Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE
(05-17-2022, 10:30 AM)stAch napisał(a): przy okazji zmian softu przypominam za nadal jest błąd w httapi podczas ustawiania tresci sms http://192.168.1.100/stm.cgi?gsmsms1=sms1on*sms1off zastępuję ????? treści sms 2 3 4

To wynika z faktu, że wszytskie tresci SMSa sa zapisane w jednym sektorze flasha, zeby cos nadpisac w takim sektorze, trzeba wczesniej cały sektor wykasować. Więc przy zapisie do gsmsms1, jest kasowany cały sektor i wpisywane nowe wartosci dla tresci sms1, trzy pozostałe sa skasowane i wyskakuja "???". Dlatego zapis tresci smsa powinien byc kompletny, zawsze wszytskie 4 tresci powinny być zapisywane razem, zaczynajac od gsmsms1
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
(05-16-2022, 11:06 AM)wilkxt napisał(a):
(04-15-2022, 05:19 PM)sl500 napisał(a): Jednak poproszę was o sprawdzenie tych wejść analogowych w 1.48 bo fajna sprawa ze może pokazywać wartości ujemne(akurat znalazłem sobie czujnik ciśnienia z możliwością pokazania podciśnienia) ale jakieś nieliniowe wzory wprowadziliście chyba w kodzie bo z czujnika liniowego zrobił się mi chyba wykładniczy, nie można dobrać ani współczynnika kalibracji ani mnożnika dla vin=5V

Daj kalibracje na 0, mnoznik na 1 i podepnij pod wejscie regulowany zasilacz, reguluj od 0 do 5V (dla iNPA1-2) i sprawdz czy dobrze pokazuje

Zasilacza nie mam ale sprawdzałem potencjometrem i miernikiem i faktycznie mierzy ok, problemy się pojawiają jak chce np zrobić kalibracje -500 aby dla 0,5V było zero w wyniku i tu zonk bo pokazuje wynik -0,1
Odpowiedz
(05-18-2022, 12:26 AM)sl500 napisał(a):
(05-16-2022, 11:06 AM)wilkxt napisał(a):
(04-15-2022, 05:19 PM)sl500 napisał(a): Jednak poproszę was o sprawdzenie tych wejść analogowych w 1.48 bo fajna sprawa ze może pokazywać wartości ujemne(akurat znalazłem sobie czujnik ciśnienia z możliwością pokazania podciśnienia) ale jakieś nieliniowe wzory wprowadziliście chyba w kodzie bo z czujnika liniowego zrobił się mi chyba wykładniczy, nie można dobrać ani współczynnika kalibracji ani mnożnika dla vin=5V

Daj kalibracje na 0, mnoznik na 1 i podepnij pod wejscie regulowany zasilacz, reguluj od 0 do 5V (dla iNPA1-2) i sprawdz czy dobrze pokazuje

Zasilacza nie mam ale sprawdzałem potencjometrem i miernikiem i faktycznie mierzy ok, problemy się pojawiają jak chce np zrobić kalibracje -500 aby dla 0,5V było zero w wyniku i tu zonk bo pokazuje wynik -0,1
Bo kalibracja +- nie jest odejmowana/dodawana bezpośrednio do wyniku wyswietlanego na stronie, tylko wczesniej do samej wartości odczytanej z ADC, jeszce przed przeliczeniami. Może gorzej ją ustawić, ale dzieki temu mamy wiekszą rozdzielczość w kalibracji.

np. dla wejscia INPA1 co mierzy napiecie do 5V mamy to zrobione tak:
ADC jest 12bit, więc dla 0-5V, daje wynik 0-4095, żeby wyswietlić wynik z ADC w postaci napięcia LK robi przeliczenie:
wynik= (adc_w * 5000) / 4095, otrzymujemy wynik w mV
może sie wydawać, że kalibracja+- jest robiona jako wynik_ostateczny=wynik+-kalibracja, ale tak nie jest.
Kalibracja+- jest robiona wcześniej i jest dodawana do odczytu z ADC adc_w=adc+-kalibracja.
Dlatego jak masz wynik 0.5V i chcesz miec 0V to musisz odjąć 410, a nie 500.
dla wyniku 0,5V mamy adc_w=410
wynik=(410*5000)/4095=500 mV
jak teraz ustawisz kalibracje na -410 to będzie wynik=((410-410)*5000)/4095 co da na wyjsciu 0.
jak dawałeś w kalibracji -500 to było wynik=((410-500)*5000/4095=-109 co w wyniku daje mniej wiecej -0,1V

Dodam, ze mnoznik już jest stosowany do wyniku w mV
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
No to teraz mi dużo rozjaśniłeś
Odpowiedz
Witam, kiedy pojawi się w sofcie On delay w events ?
Odpowiedz
(05-28-2022, 10:19 PM)oktawian napisał(a): Witam, kiedy pojawi się w sofcie On delay w events ?

Jak by to miało działać?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
Ktoś mi powie jak zalogować się do LK3 3.6 po aktualizacji do najnowszej wersji ?
Aktualizowałem i mogłem się zalogować. Poprawiłem co trzeba.
Zrobiłem restart LK3 bo mi mqtt nie chciał się zalogować z menu i teraz pisze, że zła nazwa użytkownika lub hasło a na pewno jest ok. Inszo komunikat na czerwono Bad response wyświetla się.
Da się może zalogować z wiersza ?

Drugie pod którym offsetem w pliku konfiguracyjnym jest hasło zapisane ?
<t></t>
Odpowiedz
musisz zrobić reset na sztywno, microswitch az kliknie przekaźnikiem, ba tam był patch i teraz twoje hasło jest jakąś daną z confa
później wyszukaj z LKTools bo przypisze mu zapewne dynamiczne ip i admin admin ja tak postawiłem jednego LK na nogi ktory wogole nie pokazywał się w sieci.
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
Dobrze  że mam dhcp i zdalnie bez jazdy mogę temat ogarnąć

W starym sofcie jest tak że ustawiam
INPA1 i 2
vin=55V
gain 1
mnożnik 1

i pokazuje poprawnie napięcie 26V

W oprogramowaniu w wersji 1.49d są jakieś głupoty i pisze 33V
jak przestawię opcję vin=5V i mnożnik na 10
to wtedy bardziej realnie pokazuje  czyli 25.xxV

więc coś w opisach pomieszane jest w nowej wersji no i poprzednio ten mnożnik był 1 a teraz 10

Ale i tak źle pokazuje bo VCC u mnie to samo co INPA1 i różnica jest prawie 1V a w starych softach było identycznie
<t></t>
Odpowiedz
Przy przesiadce z patchem zawsze robię screany ustawień i później do fabryki a potem żmudne klepanie od nowa bo nigdy nie jest tak jak powinno ... uzycie patcha nie gwarantuje nam poprawności ustawień
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości