Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE
aktualizacji na firmware z 1.43e do najnowszego zauważone problemy

włącz uwierzytelnianie - odznaczone ale działa prawidłowo pytając o hasło /zapisuje jednak po CTR+F5 lub wylogowaniu ptaszek nadal odznaczony jak na filmie wcześniej i czerwone info Request timed out/
poleciały ustawienia BME280 trzeba ustawić ponownie czujnik i podać kalibracje /pewnie inne na szynie też/
status-user trzeba ponownie wgrać grafikę i ew skorygować położenie elementów nie wszystkie trzymają poprzedni układ
nie wysyłał emaili przy pomocy zdarzenia /email testowy dochodzi/ rekonfiguracja wszystkich tekst form i restart pomogła rozwiązać ten problem
OLED wirtualny odbiega znacząco od fizycznego testowane jedynie wirtualnie bo ciągle pada Smile a do fizycznego trzeba by potuptać w deszczu co niebawem pewnie uczynię.

aktualizacja na v1.32 hw3.5 + restart do domyślnych
wgrany plik ustawień częściowo zaczytany /Sieć czas dostęp DSy sheduler zdarzenia PWM MOC email/ jednak pokusiłem się o pełną ręczną konfiguracje od domyślnych tak na wszelki wypadek
problem z uwierzytelnianiem jw

aktualizacja na v1.40++  bez restartu do domyślnych kilka drobnych korekt i na wszelki wypadek zapisz na każdej z kart konfiguracji
problem z uwierzytelnianiem jw

Reasumując błędy związane z zapisem i obsługą/kompatybilnością settingu zarówno w pamięci LK jak i pliku który zgłaszał kolega
u mnie każdy LK działa na uwierzytelnianiu i zmienionych hasłach usera i admina wiec nie wiem jak śmiga bez tych opcji.
Po dodaniu obsługi mx po httpApi chyba trzeba obrać kierunek na v2.00 z zaznaczeniem o nie kompatybilności ww wersji z sobą jeśli chodzi o settingi

LKTool wykrył dwa razy ten sam sterownik podając identyczne wartości IP i MAC    

dopisać nowa dokumentacje oled online Smile poprawić voled niektóre obcinacze oraz formatowanie nie działają na wirtualnym ekranie
  • ciśnienie nie działa obcinacz,
  • upime nie działa formatowanie,
  • jeśli podamy out bez parametrów np %043 zamiast %04310 dokłada 2 spacje na voled a fizycznie wyświetla poprawnie
może ktoś zauważył jeszcze jakieś inne rozbieżności.



pytanko czy można dodać opcje 5 ekranu na zasadzie href. z dowolnej strony - odczyt informacji i wyświetlenie ich na wyświetlaczu
https://nettigo.pl/products/wyswietlacz-...-niebieski -- wydaje się ze wyświetlacz ten może wyświetlać aż 8 lini w tym i znaki specjalne
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
Zauważone problemy po dłuższym czasie pracy na nowym oled w tym uwagi osób trzecich korzystających z LK
zmiana oled przy pomocy wejścia/zdarzenia powoduje przeskok na następny ekran a tu pasowało by tylko włączenie ostatnio wygaszonego ekranu dopiero po kolejnym wywołaniu zdarzenia gdy oled jest włączony przeskok do następnego ekranu.
mając np tak jak u mnie na ekranie 2 ogrzewanie - by po wygaszeniu ekranu oled sprawdzić temp pieca trzeba przeklikać wszystkie ekrany - oczywiście to żaden problem ale można to poprawić Smile

pytanko czy praca na dwóch wyświetlaczach oled może spowodować jakaś usterkę LK - Zauważyłem ze podpinając kolejny mamy te same informacje na dwóch wiec jeden zostawiłbym obok pieca a drugi na parter
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
Usterkę nie, ale takie podłączenie może nie zadziłać, jak parametry magistrali i2c obydwóch OLEDów będą się od siebie zbyt mocno różnić.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
Nowy soft do Lk3.5+ 1.45b 
.zip   lk3_8_firmware_1_45b.zip (Rozmiar: 529.94 KB / Pobrań: 114)

Poprawiono:
- przełączanie OLED next scren, jak jest off to pierwsza akcja załącza OLED na ostatnim screnie, dopiera druga akcja przełącza na następny ekran.
- generację danych modbus w plikach json. Były problemy z dużą ilością danych

Dodano:
- Temperaturę punktu rosy(dewPoint) na stronie inputs oraz jako wejście w zdarzeniach. Punkt rosy obliczany jest na podstawie temperatury i wilgotnośći z aktualnie podpiętego czujnika (BME280, AM2320,HTS221)
- wybór domyslne ładowanej strony www, serial port, modbus
- generacje pliku wsparcia- pomocny przy diagnozowaniu problemów
- hostname LK jako tytuł strony www

(09-17-2021, 09:19 PM)stAch napisał(a): pytanko czy można dodać opcje 5 ekranu na zasadzie href. z dowolnej strony - odczyt informacji i wyświetlenie ich na wyświetlaczu
https://nettigo.pl/products/wyswietlacz-...-niebieski -- wydaje się ze wyświetlacz ten może wyświetlać aż 8 lini w tym i znaki specjalne

5 ekran maiłby wyswietlać odczytany link z danej strony www?
Ten oled to ten sam, którego używamy, jest on graficzny więc zrobienie 8 lini malutką czcionką nie stanowi problemu. W Lk przyjeliśmy czcionkę pozwalającą zamieścić 4 linie, dla lepszej czytelności.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
Witam,
jest problem z certyfikatem do LK3.5 wszystkie przeglądarki wyrzucają że jest nieważny i każda strona jest wyświetlana jako niebezpieczna
Ponadto nie mogę się połączyć z MQTT klient w LK pokazuje brak połączenia a MQTT klient na mqqt.ats.pl pokazuje że połączenie jest
proszę o pomoc
pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz
(10-12-2021, 10:03 PM)TomekK napisał(a): Witam,
jest problem z certyfikatem do LK3.5 wszystkie przeglądarki wyrzucają że jest nieważny i każda strona jest wyświetlana jako niebezpieczna

Ponadto nie mogę się połączyć z MQTT klient w LK pokazuje brak połączenia a MQTT klient na mqqt.ats.pl pokazuje że połączenie jest
Bo to jest certyfikat podpisany przez samego siebie i każda przeglądarka bedzie tak reagować, po kliknieciu ze akceptujesz ryzyko, strona powinna sie załądować, sama komunkacja będzie szyfrowana.

Któóra wersja softu?Wrzuć screena z ustawięn w mqtt.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
Cześć ,dzięki za szybką reakcję, mam podłączone 2 urządzenia
jedno ma wersję 1.44, drugie 1.29
screeny w załączeniu
Odpowiedz
(10-13-2021, 07:36 AM)wilkxt napisał(a):
(10-12-2021, 10:03 PM)TomekK napisał(a): Witam,
jest problem z certyfikatem do LK3.5 wszystkie przeglądarki wyrzucają że jest nieważny i każda strona jest wyświetlana jako niebezpieczna

Ponadto nie mogę się połączyć z MQTT klient w LK pokazuje brak połączenia a MQTT klient na mqqt.ats.pl pokazuje że połączenie jest
Bo to jest certyfikat podpisany przez samego siebie i każda przeglądarka bedzie tak reagować, po kliknieciu ze akceptujesz ryzyko, strona powinna sie załądować, sama komunkacja będzie szyfrowana.

Któóra wersja softu?Wrzuć screena z ustawięn w mqtt.
Można też pobrać certyfikat i doinstalować go do głównych urzędów certyfikacji. Będzie "kłódka" Smile
LK3.6 + 2x ASC711EX_15, 5x DS18B20, BME280, WATCHDOG (router, kamera), ALARM (uzbrajanie, 2x PIR, syrena), ogrzewanie, CWU, podgrzewanie przyłącza wody, poziom szamba, zmierzch, wykres danych od 2016 r.
Odpowiedz
(10-13-2021, 08:19 AM)TomekK napisał(a): Cześć ,dzięki za szybką reakcję, mam podłączone 2 urządzenia
jedno ma wersję 1.44, drugie 1.29
screeny w załączeniu

nie dałeś screnów, dodaj tez ustawienia sieciowe
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
(10-13-2021, 08:43 AM)wilkxt napisał(a):
(10-13-2021, 08:19 AM)TomekK napisał(a): Cześć ,dzięki za szybką reakcję, mam podłączone 2 urządzenia
jedno ma wersję 1.44, drugie 1.29
screeny w załączeniu

nie dałeś screnów, dodaj tez ustawienia sieciowe
Sorry wybrałem ale nie dołączyłem, to co jeszcze mogę powiedzieć to MQTT klient na serwerze pokazuje stan połączony tylko na przeglądarce Edge, na jednym z urządzeń z nowszym softem nie ma reakcji na scheduler


Załączone pliki Miniatury
                   
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości