Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy soft 3.09 (wersja home)
#41
[Obrazek: ac8p34.jpg]
<t></t>
Odpowiedz
#42
Najlepiej to sprawdz czy impulsy są zliczane prawidłowo patrząc na licznik, gdzie każde mignięcie diody powinno dać jeden impuls czyli LK powinno zliczyć 0,001 kwh, podłącz jakiś czajnik elektryczny z 2KW i pownien szybko zliczać. Poobserwuj migniecia diody , wskaznia Lk i wskazania na liczniku, licznik pewnie zlicza z dokladnoscia 0,01, czyli 0,01 na 10 impulsów.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#43
LK kilka dni był odłączony, teraz wszystko jest w porządku i zlicza prawidłowo. Widać, wystarczył porządny reset Smile.
<t></t>
Odpowiedz
#44
Czy w tej wersji softu nie ma przypadkiem błędu przy PWM?
Będąc na stronie Control Panel wpisuję inną częstotliwość (oczywiście z zakresu pracy) i inne wypełnienie i nic się nie zmienia w pracy. Tak jakby wogóle LK tego nie zapamiętywał. Nie pomaga zrobienie on/off.
Czy ktoś inny jeszcze miał taki problem pod 3.08?
<t></t>
Odpowiedz
#45
Witam.
Jestem świeżutkim właścicielem/użytkownikiem LK (soft 3.08)
Potwierdzam to co pisze powyżej Putas.
Rzeczywiście strona www "kontrol panel" tak jakby nie otrzymuje zwrotnej informacji od LK o zmianie parametrów
pracy PWM. Tak do końca to nie wiem czy generator PWM startuje ale nie daje zwrotnej informacji, czy totalnie "zgłupiał".
W tygodniu spróbuję coś podłączyć i sprawdzić "organoleptycznie".
Aby się upewnić że nie jest to awaria sprzętowa wgrałem na chwilę v. 2.47 i tu jest ok.


A więc tak. Sprawdziłem - gen. PWM działa, lecz przyjmuje parametry tylko z pozycji "Events Config". Po wpisaniu parametrów PWM, oraz po wystąpieniu warunków logicznych , generator PWM startuje podając aktualne parametry pracy na "Control Panel".
Czyli nie jest tak źle. (mówimy o pracy na sofcie 3.08)
Tak ogólnie to LK strasznie mi się podoba. Od dawna szukałem takiej aplikacji sprzętowej aby w prosty sposób móc załączać (on/off) po http w domku urządzenia. No i jest LK.
Jego możliwości są b.duże a i też myślę że będą coraz większe wraz z coraz to nowym softem.

Pozdrawiam wszystkich entuzjastów LK

p.s.
trochę martwi/niepokoi mnie temperatura procesorka na płytce. Niby czujnik temp. melduje 30 - 31,5 oC , to jednak sam procesor (nawet nie wiem jaki to jest) po 0,5 minuty parzy palec - a więc jego temp. to ok 45 - 50 oC. Toż tyle to grzał mi się P4 3,4
<t></t>
Odpowiedz
#46
Tak faktycznie był problem z PWM na pierwszej stronie, jest to poprawione w wersji 3.09( zmieniony plik w pierwszym posice)
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#47
Wgrałem nową wersję softu - 3.09 i teraz wszystko gra !

dziękuję.
<t></t>
Odpowiedz
#48
Witam ponownie.

Jednak nie wszystko jest ok.
Obsługa wyjścia PWM dalej zawiera błędy. W innym miejscu.
Mianowicie - o ile przekazywanie parametrów z GUI (kontrol panel) do PWM działa prawidłowo
o czym pisałem w poście poprzednim, to jednak główna opcja wykorzystania gen. PWM zawiera
błąd uniemożliwiający wykorzystanie tej opcji w praktycznych zastosowaniach.

Mianowicie - po ustawieniu w GUI (events-config) warunku wystąpienia zadziałania generatora
PWM o parametrach zadanych : Frequency, duty po spełnieniu warunku w niektórych kanałach
występuje błąd polegający na tym że generator PWM startuje z zadanym parametrem frequency, lecz
drugi parametr wybiera sobie sam niezależnie od ustawienia użytkownika.


Błąd ten, stwierdziłem, występuje w kanałach "liniowych" - tzn. temperatura, napięcie.
żeby być dokładnym sprawdziłem to na kanałach:
- temperatura czujnika płyty gł.
- temperatura czujnik ds18b20 (mam tylko 1 szt więc test ten dotyczy kanału inp6)
- napięcie zasilania Vcc

na kanałach digital (inp1d - inp4d) ten błąd nie występuje, czyli to co wpiszemy w events config
otrzymujemy na wyjściu + info tekstowe w Kontrol panel.

Nie miałem możliwości sprawdzenia pozostałych kanałów z prozaicznego powodu - brak innych,
możliwych do podłączenia czujników.

Podsumowując: na kanałach "temperaturowych" gen. PWM startuje z zadaną częstotliwością,
lecz zawsze z parametrem duty = 0 (niezależnie od ustawienia w event config)
na kanale Vcc duty zawsze = 0 (niezależnie od ustawienia w event config)
na kanale temp board duty zawsze = 28 (niezależnie od ustawienia w event config)

Z czystej ciekawości identyczny test przeprowadziłem na sofcie 2.47 - dokładnie tak samo.

Domniemuję że jest to jakiś w miarę prosty błąd programisty , łatwy do zlokalizowania i korekty.
Taką mam nadzieję.
Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do testowania LK
<t></t>
Odpowiedz
#49
tak, to maly blad, bedzie poprawka w nastepnej wersji
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#50
Hi,

is there any known problem with DTH11?
It was working fine for some weeks, suddenly I lost the sensor!
It shows only:
0.0 °C temperature
0.0 % humidity

it´s not the DTH11 itself, because on second board it works still fine.
I did also a restet to default and tested a second DTH11 no changes.
It seems to be a faulty main board now. What can I do?

thanks
Shorty
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości