... mnie to przekonuje.

Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam
AND
<t>Pozdrawiam</t>
Odpowiedz
#34
1.Zamiast Pt1000 miejsce na wpisanie własnej nazwy (tak jak jest dla DSów). Można pomyśleć o przełączniku Pt1000/Pt100
2.Możliwość wpisania własnej nazwy dla Inp0 (Board Temperature) +kal(ibrajca)
3.Możliwość wpisania kal(ibracji) dla VCC Supply

Czy jakieś nowe SW dla wersji 1.2 są planowane?
<t></t>
Odpowiedz
#35
and napisał(a):Oczywiście, zależy mi na watchdogu.

ad. 1)
Skoro we wspomnianej wersji >2.00 będzie w schedulerze obsługa wyjścia Out5, to pewnie też obsługa tego wyjścia pojawi się w zakładce Watchdog. Jest na to szansa?
ad. 6)
Właśnie kupiłem płytkę z przekaźnikami (GSMKON-019). Czy mam do cewek przekaźników dolutować LED-y z odpowiednimi rezystorami?

ad1. tak bedzie out5 w schedulerze jak i watchdogu
ad6. jakjest taka potrzeba
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#36
adzik napisał(a):Czy jakieś nowe SW dla wersji 1.2 są planowane?
tylko poprawki bledow
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#37
Witam.
Zamieniłem ostatnio 2 LK miejscami.Pierwszy w v 1.2 sw 3.22 służy teraz m.in do zliczania impulsów
z wodomierza {kontaktronowy) a drugi v 2.0 sw 3.06 do pomiaru zużycia prądu.(licznik 3-fazowy Bemco)
Podczas drobnej awarii instalacji wodnej(wyciek kilku litrów na godzinę) LK v1.2 sw 3,22 nie zarejestrował wycieku
w postaci impulsów , ponadto często zliczał impulsy po zaprzestaniu poboru wody mimo,że wodomierz nie wykazywał ruchu.Zmieniając wersję sw na 3,18 ten problem zniknął z tym ,że cały czas nie można zliczyć drobnych wycieków.
Mam świadomość przyczyny braku zliczania drobnych przecieków (prawdopodobnie kwestia braku właściwego zbocza impulsu)ale jednocześnie soft sw 3.22 ma buga w porównaniu do sw 3.18 a nie będzie już rozwijany mimo , że na rynku jest co najmniej kilkanaście tys "starych" LK a sw3.18 też ma parę ograniczeń np. brak obsługi DHT22.
Pytanie:
1.Czy można liczyć na poprawkę w sw 3.22 do HW 1.2 czy samemu zmodyfikować zliczanie impulsów elementami RC lub
przekaźnikiem?.
2.Kiedy możemy oczekiwać zapowiadanych przystawek do 2.0 i czy temat modułu bezprzewodowego jest jeszcze aktualny?
Pozdrawiam andre
<t></t>
Odpowiedz
#38
andre napisał(a):Witam.

1.Czy można liczyć na poprawkę w sw 3.22 do HW 1.2 czy samemu zmodyfikować zliczanie impulsów elementami RC lub
przekaźnikiem?.
A czy to przypadkowe zliczanie to n apewno wynikalo ze zmiany softu, czy moze cos innego jeszce było ustawione? Ja jest różnica w obsludze zliczania impulsow to to poprawimy.
andre napisał(a):2.Kiedy możemy oczekiwać zapowiadanych przystawek do 2.0 i czy temat modułu bezprzewodowego jest jeszcze aktualny?
Pozdrawiam andre
Płytka z pomairem pradu juz jest.Moduły bezprzewodowy bedą, narazie testujemy je w module GSM, pozniej zostana dodane do LK2
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#39
Może niedokładnie to opisałem.Problemy mam dwa,pierwszy:
1. LK 1.2 sw 3.22 odkręcam kran - zlicza impulsy , zamykam kran - zlicza impulsy dalej lub nie zlicza.(nie ma reguły)
2. ten sam LK 1.2 sw 3.18 odkręcam kran - zlicza impulsy , zamykam kran - nie zlicza impulsów -wszystko prawidłowo.
Drugi problem
(Niewidoczny)wyciek kilku litrów wody na godzinę przez spłuczkę z powodu uszkodzonej uszczelki w zaworze kulowym i uszkodzonej uszczelki w płuczce oraz braku reakcji LK na drobny wyciek spowodował ,że ok 2 tony wody miesięcznie
szło do kanalizacji nie wiem jak długo , bym o tym nie wiedział gdyby nie zamiana LK.
Pytanie jak wyłapać impuls z kontaktrona wodomierza przy tak małym wycieku ?
Cytat: Płytka z pomairem pradu juz jest.Moduły bezprzewodowy bedą, narazie testujemy je w module GSM, pozniej zostana dodane do LK2
To bardzo dobre wieści a były by jeszcze lepsze gdyby GSM kontroler posiadł również funkcje domofonu gsm Smile
<t></t>
Odpowiedz
#40
Bez charakterystyki impulsu z wodomierza nic nie poradze na ten wolny wyciek, jaki to wodomierz?


andre napisał(a):To bardzo dobre wieści a były by jeszcze lepsze gdyby GSM kontroler posiadł również funkcje domofonu gsm Smile

Jak by to mialo dzialac?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości