Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE
cześć udało Ci się na to spojrzeć ?
Odpowiedz
username dla mqtt.ats.pl to jest raczej bez adresu sama nazwa, sprawdz w zakladce account->account settings na mqtt.ats.pl
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
LK3 ver. 1.45b

Rozjechały się totalnie Zdarzenia i Scheduler.
LK3 zminił sonbie na DHCP i nie mogłem go znaleźć pod 192.168.1.100
Zminiłem mu IP z DHCP na statyczne poleciały ustawienia OLED i usunoł mi i2c czujnik.

Ustawienia fabryczne były zrobione.
Odpowiedz
145a --> v.145b...

po aktualizacji  wszystkie ustawienia strona startowa ustawienia sieciowe oraz zadań do ręcznego wprowadzenia ...brak kompatybilności z poprzednimi wersjami powrót z kopi zapasowej nie możliwy



Wraz z pojawieniem się dewpoint czujnik wilgoci bme280 pokazuje mniej niż 100% (ciągle padało) swoją drogą może dać do niego możliwość kalibracji mam profesjonalna stacje meteo i odczyty minimalnie się różnią z uwagi na usytuowanie czujnika

Operacje logiczne w Zdarzeniach na przegladarce watefox opera i inne niestandardowe na Gecko < 3 rozjeżdża się CSS efektem czego jest nieczytelny    



5 ekran oled czyta zawartość strony www tylko txt z podanego url ignorujemy formatowanie i obcinamy do 125... znaków
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
I dlatego twierdzę że kopia w pliku binarnym to lipa. Najlepiej exportować np. do xml lub innego formatu pliku tekstowego i importować. Wtedy nie byłoby żadnych niedomówień przy zmianie wersji i odtwarzania z backupu.
<t></t>
Odpowiedz
To nie wina kopi a jej odczytu bezpośrednio przez LK - w wyniku przesunięcia rekordów (o 3pozycje) posypały się settingi - niestety trzeba pamiętać o każdej zmianie zmiennej i jej miejscu w binarce.
Dlatego te wersje testuje mała grupa ludzi którzy zgłaszają takie problemy wszak nikt nie jest nie omylny. Testerzy wiedza jak sobie poradzić z takim wyzwaniem Smile
Swoja drogą zapisywanie w txt/xml haseł bez szyfrowania to niezbyt dobry pomysł a masz ich co najmniej 4 - email mqtt http (ja mam tam aż 3) i hasła user admin, a w LK ilość danych wrażliwych ogółem to ponad 20 rekordów.
Można by pakować taki txt do gzipa z hasłem jakie się używa do logowania LK i rozpakowywać w LK - tylko po co Wink pewnie by rozmiar zwiększyć
Binarki przynajmniej jakiś gimbus nie odczyta lub nie będzie wiedzieć co to za plik na serwerze sobie leży.

Sterowniki LoGo miły swego czasu taki wynalazek do konfiguracji ręcznej która po uzupełnieniu w programie formu lub zaczytaniu go z configa i edycji ponownie pakowała go do binarki wraz z nastaniem RODO ten kierunek został szybko zaniechany z uwagi na sporo .conf użytkowników które pojawiały się na ich forum a w nich konta pocztowe ftpy vpny do wyboru do koloru,
na tym forum też jeden kolega zaoferował światu swoją skrzynkę pocztową i kilka innych haseł https://forum.tinycontrol.pl/showthread....60#pid8460

Wracając do LoGo... sam mam taki programik, zresztą podobny mam do routerów huawei który systematycznie używam by zablokować backdory telecomadmin Smile i uniemożliwić wbicie się na moja siec providerowi

Resumując .conf tylko w binarce a PainText to zły kierunek nie wspominając już o łamaniu RODO
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
(10-19-2021, 07:46 PM)rpce napisał(a): I dlatego twierdzę że kopia w pliku binarnym to lipa. Najlepiej exportować np. do xml lub innego formatu pliku tekstowego i importować. Wtedy nie byłoby żadnych niedomówień przy zmianie wersji i odtwarzania z backupu.
Też tak twierdzę. Już dawno o tym pisałem.
LK3.6 + 2x ASC711EX_15, 5x DS18B20, BME280, WATCHDOG (router, kamera), ALARM (uzbrajanie, 2x PIR, syrena), ogrzewanie, CWU, podgrzewanie przyłącza wody, poziom szamba, zmierzch, wykres danych od 2016 r.
Odpowiedz
(10-19-2021, 09:08 PM)stAch napisał(a): To nie wina kopi a jej odczytu bezpośrednio przez LK - w wyniku przesunięcia rekordów (o 3pozycje) posypały się settingi - niestety trzeba pamiętać o każdej zmianie zmiennej i jej miejscu w binarce.
Dlatego te wersje testuje mała grupa ludzi którzy zgłaszają takie problemy wszak nikt nie jest nie omylny. Testerzy wiedza jak sobie poradzić z takim wyzwaniem Smile
Swoja drogą zapisywanie w txt/xml haseł bez szyfrowania to niezbyt dobry pomysł a masz ich co najmniej 4 -  email mqtt http (ja mam tam aż 3) i hasła user admin, a w LK ilość danych wrażliwych ogółem to ponad 20 rekordów.
Można by pakować taki txt do gzipa z hasłem jakie się używa do logowania LK i rozpakowywać w LK - tylko po co Wink pewnie by rozmiar zwiększyć
Binarki przynajmniej jakiś gimbus nie odczyta lub nie będzie wiedzieć co to za plik na serwerze sobie leży.

Sterowniki LoGo miły swego czasu taki wynalazek do konfiguracji ręcznej która po uzupełnieniu w programie formu lub zaczytaniu go z configa i edycji ponownie pakowała go do binarki wraz z nastaniem RODO ten kierunek został szybko zaniechany z uwagi na sporo .conf użytkowników które pojawiały się na ich forum a w nich konta pocztowe ftpy vpny do wyboru do koloru,
na tym forum też jeden kolega zaoferował światu swoją skrzynkę pocztową i kilka innych haseł https://forum.tinycontrol.pl/showthread....60#pid8460

Wracając do LoGo... sam mam taki programik, zresztą podobny mam do routerów huawei który systematycznie używam by zablokować backdory telecomadmin Smile i uniemożliwić wbicie się na moja siec providerowi

Resumując .conf tylko w binarce a PainText to zły kierunek nie wspominając już o łamaniu RODO

Nie zgadzam się z tym. Hasła można zahaszować i bez wylatywania z RODO co to ma być do pliku konfiguracyjnego. RODO to kopie, bezpieczeństwo danych, odpowiednie przechowywanie, procedury ich przechowywania i na wypadek awarii. Jeśli robi się kopie i odpowiednio je przechorowuje ma do tego procedury na poczet awarii żadnemu RODO nic do tego. A jak ktoś publikuje plik konfiguracyjny z hasłami no cóż kto mu zabroni ? Nadal uważam że z RODO to nie ma nic wspólnego bo ktoś to robi z własnej nieprzymuszonej woli - no chyba że to kopia urządzania w firmie to co innego.

Można jak w mikrotikach wyeksportować plik bez haseł i nazw użytkowników ot co. Jedna mała opcja przy eksporcie i po temacie.

Czy takie cisco bawi się w binarki w plikach konfiguracyjnych no nie a to niemała firma. A hasła są haszowane

Plik tekstowy w jakiekolwiek formacie to pewność, że po imporcie wszystko będzie ustawione jak trzeba a nie przesunięte o jedno czy trzy bity w prawo.
<t></t>
Odpowiedz
I noticed a strange behavior, on the digital inputs INPD1-INPD4, the applied negation is not correctly transmitted through MQTT.
Example, INPD1 = 1, activate negation => became 0 on Lan Controller, MQTT is still on 1.
Odpowiedz
Czy jest możliwość w zdarzeniach dopisać kopiowanie jakiejś zmiennej np. energii do zmiennej wewnętrznej m1-38 LK3 o określonej porze ? (dzień (pn,wt,sr,cz,pt) i godzina) Coś jak cron.

Generalnie chodzi o to, aby kontrolować co określony czas zużycie mediów. Jeśli jest przekroczenie np. 5m3 wody dziennie to wyślij maila.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości