Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE
co do łapania max i min, to mialo by sie poprostu wyswietlac aktaulne max i min dla danego we?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
(07-23-2021, 12:00 PM)wilkxt napisał(a): co do łapania max i min, to mialo by sie poprostu wyswietlac aktaulne max i min dla danego we?
tak dla wybranego wejścia zmieniając parametry na pompie ciepła dobrą opcja jest złapanie jej optymalnej mocy a w tym pomocne są wartości szczytowe jakie osiąga np min temp czynnika czy max próg grzewczy
obecnie temperatury te zapisuje online ale nie zawsze jest taka możliwość np gdy klient nie chce udostępniać sterownika poza sieć LAN
przy okazji kopania w sofcie padł mi ostatnio okład elementów w statusie użytkownika (dość sporo tego było) musiałem wykonać reset układu bo niektóre elementy powędrowały poza stronę.
układanie ich na swoje miejsca będzie szybsze jeśli dostaną one opisy podobnie jak w zadaniach zamiast OUT1 OUT2 DS1 itd...
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
Znów zawrócę głowę zmianami... Zdarzenia... najporościej było by móc mieć edycje ifów/eslów ale
rozkminiałem ostatnio jak to ugryźć by nie namieszać zbytnio w sofcie... i wydumałem takie coś

grupowanie zdarzeń...

jeśli można by było dodać opcję grupy do zdarzenia i wywołać je w następujący sposób
mamy zdarzenie nr 3 jesli temp > 0 --> akcja ustawiamy tam grupa 1
to każde kolejne zdarzenie z grupą 1 wykona się tylko jeśli pierwsze z grupy spełnia warunek
i tak kolejne zdarzenie np nr5 które jest w grupie 1 temp2 > 10 nie wykona akcji do puki nie zadziała zdarzenie 3

i znów robimy jakieś zdarzenie okalające grupę tym razem 2 które będzie odpowiadało za okalanie wszystkich zdarzenie podgrupy 2 itd..

w logice tylko dopisać AND i dodać pierwszy warunek grupy do każdego warunku danej grupy... dla pierwszego przykładu if( temp2 >10 AND (temp>0) ) itd
jeśli mamy grupe 0 lub brak to warunek jest traktowany indywidualnie np AND (1==1) by nie rozpisywać wyjątków kodu
pobranie takiego warunku z setingow nie powinno stworzyć problemu bo i tak jest pobierany dajemy mu flagę/id podgrupy np1 itd i wstawiamy w odp miejsce if flaga == 0 { var x == '1==1';} else {x = var;}
w wielkim zobrazowaniu bo nie wiem w czym tam piszecie i czy ja znam taki język kodowania ale mam nadzieję ze zobrazowałem tok myślowy.

dowolna kolejność zdarzeń przy założeniu ze pierwsze jest nadrzędnym danej grupy. zawsze możemy je edytować Smile
dowolne zdarzenie w liście można przypisać do dowolnej grupy lub je z nich odpiąć.
dopiero teraz robimy co chcemy z tym sterownikiem bez zewnętrznych kombinacji Smile
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
a czy nie to samo mozemy osiagnać stosujac eventy? Ustawiamy sobie jakis warunek na event1 i jego traktujemy jako warunek grupowy, pozniej mozemy uzaleznic inne zadarzenia od wyniku tego eventu

Nowy soft do LK3.5+ 1.43c
.zip   lk3_8_firmware_1_43c.zip (Rozmiar: 513.64 KB / Pobrań: 108)
Dodano:
- w modbus custom bitrate 4800
Poprawiono:
- tls dla email (gmail)
- wygląd www
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
jako drugi parametr przy prostych zdarzeniach tak a przy złożonej strykturze gdy mamy if temp > 0 and inpd1 = 1 --> akcja event ne ma szansy na dodanie bo jest tam inna operacja
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
nie wiem czy nie prosciej (niz grupowanie) było by dodać trzeci warunek do zdarzenia, który chyba załatwił by sprawę
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
Ale oczywiście nie bierzemy odpowiedzialności za wynik z 3-ech zdarzeń, nie mówiąc o tym, że dla 3-ch składników musimy wprowadzić nawiasy, czyli idziemy prosto drogą do stworzenia wizulanego języka oprogramowania dla LK ;-)
Tym bardziej w przypadku zdarzeń proponowanych przez stAch - LK z interpreterem, brrrrr...

(08-01-2021, 08:15 PM)stAch napisał(a):
(07-23-2021, 12:00 PM)wilkxt napisał(a): co do łapania max i min, to mialo by sie poprostu wyswietlac aktaulne max i min dla danego we?
tak dla wybranego wejścia zmieniając parametry na pompie ciepła dobrą opcja jest złapanie jej optymalnej mocy a w tym pomocne są wartości szczytowe jakie osiąga np min temp czynnika czy max próg grzewczy
obecnie temperatury te zapisuje online ale nie zawsze jest taka możliwość np gdy klient nie chce udostępniać sterownika poza sieć LAN
przy okazji kopania w sofcie padł mi ostatnio okład elementów w statusie użytkownika (dość sporo tego było) musiałem wykonać reset układu bo niektóre elementy powędrowały poza stronę.
układanie ich na swoje miejsca będzie szybsze jeśli dostaną one opisy podobnie jak w zadaniach zamiast OUT1 OUT2 DS1 itd...
Jeśli klient nie chce już tak bardzo wysyłania danych, możemy udostępnic program na windows zbierający dane (i to znacznie czesciej, bo to lokalne zapytania) i mało tego, robiący różne analizy i wykresy które prosto pomogą ustalić parametry pompy. Kolega, który stworzył ten soft analizuje głównie parametry pracy panlei PV, ale tu wystarczy wybrać inne parmatery wejsciowe. Taki komp móglby popracować 2-3 miesiące i wszystko wiadomo. 
Przy okazji w jakich pompach (rozumiem ze powietrze -woda ) można zmieniac jeje parametry pracy? Bo tylko wtedy można wykorzystać tą wiedzę.
<t></t>
Odpowiedz
Cytat:nie wiem czy nie prosciej (niz grupowanie) było by dodać trzeci warunek do zdarzenia, który chyba załatwił by sprawę
Tak wtedy to też będzie rozwiązaniem. Bedę wdzięczny za wdrożenie.

Cytat:Jeśli klient nie chce już tak bardzo wysyłania danych, możemy udostępnic program na windows zbierający dane (i to znacznie czesciej, bo to lokalne zapytania) i mało tego,...

posiadam takowy rejestrator "na malince"...
nie zawsze jest opcja wypuszczenia na świat LK , lub pracuje on w nacie bez podpięcia do sieci internetowej to jestem zdany na własne rozwiązania bazodanowe...
niemniej jednak złapanie min max nie jest programistycznie ciężkim zadaniem a odpadają wtedy zewnętrzne urządzenia rejestrujące dane. if($imp1 > $max) {set_max($imp);} function setmax($data) {data store;} function clear_max () {reser data;} ile to może być bajtów i zajętego ram
Cytat:czyli idziemy prosto drogą do stworzenia wizulanego języka oprogramowania dla LK
ja bym chętnie pod tablica zadań zobaczył okno kodu który jest aktualnie interpretowany przez events, i który bym mógł edytować ... taka opcja dla zaawansowanych. Olać wtedy trzecie warunki itd min max też sobie tam złapię Smile


Dokładnie pompy powietrze-->woda te głownie montujemy wraz z dodatkowa opcją obsługi zdalnej przez LK

co do chęci wysyłania danych to osobiście sami odradzamy by wystawiać na świat LK wszak jego zabezpieczenia są jakie są ale narażają na uszkodzenie sprzętu wartego trochę kasy. Dysponujemy własnym rozwiązaniem frontendu dedykowanego do instalowanych przez nas urządzeń na VPNie
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
(08-26-2021, 04:49 PM)notek napisał(a): Jeśli klient nie chce już tak bardzo wysyłania danych, możemy udostępnic program na windows zbierający dane (i to znacznie czesciej, bo to lokalne zapytania) i mało tego, robiący różne analizy i wykresy które prosto pomogą ustalić parametry pompy. Kolega, który stworzył ten soft analizuje głównie parametry pracy panlei PV, ale tu wystarczy wybrać inne parmatery wejsciowe. Taki komp móglby popracować 2-3 miesiące i wszystko wiadomo.

Fajniej by było jakby LK3 mógł wrzucać do bazy SQL i najepiej na Linuxie. Można by było fajnie to potem sobie samemu jakoś oprogramować.
Odpowiedz
(09-01-2021, 12:50 PM)marcinb napisał(a):
(08-26-2021, 04:49 PM)notek napisał(a): Jeśli klient nie chce już tak bardzo wysyłania danych, możemy udostępnic program na windows zbierający dane (i to znacznie czesciej, bo to lokalne zapytania) i mało tego, robiący różne analizy i wykresy które prosto pomogą ustalić parametry pompy. Kolega, który stworzył ten soft analizuje głównie parametry pracy panlei PV, ale tu wystarczy wybrać inne parmatery wejsciowe. Taki komp móglby popracować 2-3 miesiące i wszystko wiadomo.

Fajniej by było jakby LK3 mógł wrzucać do bazy SQL i najepiej na Linuxie. Można by było fajnie to potem sobie samemu jakoś oprogramować.
Przecież to robi... przy pomocy klienta http - cyklicznie link z wybranymi parametrami na adres serwera bazy np MySql choć odradzam i zalecam pSql z uwagi na ilość danych a czy na Linuxie to tez dyskusyjne baza to baza Wink

Technicznie robisz prosty plik php który agreguje dane przysłane i zapisuje je w bazie. Ten sam plik lub inny obrazuje ww dane bazy jak chcesz grafiki wykresy co tam sobie zakodzisz
jeśli serwer masz w tej samej sieci to możesz nawet dojechać LK co 5sek Można też w drugą stronę walić pytaniami cyklicznie /json/all.json lub pytać SNMP OID
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości