Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pilot otwierania bramy
#11
wiadomosc testowa ma przyjsc bez zadnych ustawien w event, ustaw parametry, zapisz i test.
Pt1000 wspolpracuje w zmacniaczem ktory jest zasilnay 5V, przy zasilaniu 6V stablizator daje za niskie napiecie i nie dziła prawidłowo pomiar na PT1000, dopiero od 7 -8 V jest OK.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#12
poradziłem sobie z tym PT1000 - po prostu ustawiłem wartość 500 w polu kal (ibracja) i na Inp4 jest stałe wskazanie N/A. Ale mam inny problem - już kilka razy LK sam się włączył i otworzył mi bramę (out0). Wykluczam przypadkowe włączenie przeze mnie, bo dzieje się to przeważnie w nocy o rożnych porach, kiedy nie dotykam przeglądarki. Nie brakuje też zasilania. Czy jest jakiś log lub inny sposób aby sprawdzić przyczynę i ją wyeliminować? W evencie mam tylko na Inp6 e-mail z tekstem przy spadku temp. poniżej określonej wartości.
<t></t>
Odpowiedz
#13
włączył? CHodzi o to ze załaczył przekaxnik? opisz dokladniej zachowanie, out0 bylo właczone na sałe czy na chwile?Moze sie zresetował, jaki byl up time?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#14
a czy maile juz dochodzą?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#15
tak, właśnie - załączył przekaźnik, a że mam ustawione reset time na 1, to po zalogowaniu stan jest na off. Dzisiaj w nocy znowu to samo (ok. 3:15) i brama otwarta do rana (drugi raz się nie załącza żeby zamnąć bramę...). uptime w porządku - od 3 dni się nie restarował (w załączeniu)


Załączone pliki
.jpg   uptime.JPG (Rozmiar: 19.52 KB / Pobrań: 2,802)
<t></t>
Odpowiedz
#16
INP6 to czujnik ds18b20, jak ten czujnik zostanie odłączony to odczytywana wartosc z niego wynosi -60, moze być przypadek że masz jakiś chwilowy problem z komunikacją z czujnikiem i na moment odczyta -60 (na stonie pisze N/A, ale naprwede jest -60), jesli masz aktywowane wejscie INP6 w tablicy zdarzeń to prawdopodobnie w okienkach od out0 masz ustawione domyślne 100 i 0, wieć gdy czujnik poda -60 to jest ponizej 0 i załącza wyjscie. Ustaw to pole z 0 na np. -80, najlepiej dla wszystkich wyjsc i zobacz czy jest poprawa.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#17
Nie wiem gzie masz czujnik temperatury ale są przymrozki ;-) mozę dlatego jak masz standardowe 100 i 0 wpisane w tablicy

p.s jest nowy soft jak bys chcial np. wartoscui temperatury wysylac na jakis serwer
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#18
tak, maile dochodzą - tylko jeszcze nie miałem weny aby zrobić wg Twojej rady ten out0. Na razie zrobiłem info, że ponieżej zadanej wartości temp. na Inp6 przez czujnik Ds na 1-wire przychodzi mail o żadaej treści. Ale też nie do końca rozumiem - ustawiłem próg na 6.0 st. C. i na początku bez histerezy - maili miałem dużo jak temp. się wahała w okolicach tych 6 stopni. Po ustawieniu histerezy no 0.5 przychodzą maile z informacją:
"text 5.5 20:04:29"
"text 0.5 08:14:39"
???
<t></t>
Odpowiedz
#19
chyba na razie odłączę czujnik temp i zresetuję LK i wtedy będę obserwował. jak po ponownym podpięciu DS sytuacja się powtórzy - zastosuję się do Twoich rad. Przymrozki owszem już są a czujnik jest przy gruncie, ale wg specyfikacji do -20 daje radę? Komunikacja ok - urządzenia i połączeń nikt nie dotyka - są w niedostępnym miejscu. Łaczę się z lk tylko przez sieć.
Chwilowo mam zastępczy zasilacz 5V - może to być przyczyną moich zmartwień
Na początku było 12V, ale bez czujnika temp. i było ok
<t></t>
Odpowiedz
#20
MirKul napisał(a):Po ustawieniu histerezy no 0.5 przychodzą maile z informacją:
"text 5.5 20:04:29"
"text 0.5 08:14:39"
???
Powinno byc 5.5 i 6.5 , sprawdze to
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości