Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycje zmian w oprogramowaniu
#91
barek16 napisał(a):Zapytam inaczej:
1 Jaki zewnętrzny tranzystor polecacie stosować dla OUT1-4 aby sterować przekaźnikiem RM85-2011-35-1012 ?
2 Czy są plany nowego SW dla pvmonitor.pl opartego na aktualnym 3.15 ? Obecny SW: 3.48p poza najważniejszą funkcją 4 liczników jest chyba niedopracowany i szczerze nieprzewidywalny. Brak sterowania dla wyjścia tranzystorowego OUT5, mocno wycięta tabela events config, brak wyboru komend wysyłanych TRAP dla SNMP. Niepoprawne sterowanie wyjść dla "INPD suma kW" oraz "INPD 1 + 2 +3 kW".

Np: (nie wybrany żaden inny warunek, cała tabela na domyślnych wartościach, podłączone jedynie INP3D, NOC produkcja chwilowa PV 0.00kW, dodatkowo INP1D i 2D odpięte od sumowania)
dla "INPD suma kW" ustawiam zakres dla wszystkich OUT [1.50] [10.00], save, czekam 3s sprawdzam-> OUT 0 i 1 załączone, 2,3,4 wyłączone;
to samo [1.00] [10.00]-> wszystkie OUT załączone;
[2.00] [10.00] -> 0,1 załączone 2,3,4 wyłączone
[9.00] [10.00] -> 0,1 załączone 2,3,4 wyłączone

Przy ""INPD 1 + 2 +3 kW" OUT 2,3,4 działają tak samo i załączają dobrze w stosunku do chwilowej różnicy INPD1+2+3 - 4. OUT 0 i 1 loteria.

Żeby nie kombinowac to lepiej zastosowac dedykowaną płytkę, lub przekaźniki na 3-5V. Ten jest na 12V i trzeba by było tranzystor NPN np bc847, ale załaczał bedzie odwrotnie (dla ON bedzie off i odwrotnie). Wyjsciem jest jeszce zastosowanie dwóch tranzystorów. Lk domyslnie załacza przekaźnik stanem niskim i w dedykowanej płytce sa to tranzystory pnp i przekaźniki musza działac na napiecie 3-4V.


Co do drugiego pytania to jakies poprawki bedą, ale pełnej funkcjonalnosci 3.15 i 4 wejsc impulsowych raczej nie bedzie bo brakuje miejsca w pamieci. W LK3 bedzie wiecej możliwosci
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#92
1 Ok chyba rozumiem Big Grin i chyba będę musiał zakupić tą oryginalną płytkę. Choć tak naprawdę gdyby działało wyjście tranzystorowe OUT5 to nie miałbym problemu. A np do RM85-2011-35-1003 jaki przekaźnik powinienem użyć ? Jakiś dpowiednik BC807? BC327 ?
2 Kiedy +/- można się spodziewać poprawek w postaci sterowania OUT5 w Events Config i naprawy działania "INPD 1,2,3 suma kW" oraz "INPD 1+2+3 - 4 " ?
Tak na marginesie jeśli miałoby brakować pamięci na jakieś podstawowe funkcje (sterowanie OUT5, TRAMP) to moim zdaniem lepiej wyciąć np duralux. To ma być przecież uniwersalny sterownik z funkcją liczników i każdy rozsądny człowiek zrozumie że nie ma osobnej zakładki pod jego model. Choć to już pewnie zależy od umów między Państwem a Panami z pvmonitor.pl
<t></t>
Odpowiedz
#93
ad1. Obydwa sie nadają BC807, BC327
ad2. +- to trudno powiedzieć, mało czasu a z Lk3 duzo roboty, moze do konca maja sie cos poprawi. Co do duraluxa to musze zapytac w pvmonitor czy im to potrzebne
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#94
Witam, są jakieś postępy ?
<t></t>
Odpowiedz
#95
Narazie nie, urlop mam
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#96
Przypominam się Big Grin
<t></t>
Odpowiedz
#97
Witam.
Na początek mam pytanie do twórców oprogramowania: Czy pojawią się poprawnie/nowe oprogramowania wersji 3.12p (3.46p) czy prace zostały już całkowicie zarzucone...

Ostatnio przebudowywałem instalację i znowu napotkałem kilka problemów:
1. Zgłaszane poprzednio nie działanie funkcji "Reset time" dla wyjść. Udało mi się co prawda obejść doraźnie problem . Dla zainteresowanych; trzeba wgrać soft 3.15 lub 3.18 wpisać potrzebne wartości Reset time dla poszczególnych wyjść i załadować ponownie soft 3.12p. Po zmianie softu wartości pozostaną i funkcja będzie działała, ale nie będzie ich można zmienić chyba że ponownie zrobimy manewr przeładowaniem softu. (po zmiennie softu nie są kasowanie ustawienia)
2. Nie można zmienić opisów dla wyjść
3. Może ktoś może mi pomóc z Szedulerem ….?

Uważam, że opis w instrukcji jest do niczego….
W każdej linii można zaznaczyć jedną z 4 opcji (ON/OFF/RESET/Auto) oraz INPD 0/1
O ile opcje ON/OFF są zrozumiałe (i nawet działają) to RESET domyślam się, że powoduje załączenie danego wyjścia na czas określony w okienku. (tak przynajmniej działa)
Natomiast Auto wcale nie „Pozwala na blokowanie Schedulera jeśli zmienimy stan wejścia INPD1” (cytat z instukcji), tylko przełącza mi prace wyjścia w tryb auto (czyli załącza i wyłącza wyjście zgodnie z ustawieniami Auto switch Out w panelu Control Panel.

Chcę uzyskać jedynie efekt załączenia na 2s dowolnego wyjścia raz na dobę pod warunkiem, że wejście INPD1 jest niezałączone (funkcja automatycznego zamykania bramy jeżeli jest otwarta).
Jedyne co uzyskałem to uruchomienie wyjścia w tryb Auto switch Out, z częstotliwością 10s (tak akurat były ustawione czasy Auto switch Out) co powodowało ciągłe zamykanie i otwieranie bramy Wink . Na wejście INPD1 nawet nie zareagował.

Na stronie http://tinycontrol.pl/pl/dokumentacja-i-firmware-2/ pojawiła się wersja 3.18 może ktoś ma jakieś informacje co zostało zmienione/poprawione ?
<r><I><s></s>----------------<br/>
Pozdrawiam<br/>
Tomek S.<e>
</e></I></r>
Odpowiedz
#98
1. Poprawki do wersji p jeszcze będą.
2. Sam problem z zmiana opisiw i pramaetrów moze rozwiazał by reset do ustawien domyslnych z wgranym softem p.
3. Co do zmian w 3.18
"3.18"// poprawiono inicjalizacje stanu zdarzen przy starcie dla snmp
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#99
Reset do ustawień domyślnych nic nie daje Sad .

Z innej beczki:..
Oswajam LK3 i mam pytanie czy planujecie możliwość ręcznego kasowania EVNT'ów
<r><I><s></s>----------------<br/>
Pozdrawiam<br/>
Tomek S.<e>
</e></I></r>
Odpowiedz
tomtos post_id=12645 time=1502729468 user_id=5594 napisał(a):Z innej beczki:..
Oswajam LK3 i mam pytanie czy planujecie możliwość ręcznego kasowania EVNT'ów

Jakies przyciski jak do outow, o to chodzi?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości