Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podłączenie czujników DS1820
#1
JAk prawidłowo podłączyć czujniki DS - 3 żyłowo albo 2 żyłowo? Instrukcja poza rozkładem wyprowadzeń niewiele więcej mowi.

Podłączyłem jeden czujnik 3-żyłowo ale na stronie ControlPanel nie widzę żadnej wartości w polach 6-9 - powinno się czujnik jakoś wstępnie ustawić?

SW 2.30
<t></t>
Odpowiedz
#2
Nie trzeba nic ustawiać, czujnik jest wykrywany przy uruchamianiu LK.


.jpg   1-wire.jpg (Rozmiar: 32.03 KB / Pobrań: 8,077)
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
wilkxt napisał(a):Nie trzeba nic ustawiać, czujnik jest wykrywany przy uruchamianiu LK.

A właśnie. Przy uruchomieniu LK. Teraz działa.
<t></t>
Odpowiedz
#4
Witam,

No a jak podłączyć np 3 czujki DS1820?
<t></t>
Odpowiedz
#5
tak samo jak jeden, do tych samych lini podpinasz bezpośrednio. tu masz podpiecie dwóch, 3 i 4 analogicznie

.jpg   1-wire.jpg (Rozmiar: 43.01 KB / Pobrań: 7,996)
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#6
Witam jestem nowy na forum wiec witam wszystkich ostatnio zakupiłem lan kontroler i mam kilka pytań odnośnie czujników ds 1820 bez s i b

1- czy zwykłe ds1820 poprawnie współpracują z lan kontrolerem jeśli nie to na czym polega ten błąd odczytu.

2- jaka jest różnica pomiędzy podpięciem 2 żyłowym (bez zasilania) a 3 żyłowym dla czujników typu DS

3- jaką maksymalną odległość od lan kontrolera udało się kolegom uzyskać ? na elektroda.pl pisano o max 30 m dla skretki kat 5e przy połączeniu PC DS ,czy w przypadku lan kontrolera ten wynik jest powtarzalny ? ktoś to testował , w moim przypadku wygląda to tak ze najdalsze z 4 czujników będzą około 20 m od lan kontrolera (2) nastepne 10 i 15,czy będzie to działać ?

4- czy połączenie w "gwiazdę" (od LK) wpływa jakoś znacząco na parametry transmisji ,czy może lepiej podpinać je w "szeregu"?
Odpowiedz
#7
1.ds1820 ma inaczej umieszcozne bity w rejestrze(bedzie pokazywał nieprawidłowe wyniki) i 9 bitową rozdzielczośc, nie widze sensu go stosowac bo uklad i tak od jakiegoś czasu nie jest juz produkowany, w sprzedazy tylko pozostałości z magazynow.
2. Przy połączeniu dwu przewodowym, w przypadku większej ilości czujników i dłuższych przewodach, moga sie pojawic problemy z odczytem, trzeba to przetestować w konkretnych warunkach.

zobacz tez tu http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2349843.html
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#8
Witam

Mam LK w którym nie ma gniazda RJ11 a jest jedynie wyprowadzenie na złaczu 5 pinowym.
Chcę podłączyć gotowe czujniki zakupione wraz z kablami i wtykami RJ11
Proszę o informację który pin mam podłączyć do którego styku na porcie wejściowym splitera.
Zakładam że pin nr 1 to ten od strony portu eth
Zakładam kolejność styków na porcie wejściowym RJ11 od lewej patrząc od strony otworu gniazda przy stykach na dole.

Jaki fw powinienem zainstalować jeśli chcę odbierać informacje z 4 czujników podłączonych do splitera przez smnp.
<t></t>
Odpowiedz
#9
Witam

Czy istnieje możliwość że w dającym się przewidzieć czasie otrzymam potrzebną mi pilnie informację.

Poza funkcjonalnością pomiarową potrzebuję automatycznie załączyć pierwszy, drugi, trzeci, czwarty lub piąty stycznik
w zależności od wskazanej temperatury przez poszczególne czujniki.

Z góry dziękuję za szybką informację
<t></t>
Odpowiedz
#10
Wita,.
te goldpiny nie są do podłączenia czujników.
oprócz gniazda brakuje jeszcze troche elektroniki.
Ma Pan wersje z przed 2 lat, wiiec raczej zaku nowego.

co do firmware , najlepiej najnowsze, ale np. do pomiarów ale bez pinkomatu to wersja 3.x
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości