Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyjście tranzystorowe OUT5
#1
Witajcie, 
Mam przekaźnik na 12V jak mogę go wykorzystać z wyjście m OUT5 ??
Jakiś prosty schemacik ?? Smile

Dzięki
Odpowiedz
#2
(06-12-2022, 05:12 PM)marcinb napisał(a): Witajcie, 
Mam przekaźnik na 12V jak mogę go wykorzystać z wyjście m OUT5 ??
Jakiś prosty schemacik ?? Smile

Dzięki

Na out5 jest napięcie zasilania, czyli jeśli zasilasz z 12V to OK.
Wg krótkiej instrukcji, jedno wyprowadzenie to GND, drugie to + i wystarczy je połączyć z przekaźnikiem.
<t></t>
Odpowiedz
#3
(06-22-2022, 03:57 PM)notek napisał(a):
(06-12-2022, 05:12 PM)marcinb napisał(a): Witajcie, 
Mam przekaźnik na 12V jak mogę go wykorzystać z wyjście m OUT5 ??
Jakiś prosty schemacik ?? Smile

Dzięki

Na out5 jest napięcie zasilania, czyli jeśli zasilasz z 12V to OK.
Wg krótkiej instrukcji, jedno wyprowadzenie to GND, drugie to + i wystarczy je połączyć z przekaźnikiem.

Hmm,
Właśnie u mnie jest podłączony zasilacz oraz kabel LAN który daje PoE.

I czasami pokazuje że zasila 12V, a czasami że 52V
Odpowiedz
#4
Photo 
Cytat:Hmm,
Właśnie u mnie jest podłączony zasilacz oraz kabel LAN który daje PoE.

I czasami pokazuje że zasila 12V, a czasami że 52V

 skoro korzystasz z gniazda zasilania to odepnij od poe i nie musisz nic kombinować... pytanie jakie teraz napięcia masz na wyjściach vout? jeśli działają tam jakieś 12v przekaźniki, podpięcie pod out5 kolejnego nic nie zmieni - powinien działać możesz zmierzyć miernikiem pod obciążonym/włączonym  PK jego wartość. Raczej przez chwile nic nie uwalisz, ale podejrzewam spore spadki napięcia na poe lub nawet jego brak. Zasada zasilania z podwójnych źródeł jest opisana tutaj https://forum.tinycontrol.pl/showthread.php?tid=970 na forum.
czy LK działa wyłącznie na POE - a może zwyczajnie padnie bo wyciągnięciu mu wtyczki zasilania?


Jeśli chcesz korzystać z POE to dla bezpieczeństwa dłuższej pracy końcówek, użyj taniej przetwornicy stepdown do 12v - niezależnie od tego jakie napięcie wyjdzie z out5 to do cewki pk zawsze trafi napięcie 12v
ja stosuje 12v przekaźniki z taką jak poniżej poe 30v

Zbicie napięcia w poe z 48v do 24 to spory wydatek na BCS-SD15/24, tylko po co do lk takie wysokie napięcie zasilania poe

LK spokojnie śmiga na długości kabla ok 150m z poe 24v i dostaje ok 18v, vout puszczam przez stepdown i zasilam nią chiński optoizolowany moduł 8 przekaźników 5v, reszta połączeń po staremu. Spokojnie mogę pobrać ok 4A prądu bez żadnego zewnętrznego zasilania a całość kręci takimi zaworami https://pl.aliexpress.com/item/1005004252337263.html

[Obrazek: 63199.jpg?type=large_default]
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości