Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LanKontroler - informacje dla początkujących
#11
SUPER! o to mi właśnie chodziło. Dziękuje za podpowiedz. Wink
<t></t>
Odpowiedz
#12
Witam. Jestem tu nowy i proszę o pomoc.
Wgrałem softa do nowej płytki v2 , a dokładnie to lan_module_ver_3_19_MOC.bin . Wszystko poszło ok bo zakończyło się komunikatem sukcesSmile Mam taki problem, że wcale go nie widzi, nie odpowiada na pingi i pisze co jakiś czas kabel sieciowy odłączony. Co kilkanaście sekund pojawi się, że kabel podłączony i mrugają dioda ziolona z 5-10razy i dioda od komunikacji też kilka razy mrugnie (trwa to z 6 sekund i dalej kabel sieciowy odłączony). Zmieniałem ustawinia karty na 10, 100 , auto i nic.
Wgrywałem nowego softa 3.01 na 3 różne sposoby ale bez rezultatu. Proszę kogoś o pomoc.
<t></t>
Odpowiedz
#13
v2? Napisz doladnie czy chodzi o 1.2 czy o 2.0 i skad masz ten soft?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#14
wgrales soft z starego LK do nowego LK2.0, jest możliwość jego odratowania, juz gdzies pisalemale sie powtórze.
1.Przypadek pierwszyłątwy do naprawy: LK jest w trybie bootloadera cały czas, czyli zielona dioda miga, nieodpowiada wtedy na pingi. Wtedy należy przy pomocy jakiegoś programu tftp załadowac(opis w instrukcji) soft do LK, nie trzeba restartowac lk bo on caly czas jest w trybie bootloadera. LK bedzie mial domyslne IP 192.168.1.100
2 . Przypadek drugi trudniejszy: LK uruchamia sie normalnie (dioda zielona swieci), a mruga(przez 10 sekund w LK2.0 i 5 sekund w Lk1.xx) wtedy jak wprowadzimy go w tryb bootloadera (zrestartowanie LK przy pomocy przycisku). W tym przypadku zeby zaladowac poprawny soft nalezy także uzyc programu tftp, tylko wazna UWAGA: nie ladować strony lk, nie piongowac, ogólnie nie wywoływac z LK żadnej komunikacji zanim nie przejdzie w tryb bootloadera, jak już przejdzie to zaladoac soft programem tftp. Jesli przed przejsciem w tryb bootloadera dokonamy próby jakiejs komuniakcji to soft sie nie zaladuje, wynika to z tego, że przez zły soft LK normalnie uruchamia sie z innym adresm MAC niz w trybie bootloadera. Wieć albo czyscimy tablice arp w komputerze po przejsciu w tryb bootloadera albo nie wywolujemy zadnych komunikacji z LK zanim nie wejdzie w ten tryb.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#15
Jest martwy na żaden ping nie odpowiada. 2 sposób 200 prób i nic. Nie przyjmuje żadnym sposobem. Na gwarancje??
<t></t>
Odpowiedz
#16
jak jest w trybie bootloadera(miaga zielona dioda) to na pingi nie odpowiada
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości