Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycje zmian w oprogramowaniu
#11
Oczywiście że głośniki w kompie. U mnie w domu zawsze są włączone kompy w ilości 1-4, nieraz muszę przypominać aby domownicy zerkali na stronkę lan kontrolera aby sprawdzić parametry CO i solarów. Idealna sytuacja była by taka, że przekroczenie ustawionych parametrów np. na przekaźniku 1 odpala dźwięk w kompie na którym jest odpalona strona w tle. Ewentualnie stronka lana kontrolera z tła przenosi się na główny pulpit dając znać o przekroczeniu jakieś wartości. Gdyby połączyć obie takie sytuacje to mamy ideał: Alarm dźwiękowy plus wyskakująca stronka z tła z informacją o przekroczeniu parametrów. tak jak wołanie w skypie. Pozdrawiam, gratuluję i życzę owocnej pracy na d takim fajnym urządzeniem.
<t></t>
Odpowiedz
#12
wilkxt napisał(a):
boe666 napisał(a):Dorzucę swoje..

- Możliwość wykonania zaprogramowanego resetu LK (np. o określonej godzinie w danym dniu).
W jakim celu?

boe666 napisał(a):- Zmiana strony internetowej LK, na bardziej przejrzystą.
jakies propozycje :-)


Co do resetu - cóż, osobiście mi się zdarzyło że się sprzęt zawiesił - w sumie nie wiem dlaczego. Malutka funkcja a jakże przydatna....

Co do strony... Nie wiem, jakoś bym pozmieniał ale to oczywiście tylko propozycja - myślę że jeśli ma dojść do zmiany to na samym końcu - funkcje ponad wszystko Smile
<t></t>
Odpowiedz
#13
Witam Wszystkich.

Moja propozycja to dodanie komparatora - możliwości sterowania wyjściem na podstawie temperatury z dwóch czujników z mozliwością ustawienia róznicy temperatury załączenia.
Potrzebuję urządzenia do sterowania 2 pompami na podstawie informacji z 4 czujnikow po 2 na kazdą pompę i LANKontorler byłby idealny tylko brak mu komparatora - chyba że jest taka funkcja a ja się jej nie doszukałem.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#14
1.Zmiana z DTH11 na 22. 11 to jakaś zabawka: zakres od zera w górę, b.duże niedokładności. DTH22 nie jest wiele droższy.
2.Przerzucenie Board Temperature do Inp0 i umożliwienie nadania własnej nazwy. Czujnik można przelutować i umieścić go w innym miejscu. Ewentualnie rezygnacja z tego elementu jeśli przyniosłoby to korzyści w postaci większej ilości pamięci lub obniżenia kosztu układu. Obecnie ten czujnik to tylko niedokładny wskaźnik.
3.Rezygnacja z KTY84 - jest na tyle mało popularny, że szkoda na niego miejsca
4.Zamiast Pt1000 miejsce na wpisanie własnej nazwy. Można pomyśleć o przełączniku Pt1000/Pt100

To te prostsze propozycje. Trudniejsze:
- terminal RS232 lub modbus
- rejestracja wartości w czasie na karcie SD chyba że ruszy coś z serwerami zewn. W wielu przypadkach wystarczyłoby rejestrowanie wartości Max i Min + ich reset
- wgrywanie firmware z poziomu www + brak konieczności resetownia do ustawień fabrycznych
<t></t>
Odpowiedz
#15
PWM - automatyczna regulacja wypełnienia. W tej chwil jest tylko po przekroczeniu napięcia idąc od dołu w górę, a może opcja że po spadku napięcia poniżej zadanego uruchamia się PWM
PWM - zmiana częstotliwości z 2,6kHZ do 1Hz albo przynajmniej 50Hz

NIe wiem czy pamięć to wytrzyma, ale może zamiast przypisać wejścia INP1 do V INP2 do temp itp to może zrobić pole wyboru tak jak to jest w INP1 - czyli żeby każde wejście było uniwersalne, albo jeszcze tak jak to jest w centralach alarmowych Satela żeby można było konfigurować dowolnie jako wejście / wyjście i dla wejść określony zakres a dla wyjść Open Collector.

Wyświetlanie temperatury z dodatkową strzałką czy się zmienia w górę czy w dół.
Np program co sekundę mierzy temperaturę i wyświetla ją w postaci 17,1. Ale wiadomo że nie są wyświetlane miejsca setne. Jeżeli średnia z ostatniej minuty była wyższa to strzałkę rysuje w dół, jezeli była wyższa to rysuje w górę.
Jak się rzuca okiem na temperaturę to przydałaby się informacja w którą stronę się to zmienia. Teraz trzeba po jakimś czasie drugi raz sprawdzać temperaturę żeby widzieć jaka jest tendencja.
<t></t>
Odpowiedz
#16
1. Czy jest możliwość dołożenia wypełnienia PWM do Event Control?
2. Czy jest możliwość dołożenia wyświetlacza LED lub LCD do nowego LK (który słyszałem, że ma być niedługo) z wyświetlaniem parametrów z wybranych przez użytkownika wejść
<t></t>
Odpowiedz
#17
iwi napisał(a):1. Czy jest możliwość dołożenia wypełnienia PWM do Event Control?
2. Czy jest możliwość dołożenia wyświetlacza LED lub LCD do nowego LK (który słyszałem, że ma być niedługo) z wyświetlaniem parametrów z wybranych przez użytkownika wejść
ad1. ALe jest tam wypelnienie, o co dokladnie chodzi?
ad2. Wyswietlacza, nie bedzie w samym LK, ale robilismy kiedys testy z wyswietlaczem podpietym do UARTa LK i działało dosc dobrze, moze pomysl zostanie "odswieżony"
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#18
wilkxt napisał(a):
iwi napisał(a):1. Czy jest możliwość dołożenia wypełnienia PWM do Event Control?
ad1. ALe jest tam wypelnienie, o co dokladnie chodzi?
Niby jest ale jest do czegoś innego.
Chodzi mi o to żeby można było wysterować OUT w zależności od wypełnienia.
Np jeśli wypełnienie jest większe niż 30% to aktywny jest OUT1 itp.
Nie jest to sprawa życia i śmierci, ale mi akurat by się przydało.
<t></t>
Odpowiedz
#19
LanKontroler zastosowanie do monitorowania parametrów środowiska w serwerowni.

Testuję LK od 3 miesięcy do zastosowania jak wyżej. Planuje monitoring 20 pomieszczeń rozrzuconych kilometrowo, ale połączonych LAN po IP.
Planuję sterowanie klimatyzatorami dla pracy naprzemiennej, monitorowanie ich stanu (awaria, wyłączony, wyłączony), temperatura w 3 miejscach pomieszczenia.
Klimatyzatory mają specjalne wyjścia, do pokazywania w jakim są stanie, i wejścia do włączenia i wyłączenia.
Praca w harmonogramie naprzemienna, a razie gdy jedna jednostka nie nie wydoli (podwyższy się temperatura do zadanej wartości) włączy się bezwzględnie drugi i będzie dochładzał informując mailem o przekroczeniu temperatury.
I to spokojnie mogę zrobić z tym softem co jest dostępny.
Problem zaczyna się, gdy mam 2 LAN kontrolery w magazynie kilku pracowników i w razie awarii muszą wymienić LK.
Zrezygnowałbym z funkcji WatchDog na rzecz:
- możliwości zapisania konfiguracji do pliku i odtworzenia jej na innym LK
- potrzebował bym namiastkę role based management co najmneij 3 poziomy logowania:
- użytkownik "read only" - może podglądać stan temperatur wejść wyjści itd ...,
- użytkownik zaawansowany, może zmieniać stan wejść/wyjść nastaw temperatury...
- administrator: może wszystko.

Czy jest możliwość edytowania nazw pól np w Control Panel żeby zamianst INP 1 mieć kliama 1 itd ...

Poza tym bardzo mi się podoba urządzenie (rewelacyjne funkcje do ceny).
Odpowiedz
#20
Witam

Czy jest możliwość dołożenia (a może jest już ta opcja) automatycznego wysyłania maili wg określonego terminarza (np 3 razy w ciagu dnia o ustalonych godzinach i np 4 razy w tygodniu w ustalonych dniach) ze odczytem stanów na poszczególnych wyjściach i wejściach.
Interesują mnie zwłaszcza zrzuty temperatury z wejść INP6 - INP9

Dzięki.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości