Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tablica zdarzeń - czegoś nie rozumiem..
#10
Ok, dziekuje za odp, juz probuje wyjasnic. Moze naprawde troche zakrecilem, przepraszam!

(09-09-2021, 01:01 PM)wilkxt napisał(a): 1.Co jest załączane przez OUT1, pompa obiegowa do bufora czy sama pompa ciepła, napisale sspręzarka on?

Pompa ciepla jest starego typu, on/off. Ma swoj sterownik oczywiscie i wbudowana pompe obiegowke (na obieg pompa-bufor).
Fabrycznie mozna w niej wybrac dwa tryby:

a) gdy wlacza sie pompe, wlacza sie cyrkulacja pompa-bufor, i w zaleznosci od ustawien, sprezarka dolacza sie. Po otrzymaniu sygnalu OFF, wylacza sie tak sprezarka, jak i cyrkulacja (ze zwloka 1 minuty, aby umozliwic "soft stop").
b) mozna zewnetrznym kontaktem nakazac obiegowce pompa-bufor prace (sprezarka nie bedzie sie dolaczac), ochrona na zime.

Ja mam ustawione to drugie, zebym mogl zdalnie, czyli z lankotrolera, wylaczac cyrkulacje pompa-bufor. I, gdy na lankontolerze ustawie temp zadana dla wewnatrz domu, po kolei wlaczam cyrkulacje pompa-bufor, jak i pozwalam pompie ciepla pracowac (czyli jako skrot myslowy: zalaczam sprezarke)

(09-09-2021, 01:01 PM)wilkxt napisał(a): 2. Out2 piszesz ze to pompa ciepla on/off, a pożniej ze w lecie ma byc wylaczenie OUT2 z opożnieniem, co sugeruje ze tam jest obiegówka do bufora?

Napisz jasno co jest pod out1 i out2, bo pod out3 rozumiem ze jest tylko pompa obiegowa na podłogówkę.

OUT1: OFF: tryb czuwania, chodzi tylko cyrkulacja (steruje kontaktem w pompie) ON: w zaleznosci od temperatur, dolacza sie sprezarka, tryb pracy.
OUT2: OFF: pompa "trup", nic nie dziala. Nie ma pradu w pompie, (steruje przez stzycznik) ON: wlacza cyrkulacje pompa-bufor, i rownoczesnie pompe w tryb czuwania.

OUT3: obiegowka do podlogowki w domu: bufor-podlogowka, to juz na mojej instalacji.

Aby pompa ciepla w ogole zaczela chodzic, trzeba wlaczyc najpierw OUT2 (czuwanie i cyrkulacja), a potem OUT1 (aby w zaleznosci od zadanych temp. dolaczyla sie sprezarka).
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Tablica zdarzeń - czegoś nie rozumiem.. - przez wodnik7 - 09-25-2020, 10:34 PM
RE: Tablica zdarzeń - czegoś nie rozumiem.. - przez wodnik7 - 09-09-2021, 02:23 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości