Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problemy z aktualizacją oprogramowania układowego LK3 sw1.27 hw3.7
#1
Witam mam LK3 SW1.27, HW3.7. Podczas aktualizacji firmware (1.38) coś poszło nie tak i został mi ładny zielony „klocek”. LK3 odpowiada na „ping” pod adresem IP 192.168.1.100, ale interfejs sieciowy nie jest wyświetlany w przeglądarce ani nie reaguje na przycisk resetowania (krótkie naciśnięcie - zmiana RELE OUT / długie naciśnięcie RESET). Czy jest coś jeszcze, co możesz z tym zrobić? Wiem, że starsze wersje HW miały "jumper" do ustawiania bootloadera.
Odpowiedz
#2
Załaduj Soft jeszcze raz, bootloader uruchomiła trzymając przycisk przed podaniem zasilania
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
Spróbowałem tego, co mi powiedziałeś, ale nadal z tym samym rezultatem. Załączam „screenshots”


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz
#4
na drugim screnie, widac ze soft sie ładuje, wiec udało się załadowac czy nie?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
Tak, najpierw komunikat „Upolading firmware ...” był wyświetlany na obrazku numer 2 i przez chwilę był wyświetlany komunikat „Unable to connect with device. Try again”, jak na obrazku numer 3

... i to się powtarza w kółko
Odpowiedz
#6
Uzyj jakiegos klienta tftp np. putty lub z konsoli windowsa https://www.thewindowsclub.com/enable-tftp-windows-10 , i przez niego załaduj plik z firmwarem, plik ładuj w trybie binarnym (w windows tftp opcja -i). Najnowszy soft to 1.38a https://forum.tinycontrol.pl/showthread....26#pid7926
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#7
Używam WIN7.

Przetestowałem oprogramowanie "Tftpd64 by Ph. Jounin", przygotowałem firmware 1.38 (screen1), podłączyłem zasilacz do LK3 i uruchomiłem "PUT". Otrzymałem odpowiedź (screen2)


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#8
Jestes pewien ze masz lk HW 3.7? Wrzuć fotkę modułu
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#9
www przed aktualizacją oprogramowania (foto 1)

foto LK3


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz
#10
LK3 odpowiada na ping, ale przy próbie przepisania oprogramowania za pomocą LKTools nadal pisze:"Unable connect with device. Try again"


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości