Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE
Jeśli nie korzystasz z wszystkich 3 mocy ustaw sobie duplikat obliczania ww wody w zakładce moc/energia i dodaj odp reset jej wartości codziennie w schedulerze
a w zdarzeniach wystarczy zwykły warunek który wykona się wg twoich założeń

Jedna moc będzie zliczać miesięcznie lub total a druga dobowo.

@rpce. Generalnie nie chodzi o to jak końcowi pisany jest conf. A istotę zapisu .
.

W proponowanej przez ciebie postaci mamy zmienną i wartość. I nie ważne jak docelowo zostanienona zapisana
LK pobierze ww wartość i przypisze ja do zmiennej .
Aktualnie w binarce zapisywane są tylko wartości a Lk ma sztywno ustalone bity odczytu przypisane do danych zmiennych.
Istota zapisu końcowego nie ma tu znaczenia i mozna spierać się co jest lepsze bin czy txt
Wszak w bin też można dodać zmienne. I je później odczytać. Nie robi się tego ze względu na wielkość pliku i zasoby jakimi operujesz w kontrolerze.
Przewaga zapisu binarnego to zapis nie tylko wartości alfanumerycznych ale i grafiki której nie zapiszesz w txt
Co do cisco to większość conf jest binarnych tylko serię niebiznwsowe mają zapis txt. Nawet niebiznwsowy linksys ma bin
I tak cisco bawi się w szyfrowanie na produktach profesjonalnego zastosowania.
Szczególnie firmowych zaporach i switchach conf jest nie tylko pakowany do bin ale i szyfrowany na nowszych nie można nawet tego wyłączyć
A mam u siebie trochę linksysow od cisco

Pisane na kolanie
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
Please help me with issue in post 349.
Odpowiedz
(10-20-2021, 12:52 PM)radunre napisał(a): I noticed a strange behavior, on the digital inputs INPD1-INPD4, the applied negation is not correctly transmitted through MQTT.
Example, INPD1 = 1, activate negation => became 0 on Lan Controller, MQTT is still on 1.
We fix this in next firmware
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
Great !
Thank you very much for support and fast reply.
Odpowiedz
Oled -- ostatnio miałem w ręce ciekawy projekt na podobnym wyświetlaczu i mam propozycje by dodać takie rozwiązania do LK

W górnej części ekranu dodać szereg ikon związanych z IO i inteligentnym domem ikony te wyświetlają się poprzez przesłanie po httpApi do lk komendy np ....../ico.cgi?msg=1 dla włączenia symbolu koperty itd....
informacje te beda się pojawiac na jednym z ekranow lub na kazdym w tej kwestii dowolnosc Smile
na ww ekranie była aktualna godzina i symbole msg, pogodowe (slonce chmura deszcz wiatr mgla) polaczenie mtt ,ewentualnie jakies inne ,,,
co sadzicie o takim pomysle
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
(10-22-2021, 04:31 PM)stAch napisał(a): Jeśli nie korzystasz z wszystkich 3 mocy ustaw sobie duplikat obliczania ww wody w zakładce moc/energia i dodaj odp reset jej wartości codziennie w schedulerze
a w zdarzeniach wystarczy zwykły warunek który wykona się wg twoich założeń

Jedna moc będzie zliczać miesięcznie lub total  a druga dobowo.

@rpce.  Generalnie nie chodzi o to jak końcowi pisany jest conf. A istotę zapisu .
.

W proponowanej przez ciebie postaci mamy zmienną i wartość. I nie ważne jak docelowo zostanienona zapisana
LK pobierze ww wartość i przypisze ja do zmiennej .
Aktualnie w binarce zapisywane są tylko wartości a Lk ma sztywno ustalone bity odczytu przypisane do danych zmiennych.
Istota zapisu końcowego nie ma tu znaczenia i mozna spierać się co jest lepsze bin czy txt
Wszak w bin też można dodać zmienne. I je później odczytać.  Nie robi się tego ze względu na wielkość pliku i zasoby jakimi operujesz w kontrolerze.
Przewaga zapisu binarnego to zapis nie tylko wartości alfanumerycznych ale i grafiki której nie zapiszesz w txt
Co do cisco to większość conf jest binarnych tylko serię niebiznwsowe mają zapis txt. Nawet niebiznwsowy linksys ma bin
I tak cisco bawi się w szyfrowanie na produktach profesjonalnego zastosowania.
Szczególnie firmowych zaporach i switchach conf jest nie tylko pakowany do bin ale i szyfrowany na nowszych nie można nawet tego wyłączyć
A mam u siebie trochę linksysow od cisco 

Pisane na kolanie

No niestety mam 3 liczniki więc wszystkie wykorzystuję dlatego pomyślałem o zmienny "m" wewnętrznych. Są wewnętrzne i mogą przybierać różną formę to czemu ich nie wykorzystać ?

Linksysy i proste cisco to nie cisco z prawdziwego zdarzenia. Może i wewnętrznie trzymają w binarce ale na zewnątrz od strony konsoli tekstowej, exportu do pliku i importu, portu szeregowego czy kart flash przedstawiane jest jako komendy tekstowe.

Ale wróćmy do meritum
LK to prosty projekt a nie super tajne nie wiadomo co i wydaje mi się, że forma tekstowa była bardziej czytelna i pozbawiona wad. Przypominam, że każda nowa wersja oprogramowania LK powoduje mniejsze lub większe problemy przy aktualizacji a to jest frustrujące dla użytkowników, którzy przez takie problemy częściowo niezbyt chętnie wprowadzają aktualizacje bo się boją że coś co działa posypie się.
A przywracania konfiguracji nie zawsze po resecie pomaga bo właśnie np. źle wczytują się ustawienia i zonk trzeba ustawiać od nowa wszystko.

(10-25-2021, 05:50 PM)stAch napisał(a): Oled -- ostatnio miałem w ręce ciekawy projekt na podobnym wyświetlaczu i mam propozycje by dodać takie rozwiązania do LK

W górnej części ekranu dodać szereg ikon związanych z IO i inteligentnym domem ikony te wyświetlają się poprzez przesłanie po httpApi do lk komendy np ....../ico.cgi?msg=1 dla włączenia symbolu koperty itd....
informacje te beda się pojawiac na jednym z ekranow lub na kazdym w tej kwestii dowolnosc Smile
na ww ekranie była aktualna godzina i symbole msg, pogodowe (slonce chmura deszcz wiatr mgla) polaczenie mtt ,ewentualnie jakies inne ,,,
co sadzicie o takim pomysle

Fajny pomysł ale mnie brakuje bardziej przyziemnych rzeczy np. wyświetlacz tekstowy nie po i2c tylko po modbus na duże odległości. Przydała by się możliwość zapisywania po modbus do rejestrów. urządzenia w różnej formie są na rynku i koła nie trzeba by było wymyślać.

Poza tym możliwość tylko 3 wartości modbusa to mało w LK3 przydało by się więcej.

No i fajnie by była możliwość wysyłania wybranych wartości zmiennych na RS232 (można np. drukarkę mefkę podłączyć)
<t></t>
Odpowiedz
Cytat:Fajny pomysł ale mnie brakuje bardziej przyziemnych rzeczy np. wyświetlacz tekstowy nie po i2c tylko po modbus na duże odległości. Przydała by się możliwość zapisywania po modbus do rejestrów. urządzenia w różnej formie są na rynku i koła nie trzeba by było wymyślać.

Poza tym możliwość tylko 3 wartości modbusa to mało w LK3 przydało by się więcej.

No i fajnie by była możliwość wysyłania wybranych wartości zmiennych na RS232 (można np. drukarkę mefkę podłączyć)
Ja bym chciał edycje txt całej tablicy eventów zdarzeń tak by można było pisać swoje własne if else
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
(10-27-2021, 10:38 PM)stAch napisał(a):
Cytat:Fajny pomysł ale mnie brakuje bardziej przyziemnych rzeczy np. wyświetlacz tekstowy nie po i2c tylko po modbus na duże odległości. Przydała by się możliwość zapisywania po modbus do rejestrów. urządzenia w różnej formie są na rynku i koła nie trzeba by było wymyślać.

Poza tym możliwość tylko 3 wartości modbusa to mało w LK3 przydało by się więcej.

No i fajnie by była możliwość wysyłania wybranych wartości zmiennych na RS232 (można np. drukarkę mefkę podłączyć)
Ja bym chciał edycje txt całej tablicy eventów zdarzeń tak by można było pisać swoje własne if else
jak w ropam logicprocessor
proste komendy a tyle można zrobić
<t></t>
Odpowiedz
Nowy soft do Lk3.5+ 1.46
.zip   lk3_8_firmware_1_46.zip (Rozmiar: 529.98 KB / Pobrań: 126)

Poprawiono :
- powrót wyjść do stanu poprzedniego (przy ustawionym time of return) podczas załączania przez snmp
- wysyłanie stanu INPDx z mqtt przy ustawionej negacji INPDx

Dodano:
- uptime do mqtt

Załadawanie nowegi firmwaru nie powinno miec wpływu na ustawienia w LK
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
(10-29-2021, 03:27 PM)wilkxt napisał(a): Załadawanie nowegi firmwaru nie powinno miec wpływu na ustawienia w LK
Nie powinno ale ma. Co jakiś czas po aktualizacji to czy tamto trzeba od nowa ustawić.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości