Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podłączenie czujników DS1820
#11
Witam

Na moich płytkach jest miejsce pod gniazdo rj11/12 tyle że jest ono nie wlutowane.

Moje 2 szt lan kontrolerów kupiłem w marcu i czerwcu 2012

Jeśli to jest urządzenie znacząco inne od tego obecnie, to gdzie mogę znaleźć specyfikację zmian w poszczególnych wersjach, Jakie mają możliwości poszczególne wersje i w jaki sposób należy je rozróżniać i jaki można na nich instalować firmware.

Czy istnieje jakaś ogólnie dostępna i w miarę kompletna baza wiedzy na ten temat.
<t></t>
Odpowiedz
#12
hublan napisał(a):Witam

Czy istnieje możliwość że w dającym się przewidzieć czasie otrzymam potrzebną mi pilnie informację.

Poza funkcjonalnością pomiarową potrzebuję automatycznie załączyć pierwszy, drugi, trzeci, czwarty lub piąty stycznik
w zależności od wskazanej temperatury przez poszczególne czujniki.

Z góry dziękuję za szybką informację

maksymalnie do LK można podpiąć 4 DS18b20 ale można podłączyć czujniki analogowy które też można do tego wykożystać.
polecam instrukcje obsługi na stronie http://www.tinycontrol.pl
Odpowiedz
#13
hublan napisał(a):Witam

Na moich płytkach jest miejsce pod gniazdo rj11/12 tyle że jest ono nie wlutowane.

Moje 2 szt lan kontrolerów kupiłem w marcu i czerwcu 2012

Jeśli to jest urządzenie znacząco inne od tego obecnie, to gdzie mogę znaleźć specyfikację zmian w poszczególnych wersjach, Jakie mają możliwości poszczególne wersje i w jaki sposób należy je rozróżniać i jaki można na nich instalować firmware.

Czy istnieje jakaś ogólnie dostępna i w miarę kompletna baza wiedzy na ten temat.

jest miejsce ale nie ma elektroniki, już to pisałem !
NIE NIE jest znacząco różne, to jest tylko ta różnica.
na płytka jest podane rivision
do każdego można wgrywać dowolny soft, lecz jak nie ma hardware to część kodu (funkcji nie działa.
Changelog można prześledzić na forum,
Odpowiedz
#14
tomek@ats.pl napisał(a):
hublan napisał(a):Witam

Czy istnieje możliwość że w dającym się przewidzieć czasie otrzymam potrzebną mi pilnie informację.

Poza funkcjonalnością pomiarową potrzebuję automatycznie załączyć pierwszy, drugi, trzeci, czwarty lub piąty stycznik
w zależności od wskazanej temperatury przez poszczególne czujniki.

Z góry dziękuję za szybką informację

maksymalnie do LK można podpiąć 4 DS18b20 ale można podłączyć czujniki analogowy które też można do tego wykożystać.
polecam instrukcje obsługi na stronie http://www.tinycontrol.pl


Wiem że max 4 na wire i ewentualnie jeden analogowo ale moje pytanie brzmi jak mam je podłączyć skoro nie ma portu RJ11/12 natomiast są piny obok miejsca do wlutowania portu

Czy ktoś posiada wiedze na temat tego jak wypuszczone są styki na gotowych czujnikach z kablem i wtykiem RJ11/12 oraz w jaki sposób podłączyc spliter czujników do płytki LK na której nie jest wlutowane gniazdo RJ11/12

Mam wrażenie że albo ja bardzo niejasno piszę albo nikt nie rozumie tego co napisałem
<t></t>
Odpowiedz
#15
hublan napisał(a):Mam wrażenie że albo ja bardzo niejasno piszę albo nikt nie rozumie tego co napisałem

drugie wynika z pierwszego.


Odpisałem Juz za pierwszym RAZEM. NIE DA SIE. i to nawet jednej sztuki.
oprócz gniazda brakuje elektroniki. ( czytaj : układu scalonego na który tez jest tam miejsce-od spodu))
TOMEKO


te goldpiny (styki, kołki) czy jak tam to nazywasz sa do czego innego, sa to dodatkowe wejścia cyfrowe ( wystarczy poczytać na forum) oprogramowane w nowym sofcie.
Odpowiedz
#16
tak jak pisze kolega powyżej, brakuje jeszcze jednego układu zabezpieczającego przed przepięciami, można co prawda podpiąć czujniki bez tego układu ale na własne ryzyko.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#17
Co decyduje o kolejności przyporządkowania czujników ds18b20 (jeśli jest ich kilka) do wirtualnych linii INP6-INP9 ? Numer ID?
<t></t>
Odpowiedz
#18
pat napisał(a):Co decyduje o kolejności przyporządkowania czujników ds18b20 (jeśli jest ich kilka) do wirtualnych linii INP6-INP9 ? Numer ID?

tak
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości