Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomiar prądu DC z SEPARACJA GALWANICZNĄ
#21
kupuj, bo nasze płytki nie wiadomo kiedy będą, a soft już niedługo
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#22
Z tą płytka będzie możliwy pomiar natężenia po linii dodatniej?
<t></t>
Odpowiedz
#23
No tak. Bo w specyfikacji scalak jest napisane że jest galwanicznie odseparowane to co mierzy, więc będzie mierzył wszystko. Tylko soft potrzebny i gdzie to wpiąć do LK. No i zostaje kwestia wyboru wielkości pomiarowej 12,5 30 75A (ja potrzebuje 30A i 75A) oraz napięcia które będzie do liczenia mocy. Dobrze żeby osobno liczyło moc na + jak na -.
<t></t>
Odpowiedz
#24
Jak się sprawdzi z tym pomierem po lini + to dobrze by było umożliwić zastosowanie takiej przystawki w poe switchu.
<t></t>
Odpowiedz
#25
proszę zwrócić uwagę że ACS709 nie wytrzymuje ciągłego prądu powyżej 30A, dla większych ciągłych prądów trzeba zapewnić chłodzenie układu, tu jest info o tym http://www.pololu.com/catalog/product/2199
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#26
no kurka trzeba by jakiś radiator ale to nie problem. Jedna najlepszym rozwiązaniem by był pomiar na boczniku od mierników analogowych. Te są naprawdę spore i nie było by kłopotu z ciepłem bo się nie grzeją. Zresztą pisałem już wcześniej, że te scalaki to marnie wyglądają do pomiarów takich prądów!! A z paneli w słoneczny dzień szedł prąd 31A i napięcie 55V a na wiosnę rozbuduję farmę.
<t></t>
Odpowiedz
#27
No to panele w szereg i będzie mniejszy prąd(i straty tez mmiejsze), robimy przystawkę, też do paneli która będzie mierzyć do 20A i 150V lub 500V.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#28
Tu też pewnie nic nie drgnęło?
Co do łączenia paneli to ja wiem. Obecnie mam po trzy w szeregu bo zmieniłem regulator na solidną konstrukcję OutBack Flexmax 80. Ale pozostaje pomiar prądu +/- na akumulatory w każdym ciągu. Co do przystawki do paneli to fajny pomysł ale 20A to mało. Bo co to jest nawet jeśli by ktoś chciał do systemu 48V to 4 panele i już koniec.Przystawka do paneli powinna być solida i mierzyć spory prąd. Napięcie mało istotne czy to będzie 500V bo na takich napięciach działają jedynie inwertery podłączane do sieci energetyczne a te zazwyczaj mają interfejs do komunikacji. Przystawki jak już co to fajnie by było żeby były do akumulatorów (12-48V) mierzyły prąd na +/- i napięcie do te go liczyły ile zgromadzono energii i ile oddano. Wiadomo by było jakie straty maja dane akumulatory. Dodatkowo mogły by mierzyć napięcia w kilku punktach. Wiadomo by było jak zachowują się poszczególne akumulatory w ciągach.
<t></t>
Odpowiedz
#29
płytki do pomiaru prądu i napiecia juz mamy i testujemy, ale do połowy marca za duzo nie zrobimy.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#30
Tu też nadal czekam na rozwiązanie i możliwość zakupu. Tam nic nie kupowałem bo jak by coś było niekompatybilne bym został z niczym. I tak sobie w sumie czekam na możliwość pomiaru dużych prądów.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości