Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pilot otwierania bramy
#1
Lan kontroler oraz płytka przekaźników jako sterowanie pilotem bramy wjazdowej i bramki.
Wyjścia z przekaźników podłączone do switchy w pilocie (przekaźnik 1 - otwiera / zamyka bramę wjazdową ; przekaźnik 2 - otwieranie furtki). Działa bardzo przyjemnie.
Przewody z przekaźników podłączone do wyjścia NO (styk normalnie otwarty), czas resetu stanu ustawiony na 2sek.

Mam niestety problem z "zawieszaniem" się układu. Gdy używam kontrolek stanu (przycisk czerwony/zielony) do załączenia przekaźników układ potrafi zapętlić i zmieniać losowo stan. Rozwiązaniem problemu jest włączenie i wyłączenie urządzenia.
Problemu nie zauważyłem gdy używam rozwijanej listy stanu i każdorazowo klikam przycisk SetState. Po zakończeniu otwierania / zamykania bramy muszę ustawić na wszystkich wyjściach OFF i SetState.
Czy ktoś z Forumowiczy spotkał się z takim problemem ?
<t></t>
Odpowiedz
#2
Mógłbys dodładniej opisac to losowe załączanie, konkretnie co jest ustawione w opoznieniu i jak i co naciskasz? Masz ustawione jakieś zdarzenia w "events config"
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
Event config pusty. Na każdym z przekaźników ustawiony reset time na 2 sek. Mam wrażenie jak by strona www po zmianie stanu nie aktualizowała się (czyli stan przekaźników na stronie nie odpowiada stanowi faktycznemu).
<t></t>
Odpowiedz
#4
1.Uzywasz Lk tylko w sieci lokalnej czy też, masz dostęp z netu przez jakis router?
2.Próbowałeś na różnych przegladarkach?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
Dostęp z zewnątrz przez router TPLINK WR1043ND. Problem występuje też w sieci lokalnej.
Sprawdzałem na FireFox 20 i IE 10 i 9 oraz Opera.
<t></t>
Odpowiedz
#6
a w LK jaki wersja softu?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#7
HW:1.2 SW:2.39 S/N:5860
<t></t>
Odpowiedz
#8
Witam!
Właśnie uruchomiłem taką samą funkcjonalność - na razie steruję bramą wjazdową (wyjście Out 0 z przekaźnika podpięte do switcha w pilocie - reset time ustawiny na 1) i dział zarówno w sieci lokalnej jak i zewnętrznej - steruję z telefonu na androidzie, przez stronę www lub kodem url i działa idealnie. Po restarcie (np zanik napięcia) nic się nie dzieje, czyli sam się nie wzbudza. Wersja LK to HW:1.2 SW:2.43 S/N:7033. Może przy podpiętych dodatkowych wyjściach jest taki problem?
Napisz czy sobie poradziłeś z problemem?
Ja próbuję ustawić powiadomienie e-mail, ale już przy samym teście (test e-mail send) nic się nie dzieje. Dodam, że ustawienie konta jest ok, bo na tych samych parametrach otrzymuję wiadomości z detekcji kamery z rejestratora TV?
Pozdrawiam,
Mirek
<t></t>
Odpowiedz
#9
poczta działa jako standardowa, bez żadnych szyfrowań ssl, itp.. NIe wiadomo co obsluguje twoja kamera. Napewno działa na poczta wp.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#10
Kamera podpięta do rejestratora, w którym uruchomiłem podobną opcję powiadomień na maila właśnie na wp i działa. W LK nie wiem, czy powinienem uczynnić coś w evencie, czy wystarczy w email config wcisnąć test (po uprzednim zapsie), aby dostać wiadmość testową? Zależy mi na powiadomieniu przy zmianie stanu out0 na przeciwny, ale tylko raz przy ustawieniu reset time na 1,5 s (żeby po tym krótkotrwałym impulsie wygenerował się tylko jeden mail)
Jeszcze jedno pytanie odnośnie zasialania - zauważyłem, że przy ok. 6,1 - do 6,7 V pojawia się jakaś dziwna temp na Inp4 ok. 500 C i ciągle zmienia się w niewielkim zakresie, mimo podstawowej konfiguracji i braku czujnika temp. Problem znika powyżej 6,7V. Akurat mam potrzebę zasialanie 6V i trochę mnie to irytuje?
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości